Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki gromią lidera z Piły!

21/05/2017 14:36:09
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów pewnie pokonała w meczu VI kolejki Nice Pierwszej Ligi Żużlowej Euro Finannce Polonię Piła. Jaskółki wygrały aż 60:30.

Spotkanie w Jaskółczym Gnieździe rozpoczęło się dużo wcześniej niż przyzwyczajeni byli do tego Kibice, bo pierwszy bieg ruszył tuż po 12:45. Mimo tego tarnowscy Kibice dosyć licznie wypełnili stadion w Mościcach.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa 4:2 dla gospodarzy. Najlepiej spod taśmy wystrzelił Mikkel Michelsen, który później już tylko kontrolował przebieg biegu. Z tył o dwa oczka ambitnie walczył Peter Ljung. Niestety Szwed nie dał rady i to Norbert Kościuch mógł cieszyć się z dwóch oczek.

Na stojąco ku pamięci Krystiana Rempały oglądała tarnowska publiczność bieg juniorów. Para Jaskółek zdecydowanie wygrała start, a na mecie z dosyć dużą przewagą pierwszy był Michał Nowiński. Za Jego plecami Patryka Rolnickiego ambitnie gonił Paweł Staniszewski. Ostatecznie młodzieżowiec Unii był lepszy.

W trzecim biegu najlepiej spod taśmy ruszył Artur Czaja, który rozprowadził na pierwszym łuku pozostałych zawodników. Na trzecim miejscu znalazł się Artur Mroczka. Zawodnik Jaskółek nie dał jednak za wygraną i pognał za Adrianem Cyferem. Swego dopiął już na drugim okrążeniu dosyć łatwo mijając zawodnika pilskiej Polonii.

W ostatnim biegu pierwszej serii startów Kibice zgromadzeni na stadionie w Mościcach mogli podziwiać zaciekłą walkę Tomasza Gapińskiego i Patyk Rolnickiego. Po atomowym starcie na drugim miejscu za Kennethem Bjerre był właśnie junior Grupy Azoty Unii Tarnów. Lider pilskiej Polonii nie dał jednak za wygraną i zaciekle atakował wychowanka Jaskółek. Na trzecim okrążeniu przycinając do kredy zawodnik gości wyszedł na drugą pozycję. Po czterech biegach Jaskółki prowadziły z liderem rozgrywek już 18:6 co dla wielu było sporą niespodzianką.

Kolejne podwójne zwycięstwo odnotowali tarnowianie w biegu piątym. Jaskółki zdecydowanie wygrały start. Później nieco problemów z utrzymaniem drugiej pozycji miał Artur Czaja, ale ostatecznie można było dopisać przy Jego nazwisku dwójkę z bonusem.

Niewiele działo się w biegu szóstym. Start minimalnie wygrali goście, ale dojazd do pierwszego łuku należał do Kennetha Bjerre. Kapitan Jaskółek objął prowadzenie i niezagrożony pognał do mety po trzy punkty. Michał Nowiński po wyjściu z pierwszego łuku był trzeci, ale na prostej popełnił błąd i spadł na ostatnią pozycję.

W siódmym biegu oglądaliśmy ciekawą walkę Tomasza Gapińskiego z Petrem Ljungiem. Szwed próbował napędzać się po szerokiej, ale zawodnik gości obierał dobre ścieżki i nie dał ograć się naszemu zawodnikowi. Wszystko to działo się za plecami świetnie dysponowanego Mikkela Michelsena. Po drugiej serii startów tarnowianie prowadzili już 30:12.

W biegu ósmym goście skorzystali z jedynej dnia dzisiejszego rezerwy taktycznej. Słabo spisującego się Wadima Tarasienkę zastąpił Tomasz Gapiński. Zamiana w drużynie Euro Finannce Polonii Piła wystarczyła jednak jedynie do obrony biegowego remisu. Po starcie na czoło stawki wysforował się Kenneth Bjerre. Za Jego plecami o punkt walczyli Patryk Rolnicki i Norbert Kościuch. Początkowo prowadził junior Jaskółek, jednak był wyraźnie wolniejszy na trasie od pilanina, który na drugim okrążeniu go minął. Później młodzieżowiec próbował jeszcze odbyć utraconą pozycję, ale Jego ataki nie przyniosły spodziewanego rezultatu.

W wyścigu dziewiątym indywidualne zwycięstwo padło łupem Petera Ljunga, który zamknął wszystkich rywali w pierwszym łuku. Niespodziewanie na starcie zaspał Mikkel Michelsen. Duńczyk szybko wziął się za odrabianie strat. W Wejściu w drugi łuk uporał się Michałem Szczepaniakiem, a na drugi okrążeniu Jego plecy oglądał już Adrian Cyfer. Tym samym tarnowianie dorzucili do przewagi kolejne cztery oczka.

Biegowej „trójki” w biegu dziesiątym doczekała się drużyna z Piły. Trzy oczka po walce z Arturem Czają wywalczył Tomasz Gapiński, który z biegu na bieg prezentował się w Tarnowie coraz lepiej. Zawodnik z Piły wygrał z dosyć dużą przewagą. Po trzech seriach tarnowianie zapewnili sobie już zwycięstwo w meczu prowadząc aż 41:19.

Niewiele działo się w wygranym podwójnie przez Jaskółki biegu jedenastym. Ponownie dobrze wystartował Mikkel Michelsen do którego szybko dołączył Kenneth Bjerre. Goście na metę przyjechali z bardzo dużą stratą do Duńczyków.

W trzynastym biegu drugie upomnienie za utrudnianie startu i żółtą kartę otrzymał Peter Ljung. Zawodnik Jaskółek ruszał się się na starcie podobnie jak w swoim pierwszym starcie. W powtórce osamotniony Artur Mroczka po raz drugi musiał uznać dzisiaj wyższość Tomasza Gapińskiego. Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów przez cztery okrążenia naciskał lidera pilskiej Polonii. Niestety Jego ataki na niewiele się zdały i goście wygrali drużynowo jedyny bieg w całym spotkaniu.

Pierwszy z biegów nominowanych dubletem wygrała bardzo skuteczna dzisiaj para Artur Czaja – Artur Mroczka. Ten pierwszy prowadził od startu, a Mroczka dosyć szybko, bo już na drugim okrążeniu do niego dołączył.

Niewiele działo się w ostatnim wyścigu. Po atomowym starcie pewną trójkę wywalczył Mikkel Michelsen. Jednak za Jego plecami uplasowali się zawodnicy z Piły. Niespodziewanie „śliwkę” zanotował Kenneth Bjerre, który do tej pory spisywał się świetnie notując pewne cztery zwycięstwa.

W drużynie tarnowskiej nie było w niedzielne popołudnie słabych punktów. Świetnie spisał się niepokonany Mikkel Michelsen. Skuteczna była para Czaja – Mroczka, a poza jednym słabym biegiem dobrze spisywał się Kenneth Bjerre. Swoje punkty dołożyli również juniorzy. Zadowolony z występuje nie może być jedynie Peter Ljung. Zgoła odmienne nastroje z pewnością panowały w drużynie Euro Finannce Polonii Piła, gdzie poza Tomaszem Gapińskim reszta pojechała znacznie poniżej swoich możliwości.

W najbliższą niedzielę (28 maja) Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra derbowy mecz ligowy w Rzeszowie. Z kolei za dwa tygodnie (4 czerwca) rewanż w Tarnowie. Oba spotkania rozpoczną się o 14:45.

Euro Finannce Polonia Piła 30
1. Norbert Kościuch 7+2 (2,1,1*,2,1*)
2. Wadim Tarasienko 1 (0,0,-,1,0)
3. Adrian Cyfer 5 (1,2,1,0,1)
4. Michał Szczepaniak 2+1 (0,1*,0,1)
5. Tomasz Gapiński 14 (2,2,2,3,3,2)
6. Kacper Grzegorczyk 0 (0,0,0)
7. Paweł Staniszewski 1 (1,0,0)

Grupa Azoty Unia Tarnów 60
9. Peter Ljung 5 (1,1,3,w)
10. Mikkel Michelsen 13+2 (3,3,2*,2*,3)
11. Artur Czaja 12+1 (3,2*,1*,3,3)
12. Artur Mroczka 11+2 (2*,3,2,2,2*)
13. Kenneth Bjerre 12 (3,3,3,3,0)
14. Michał Nowiński 4 (3,0,1)
15. Patryk Rolnicki 3+1 (2*,1,0)

Bieg po biegu:
1. (69,84) Michelsen, Kościuch, Ljung, Tarasienko 4:2
2. (71,93) Nowiński, Rolnicki, Staniszewski, Gregorczyk 5:1 (9:3)
3. (70,64) Czaja, Mroczka, Cyfer, Szczepaniak 5:1 (14:4)
4. (70,16) Bjerre, Gapiński, Rolnicki, Staniszewski 4:2 (18:6)
5. (71,31) Mroczka, Czaja, Kościuch, Tarasienko 5:1 (23:7)
6. (70,13) Bjerre, Cyfer, Szczepaniak, Nowiński 3:3 (26:10)
7. (70,46) Michelsen, Gapiński, Ljung, Grzegorczyk 4:2 (30:12)
8. (71,33) Bjerre, Gapiński, Kościuch, Rolnicki 3:3 (33:15)
9. (70,69) Ljung, Michelsen, Cyfer, Szczepaniak 5:1 (38:16)
10. (71:42) Gapiński, Mroczka, Czaja, Staniszewski 3:3 (41:19)
11. (71:18) Bjerre, Michelsen, Tarasienko, Cyfer 5:1 (46:20)
12. (71,57) Czaja Kościuch, Nowiński, Grzegorczyk 4:2 (50:22)
13. (71,48) Gapiński, Mroczka, Szczepaniak, Ljung – w 2:4 (52:26)
14. (71:27) Czaja, Mroczka, Cyfer, Tarasienko 5:1 (57:27)
15. (71,03) Michelsen, Gapiński, Kościuch, Bjerre 3:3 (60:30)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST