Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grupa Azoty Unia Tarnów zwycięska!

09/07/2017 16:53:19
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała w meczu na szczycie Nice 1 Ligi Żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk 53:37. Bonus również został w Tarnowie.

Pomimo wysokiego zwycięstwa gospodarzy spotkanie z pewnością mogło się podobać licznie zgromadzonym Kibicom. W wielu biegach zawodnicy zawzięcie walczyli na dystansie. Niestety nie obyło się bez upadków.

Zwycięstwem Andersa Thomsena zakończył się pierwszy wyścig. Po starcie prowadził Jakub Jamróg, który najlepiej wyszedł z trzeciego pola startowego. Dobrze wystartował również Peter Ljung, jednak na wyjściu z pierwszego łuku popełnił błąd i na chwilę spadł nawet na koniec stawki. Prowadzącego Jakuba Jamroga z powodzeniem zawodnik Wybrzeże minął w końcówce trzeciego okrążenia.

W wyścigu juniorów tarnowianie prowadzili podwójnie, jednak jadący na ostatniej pozycji Marcin Turowski zanotował uślizg i wyścig musiał zostać przerwany. W powtórce para Jaskółek ponownie świetnie wystartowała i nie dała najmniejszych szans Dominikowi Kossakowskiemu wygrywając dubletem.

W trzecim biegu ciasno było na pierwszym łuku. Upadek zaliczył Renat Gafurov, który został wykluczony z powtórki jako sprawca przerwania gonitwy. W momencie przerwania para Czaja – Mroczka prowadziła podwójnie. W powtórce ponownie najlepiej wystartował Artur Czaja, który objął prowadzenie. Na wyjściu z pierwszego łuku Artur Czaja zdołał wcisnąć się przed Kacpra Gomólskiego. Na trzecim okrążeniu swego dopiął Artur Mroczka i przedarł się na drugą pozycję, a Jaskółki wygrały podwójnie.

Szans w biegu czwartym parze gości nie dali Kenneth Bjerre i Patryk Rolnicki. Obaj świetnie wyszli ze startu zamykając Troya Batchelora. Później para tarnowska już tylko spokojnie kontrolowała przebieg biegu.

Po kosmetyce toru gospodarze nie zwolnili tempa wygrywając 4:2. Zaraz po starcie tarnowianie prowadzili nawet podwójnie, jednak waleczny i skuteczny dzisiaj Anders Thomsen rzucił się w pogoń za Arturem Czają wyprzedzając go ostatecznie na trzecim okrążeniu. Pewne trzy oczka trafiły na konto Artura Mroczki.

Kolejna odsłona spotkania zakończyła się podziałem punktów za sprawą dobrze dysponowanego Kennetha Bjerre. Duńczyk nie miał najmniejszych problemów dowiezieniem do mety trzech punktów, mimo że na pierwszym łuku musiał ostro walczyć z Kacprem Gomólski. Niestety jadący na trzeciej pozycji Michał Nowiński nie zdołał utrzymać punktowanej pozycji dając się objechać Renatowi Gafurovowi.

W ostatnim biegu drugiej serii startów para Grupy Azoty Unii Tarnów ponownie powiększyła przewagę w spotkaniu. Ze startu najlepiej wyszedł Troy Batchelor, którego szybko minął jednak Peter Ljung. Z tył o jeden punkt ciekawą walkę stoczyli Jakub Jamróg i Dominik Kossakowski. Górą był wychowanek Unii Tarnów.

Po przerwie nerwów na starcie nie opanował Kenneth Bjerre, który wjechał w taśmę. W powtórce zastąpił go Michał Nowiński. Niestety juniorskiej parze Jaskółek goście nie dali żadnych szans wygrywając podwójnie. Mimo przegranej brawa za ambitną postawę na torze należały się Patrykowi Rolnickiemu, który bliski był w pewnym momencie wyprzedzenia Andersa Thomsena.

Sporo działo się w biegu dziewiątym. Zaraz po starcie goście objęli podwójne prowadzenie. Na szczęście na wysokości zadania stanęła para Jaskółek, która szybko uporała się ze słabo spisującym się Renatem Gafurovem doprowadzając do remisu. Za wygraną nie dał jednak Jakub Jamróg, który na trzecim okrążeniu mocno napędzony minął Kacpra Gomólskiego.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w biegu dziesiątym. Jadący na drugim miejscu Artur Mroczka chciał dołączyć na drugim łuku drugiego okrążenia do prowadzącego Artura Czai. Niestety zabrakło dla niego miejsca i zanotował bardzo brzydko wyglądający upadek. Wcześniej Mroczka w ładny sposób rozprawił się z Troyem Batchelorem. W powtórce osamotniony Artur Czaja stanął na wysokości zadania pewnie wygrywając wyścig.

W biegu jedenastym goście ponownie odrobili dwa oczka straty za sprawą świetnie jadącego Andersa Thomsena. Niestety defekt zaraz po starcie zanotował Kenneth Bjerre. W tej sytuacji osamotniony Jakub Jamróg musiał wziąć sprawę w swoje ręce. Na szczęście zawodnik Jaskółek szybko zdołał przedzielić parę drużyny z Gdańska.

Kolejna gonitwa to ponownie dobra jazda pary Zdunek Wybrzeża wygrała start prowadząc podwójnie. Na szczęście z juniorem gości dosyć szybko uporał się Artur Czaja. Niestety mimo to przewaga Jaskółek stopniała do dziesięciu punktów.

W ostatnim biegu przed wyścigami nominowanymi lepiej ze startu wyszła para gości. Jednak pierwszy łuk lepiej rozegrał Peter Ljung, który objął prowadzenie. Na końcu stawki znalazł się obolały Artur Mroczka. Zawodnik Jaskółek znany z ogromnej woli walki już na drugim łuku dołączył do Szweda wyprzedzając obu zawodników Wybrzeża. Później musiał już tylko bronić pozycji, co łatwo nie przyszło, bo jadący jako rezerwa taktyczna Anders Thomsen mocno go naciskał. Obaj zawodnicy na metę wpadli niemal równo, ale to zawodnik gospodarzy był lepszy.

W pierwszym z biegów nominowanych bardzo pewne zwycięstwo pary tarnowskiej. Z pierwszego pola świetnie wystartował Artur Mroczka, a szybko dołączył do niego Jakub Jamróg. Później tarnowianie już tylko kontrolowali przebieg wyścigu.

Ostatni bieg dnia na swoja korzyść rozstrzygnęli goście, jednak nie miało to już wpływu na losy spotkania. Jaskółki wygrały różnicą aż szesnastu punktów inkasując również punkt bonusowy i umacniając się na pozycji lidera.

W drużynie tarnowskiej po raz kolejny na bardzo wysokim poziomie pojechali seniorzy. Świetnie spisał się Artur Mroczka, który poza wyścigiem w którym zaliczył upadek i został wykluczony w pozostałych pokazywał plecy rywalom. Równo i skutecznie punktowali również Jakub Jamróg i Artur Czaja. Nieco słabszy występ zanotował za to Kenneth Bjerre, który po dwóch trójkach w drugiej części spotkania punktów już nie przywoził. Ze zmiennym szczęściem punktował dzisiaj również Peter Ljung. Ważne punkty do dorobku drużyny dołożyli również juniorzy, zwłaszcza waleczny i co najważniejsze skuteczny Patryk Rolnicki.

Kolejny mecz ligowy Jaskółki rozegrają już za tydzień na torze w Daugavpils. Z kolei w najbliższy wtorek 13 lipca na torze w Tarnowie rozegrana zostanie kolejna runda DMPJ. Początek zawodów o 17:00.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 37
1. Oskar Fajfer 6+1 (0,0,2*,3,1)
2. Anders Thomsen 15 (3,2,3,3,1,3)
3. Kacper Gomólski 7 (1,2,2,1,1)
4. Renat Gafurov 1+1 (w,1*,0,-)
5. Troy Batchelor 5 (1,2,2,0,d)
6. Dominik Kossakowski 3 (1,0,1,1)
7. Marcin Turowski 0 (w,0,-)

Grupa Azoty Unia Tarnów
53
9. Peter Ljung 8+1 (1*,3,1,3,0)
10. Jakub Jamróg 10+1 (2,1,3,2,2*)
11. Artur Czaja 11 (3,1,3,2,2)
12. Artur Mroczka 10+2 (2*,3,w,2*,3)
13. Kenneth Bjerre 6 (3,3,t,d)
14. Michał Nowiński 2+1 (2*,0,d,0)
15. Patryk Rolnicki 6+1 (3,2*,1)

Bieg po biegu:
1. (69,92) Thomsen, Jamróg, Ljung, Fajfer 3:3
2. (69,86) Rolnicki, Nowiński, Kossakowski, Turowski – w/u 5:1 (8:4)
3. (70,28) Czaja, Mroczka, Gomólski, Gafurov – w/u 5:1 (13:5)
4. (70,01) Bjerre, Rolnicki, Batchelor, Turowski 5:1 (18:6)
5. (70,13) Mroczka, Thomsen, Czaja, Fajfer 4:2 (22:8)
6. (70,54) Bjerre, Gomólski, Gafurov, Nowiński 3:3 (25:11)
7. (70,78) Ljung, Batchelor, Jamróg, Kossakowski 4:2 (29:13)
8. (71,39) Thomsen, Fajfer, Rolnicki, Nowiński – d4, Bjerre – t 1:5 (30:18)
9. (71,45) Jamróg, Gomólski, Ljung, Gafurov 4:2 (34:20)
10. (71,48) Czaja, Batchelor, Kossakowski, Mroczka – w/u 3:3 (37:23)
11. (71,13) Thomsen, Jamróg, Gomólski, Bjerre – d4 2:4 (39:27)
12. (70,97) Fajfer, Czaja, Kossakowski, Nowiński 2:4 (41:31)
13. (71,75) Ljung, Mroczka, Thomsen, Batchelor 5:1 (46:32)
14. (71,04) Mroczka, Jamróg, Fajfer, Batchelor – d4 5:1 (51:33)
15. (71,39) Thomsen, Czaja, Gomólski, Ljung 2:4 (53:37)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST