Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki minimalnie słabsze od Wybrzeża! Pogoda górą!

25/06/2017 16:37:31
Redakcja

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonał na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów 32:28. Mecz został przerwany, a wynik zaliczony po 10 biegach.

Przed meczem w drużynie Jaskółek doszło do jednej zmiany. W miejsce kontuzjowanego Petera Ljunga trener Paweł Baran desygnował do boju Jakuba Jamroga. Ten z pewnością nie zawiódł.

W pierwszym biegu moment startowy zdecydowanie należał do pary Jaskółek, która objęła prowadzenie. Zdecydowanie do przodu odjechał Jakub Jamróg. Niestety cały czas Mikkela Michelsena atakami nękał Anders Thomsen. Zawodnik Wybrzeża mocno napędził się w końcówce trzeciego okrążenia mijając zawodnika Jaskółek. Mimo to tarnowianie objęli prowadzenie.

W wyścigu młodzieżowców niewiele się działo. Start wygrał jadący z pierwszego pola Dominik Kossakowski, który objął prowadzenie, wygrywając z dosyć dużą przewagą. Za Jego plecami na metę wpadli jednak tarnowianie, co dało remis.

Trzeci bieg dnia to popis jazdy Renata Gafurova. Zawodnik Wybrzeża słabo wystartował, ale na przeciwległej prostej wejściem przy kredzie minął obu zawodników Jaskółek. Niestety tarnowianie w drugiej części wyścigu nie byli wstanie odbić straconej pozycji.

Niewiele działo się w czwartej gonitwie dnia. O końcowej kolejności na mecie zadecydował moment startowy i rozegranie pierwszego łuku. Tutaj najlepiej spisał się Kenneth Bjerre, któremu nie był w stanie zagrozić Troy Batchelor.

Po równaniu toru wyścig ponownie zakończył się remisem. Początkowo prowadził Jakub Jamróg, jednak na drugim okrążeniu wyprzedził go napędzony Kacper Gomólski. Praktycznie w tym samym momencie przed Renata Gafurova wyszedł Mikkel Michelsen. W drugiej części biegu nie wiele się działo. Warto dodać, że w pierwszej odsłonie tej gonitwy ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Jakub Jamróg.

Niewiele działo się w kolejnej odsłonie niedzielnego meczu. Zaraz po starcie prowadzenie objął Troy Batchelor, który zwyciężył z dużą przewagą. Za Jego plecami na metę wpadli jednak Artur Mroczka i Artur Czaja.

Pechowo zakończył się wyścig siódmy dla Grupy Azoty Unii Tarnów. Po dobrym starcie prowadził Kenneth Bjerre, który zdążył odjechać na dosyć bezpieczną odległość. Niestety na drugim okrążeniu Kapitanowi Jaskółek posłuszeństwa odmówił motocykl. Poprzez to gdańszczanie objęli podwójne prowadzenie, którego nie oddali do końca biegu, pomimo ataków Patryka Rolnickiego. Dodatkowo na ostatnim łuku nasz młodzieżowiec upadł, ale szybko pozbierał się z toru, dobiegając z motorem po ważny punkt.

Zwycięstwem Troya Batchelora zakończył się bieg ósmy. Australijczyk dobrze wyszedł spod taśmy i pewnie dowiózł do mety trzy oczka. Para Jamróg – Michelsen nie była w stanie zagrozić zawodnikowi Wybrzeża. Zawodnicy Jaskółek kilkukrotnie zamienili się miejscami nieco sobie przeszkadzając.

Sporo działo się w wygranym przez Grupę Azoty Unię Tarnów biegu dziewiątym. Po dobrym starcie na czoło stawki wyszedł Artur Mroczka, który cały czas musiał odpierać ataki Andersa Thomsena. Z kolei Duńczyka cały czas naciskał Artur Czaja. Jego ataki nie przyniosły jednak spodziewanego rezultatu, ale tarnowianie odrobili dwa oczka straty.

Do bardzo niebezpiecznego upadku na pierwszym łuku doszło w biegu dziesiątym. Na tor upadł Renat Gafurov i Kenneth Bjerre. O ile Duńczyk szybko podniósł się z toru, o tyle Rosjanin długo nie podnosił się z toru i opuścił tor w karetce. W powtórce już bez Renata Gafurova start wygrał Kacper Gomólski, który przez cztery okrążenia musiał odpierać ataki Kennetha Bjerre. Niestety mocno padający deszcz mocno utrudniał walkę na dystansie. Punkt do mety dowiózł Michał Nowiński.

Po biegu dziesiątym dosyć mocno rozpadało się w Gdańsku. Momentami mocno padający deszcz skutecznie przeszkodził w rozegraniu pozostałych biegów. Pomimo prób doprowadzenia toru do stanu używalności sędzia zawodów zadecydował przerwać i zaliczyć spotkanie po rozegraniu dziesięciu biegów.

W drużynie tarnowskiej na pewno trzeba wyróżnić Jakuba Jamroga, który pokazał, że po kontuzji nie ma już praktycznie śladu. Nieco pecha miał Kenneth Bjerre, który na prowadzeniu złapał kapcia w swoim drugim biegu. W swoich pozostałych dwóch biegach spisywał się jednak bardzo dobrze. Po słabszym początku ważne biegowe zwycięstwo dowiózł Artur Mroczka. Na pewno więcej można było spodziewać się po Mikkelu Michelsenie i Arturze Czai, którzy po ostatnich dobrych występach dzisiaj byli nieco wolniejsi na gdańskim torze.

Spotkanie rewanżowe w Tarnowie już 9 lipca.

Grupa Azoty Unia Tarnów 28
1. Jakub Jamróg 7 (3,2,2)
2. Mikkel Michelsen 3+2 (1,1*,1*)
3. Artur Czaja 2+1 (0,1*,1)
4. Artur Mroczka 6 (1,2,3)
5. Kenneth Bjerre 5 (3,d,2)
6. Patryk Rolnicki 3 (2,1)
7. Michał Nowiński 2+1 (1*,d,1)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 32
1. Oskar Fajfer 3 (d,3,0)
2. Anders Thomsen 6+1 (2,2*,2)
3. Kacper Gomólski 9 (3,3,3)
4. Renat Gafurov 2+1 (2*,0,u/-)
5. Troy Batchelor 8 (2,3,3)
6. Aurelisz Bieliński 0 (0,0)
7. Dominik Kossakowski 4 (3,1,0)

Bieg po biegu:
1. Jamróg, Thomsen, Michelsen, Fajfer – d4 2:4
2. Kossakowski, Rolnicki, Nowiński, Bieliński 3:3 (5:7)
3. Gomólski, Gafurov, Mroczka, Czaja 5:1 (10:8)
4. Bjerre, Batchelor, Kossakowski, Nowiński – d4 3:3 (13:11)
5. Gomólski, Jamróg, Michelsen, Gafurov 3:3 (16:14)
6. Batchelor, Mroczka, Czaja, Bieliński 3:3 (19:17)
7. Fajfer, Thomsen, Rolnicki, Bjerre – d1 5:1 (24:18)
8. Batchelor, Jamróg, Michelsen, Kossakowski 3:3 (27:21)
9. Mroczka, Thomsen, Czaja, Fajfer 2:4 (29:25)
10. Gomólski, Bjerre, Nowiński, Gafurov – u/ns 3:3 (32:28)

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST