Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Janusz Kołodziej jutro rozpoczyna zmagania w 51 Rajdzie Barbórka

05/12/2013 0:00:00
Redakcja

Już w piątek rozpocznie się 51 edycja Raju Barbórka w Warszawie. W prestiżowych zawodach udział weźmie także aktualny Indywidualny Mistrz Polski nażużlu – Janusz Kołodziej. Rajd Barbórki rozgrywany jest rokrocznie od 1964 roku. Wychowanek tarnowskiej Unii wystartuje samochodem Subaru Impreza N15 Prodrive.

Cały rajd odbywa się w Warszawie i jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. W tej prestiżowej imprezie udział biorą nie tylko krajowi, ale także często zagraniczni kierowcy. Rajd Barbórka zaliczany jest do cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski. Umożliwia to udział samochodów klasy WRC, co zwiększa atrakcyjność widowiska.

Janusz Kołodziej bardzo poważnie podchodzi do udziału w Rajdzie Barbórka. Lider Jaskółek bardzo intensywnie przygotowuje się do startu w Warszawie. – Udział w Rajdzie Barbórka jest dla mnie nowym, ekscytującym wyzwaniem. Jednocześnie daje mi możliwość sprawdzenia swoich możliwości na nowym polu a także zdobycia cennych doświadczeń. Tegoroczna Barbórka to dla mnie debiut rajdowy, ale mam nadzieje, że w przyszłości będę miał okazje wziąć udział w kolejnych tego typu imprezach. Adrenalina, którą daje sport motorowy uzależnia, a rajd ten jest doskonałą okazją do rozbudzenia tych emocji po zakończeniu tegorocznego sezonu żużlowego – powiedział Indywidualny Mistrz Polski na żużlu.

Zawodnik Unii Tarnów pilotowany będzie przez Patryka Śmietanę. Janusz Kołodziej okazję sprawdzenia się, jako kierowca rajdowy miał już w lutym tego roku w Gorlicach. Wówczas jego pilotem był inny zawodnik JaskółekErnest Koza. – Przygotowania Janusza do tego rajdu są bardzo intensywne. Zaangażowany jest nie tylko cały zestaw osób, które pomagają mu w trakcie sezonu żużlowego, ale przede wszystkim wielu ludzi wyspecjalizowanych w rajdach samochodowych. Dzięki temu wszystko jest w sposób profesjonalny przygotowane. Janusz traktuje ten rajd bardzo poważnie, choć obiecał, że będzie szanował swoje zdrowie, które jest mu najbardziej potrzebne w sezonie żużlowym. Mam nadzieję, że będzie się dobrze bawił. Bardzo się cieszę, że dzięki Januszowi sport żużlowy zaistnieje przy tej jednej z najbardziej prestiżowych imprez motorowych w Polsce – skomentował menadżer zawodnika Krzysztof Cegielski.

Program Rajdu Barbórka:

piątek, 6 grudnia:
11:00 – 17:00 – badanie Kontrolne – Galeria Bemowo
19:00 – 21:00 – OS kwalifikacyjny Bemowo

sobota 7 grudnia:
07:40 – 09:20 OS-1 Park Militarny Rembertów
08:20 – 10:30 – serwis Stadion Narodowy
09:13 – 10:53 – OS-2 Twierdza Cytadela
09:46 – 11:26 – OS-3 Autodrom Bemowo
10:59 – 12:39 – OS-4 Park Militarny Rembertów
11:39 – 13:39 – serwis Stadion Narodowy
12:32 – 14:32 – OS-5 – Twierdza Cytadela
13:05 – 14:45 – OS-6 – Autodrom Bemowo
15:30 – meta i serwis Stadion Narodowy
17:00 – 18:29 – przejazdy pokazowe ul. Karowa
18:30 – 21:00 – OS kryterium Karowa

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST