Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki górą w Gdańsku! Kontuzje Mroczki i Cierniaka!

07/04/2019 17:02:46
Redakcja

Unia Tarnów pewnie pokonał w meczu wyjazdowym Zdunek Wybrzeże Gdańsk 50:40. Wśród tarnowian brylował zdobywca kompletu punktów Viktor Kulakov.

Niestety po groźnym upadku w biegu dwunastym na szczegółowe badania do szpitala udają się Mateusz Cierniak i Artur Mroczka. Pierwszy uskarża się na ból w łopatce, a drugi w nadgarstku, który jest prawdopodobnie złamany. O stanie zdrowia naszych zawodników będziemy informować.

Unia Tarnów 50
1. Artur Mroczka 8 (2,3,3,u/ns)
2. Daniel Kaczmarek 7+2 (1,0,2*,2*,2)
3. Viktor Kulakov 15 (3,3,3,3,3)
4. Artur Czaja 3+2 (t,0,2*,1*,0)
5. Peter Ljung 11 (3,3,3,2,0)
6. Mateusz Cierniak 5 (2,1,0,2)
7. Dawid Rempała 1 (0,1,0)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40
9. Krystian Pieszczek 11 (3,2,d,1,3,2)
10. Joel Kling 1+1 (0,1*,-,-)
11. Adrian Cyfer 10+1 (2,2,1,1*,3,1*)
12. Mikkel Bech 3+1 (0,1*,2,0)
13. Kacper Gomólski 8 (2,2,1,0,3)
14. Karol Żupiński 6+1 (3,1*,1,1)
14. Denis Zieliński 1 (1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Pieszczek, Mroczka, Kaczmarek, Kling 3:3
2. Żupiński, Cierniak, Zieliński, Rempała 4:2 (7:5)
3. Kulakov, Cyfer, Cierniak, Bech, Czaja – t 2:4 (9:9)
4. Ljung, Gomólski, Rempała, Zieliński 2:4 (11:13)
5. Mroczka, Cyfer, Bech, Kaczmarek 3:3 (14:16)
6. Kulakov, Gomólski, Żupiński, Czaja 3:3 (17:19)
7. Ljung, Pieszczek, Kling, Cierniak 3:3 (20:22)
8. Mroczka, Kaczmarek, Gomólski, Zieliński 1:5 (21:27)
9. Kulakov, Czaja, Cyfer, Pieszczek – d/start 1:5 (22:32)
10. Ljung, Bech, Cyfer, Rempała 3:3 (25:35)
11. Kulakov, Kaczmarek, Pieszczek, Gomólski 1:5 (26:40)
12. Cyfer, Cierniak, Żupiński 4:2 (30:42)
13. Pieszczek, Ljung, Czaja, Bech 3:3 (33:45)
14. Gomólski, Kaczmarek, Żupiński, Czaja 4:2 (37:47)
15. Kulakov, Pieszczek, Cyfer, Ljung 3:3 (40:50)

Niewiele działo się w biegu inauguracyjnym. Start wygrał Krystian Pieszczek, ale na wyjściu z pierwszego wirażu bliski wyprzedzenia go był Artur Mroczka. Gdańszczanin szybko opanował jednak sytuację i pewnie pomknął do mety po zwycięstwo. Ważny punkt wywalczył Daniel Kaczmarek.

W biegu młodzieżowców pasjonującą walkę o trzy punkty stoczyli Mateusz Cierniak i Karol Żupiński. Przez niemal cztery okrążenia zawodnik Jaskółek odpierał ataki gdańszczanina, ale ostatecznie ten na kresce wyprzedził go o kilka centymetrów. Niestety walki z rywalami po słabym starcie nie nawiązał Dawid Rempała dostając po biegu ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Nerwowo na starcie trzeciego biegu nie wytrzymał Artur Czaja, który dotknął taśmy. W powtórce w jego miejsce desygnowano Mateusza Cierniaka. W niej dużo się działo. Początkowo prowadził Adrian Cyfer, ale bardzo szybki Viktor Kulakov przez dwa okrążenia zaciekle atakował wychowanka Stali Gorzów, osiągając swój cel na trzecim okrążeniu. Z tył dobrze pierwszy łuk rozegrał Mateusz Cierniak, który wypchnął Mikkela Becha, a później dzięki mądrej jeździe dowiózł ważny punkt do mety.

Najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa w biegu kończącym pierwszą serię startów nie miał Peter Ljung. Szwed wygrał start i niezagrożony pomknął do mety po trzy punkty. Z tył ważne oczko wywalczył Dawid Rempała, który pokonał Denisa Zielińskiego.

Ładną walkę o punkty stoczyli wszyscy zawodnicy w piątej gonitwie. Po dobrym rozegraniu pierwszego łuku prowadzenia do mety nie oddał Artur Mroczka, ale do końca musiał uważać na ataki pary gdańszczan. Z kolei jadący na czwartej pozycji Daniel Kaczmarek cały czas był bliski wyprzedzenia Mikkela Becha, ale konsekwentne ataki przy kredzie nie zdały rezultatu.

Ciasno było w pierwszym łuku biegu szóstego. W konsekwencji na tor upadł Artur Czaja. Sędzia dopuścił jednak do powtórki całą czwórkę zawodników. W niej pewne trzy oczka wpadły na konto Viktora Kulakova, który wygrał z dużą przewagą. Poobijany Artur Czaja niestety nie nawiązał walki z rywalami, a bieg zakończył się podziałem punktów.

Siódma gonitwa także zakończyła się remisowo. Po pierwszym łuku tarnowianie prowadzili nawet podwójnie, ale Mateusz Cierniak na dystansie popełniał błędy i spadał na koniec stawki. Kolejne przekonywujące zwycięstwo zanotował za to Peter Ljung.

W ósmym wyścigu na tor upadł Kacper Gomólski dla którego zabrakło miejsca na wejściu w pierwszy łuk i został delikatnie muśnięty deflektorem Daniela Kaczmarka. W powtórce Jaskółki ponownie lepiej wystartowały zamykając poobijanego Kacpra Gomólskiego. Zawodnik Wybrzeża cały czas próbował gonić Daniela Kaczmarka, ale ten nie popełniał błędów i dowiózł ważne dwa oczka do mety. Kolejną trójkę zapisał przy swoim nazwisku Artur Mroczka.

W dziewiątej odsłonie spotkania gospodarze skorzystali z pierwszej rezerwy taktycznej zastępując Joela Klinga Adrianem Cyferem. Rezerwa spaliła jednak na panewce, bo to Jaskółki wygrały wyścig, w dodatku podwójnie. Na pewno zadanie nieco ułatwił defekt na starcie Krystiana Pieszczka.

W pierwszej odsłonie biegu dziesiątego za utrudnianie startu ostrzeżenie otrzymał Peter Ljung. W powtórce lepiej spod taśmy ruszyli gospodarze. Na wejściu w drugi łuk na drugie miejsce przed Mikkela Bech wyszedł jednak Peter Ljung. Dobrze dzisiaj dysponowany Szwed szybko zbliżył się do prowadzącego Adriana Cyfera, by na kolejnym okrążeniu być już przed nim.

W jedenastej gonitwie gospodarze po raz drugi sięgnęli po rezerwę taktyczną. Tym razem Klinga zastąpił Krystian Pieszczek. Świetnie pierwszy łuk rozegrał jednak startujący z pierwszego pola Daniel Kaczmarek, który wypchnął lidera Wybrzeża. Tym samym dużo miejsca zrobiło się dla Viktora Kulakova. Rosjanin szybko dołączył do prowadzącego kolei z pary. Dzięki temu Jaskółki po raz kolejny wygrały podwójnie znacznie przybliżając się do wygrania meczu.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w biegu dwunastym. Na wejściu w łuk zabrakło miejsca dla Mateusza Cierniaka, który upadł. Na domiar złego w juniora Jaskółek wpadł Artur Mroczka. Obaj zawodnicy długo nie podnosili się z toru. W powtórce bez Artura Mroczki, który był niezdolny do dalszej jazdy gospodarze odrobili dwa oczka, ale ważne punkty wywalczył Mateusz Cierniak, który mimo duże bólu w łopatce pokonał Karola Żupińskiego.

Podziałem punktów zakończył się ostatni bieg części zasadniczej. W tym momencie stało się jasne, że tarnowianie tego meczu przegrać już nie mogą.

Czternasty bieg gdańszczanie także rozstrzygnęli na swoją korzyść. Początkowo po dobrym starcie prowadził Daniel Kaczmarek, ale na dystansie dał ograć się Kacprowi Gomólskiemu. Punktów po słabym starcie nie zdołał wywalczyć Artur Czaja.

Ostatnie starcie to ponownie świetna postawa Viktora Kulakova. Rosjanin po raz piąty przyjechał na metę na pierwszej pozycji odnotowując komplet punktów w całych zawodach. Niestety tym razem słabiej wypadł Peter Ljung, który mimo ambitnej pogoni za parą gdańszczan na mecie zameldował się jako ostatni. Podział punktów w ostatniej gonitwie ustalił wynik całego spotkania na 50:40 dla Jaskółek.

W drużynie tarnowskiej świetny mecz zaliczył Viktor Kulakov. Rosjanin udowodnił dobre przygotowanie do sezonu, gdzie nawet po przegranym starcie z łatwością mijał rywali na dystansie. Nie zawiedli również Peter Ljung i Artur Mroczka. Niestety ten drugi po upadku w biegu dwunastym musiał udać się do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. Ważne punkty dołożyli Daniel Kaczmarek i Mateusz Cierniak. Słabiej wypadł Artur Czaja, który poza dwoma niezłymi biegami w pozostałych był bardzo wolny. Dawid Rempała, który debiutuje w tym sezonie w lidze wywalczył ważny punkt w biegu czwartym pokonując Denisa Zielińskiego.

Kolejne spotkanie Unia Tarnów rozegra już w najbliższą sobotę 13 kwietnia o 20:15. Przeciwnikiem tarnowian będzie Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów. Już dzisiaj zapraszamy!

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST