Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grupa Azoty Unia Tarnów w PGE EKSTRALIDZE!

09/24 15:00:22
Marcin Michoń

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Zdunek Wybrzeże Gdańsk odrabiając tym samym straty z pierwszego meczu! Jaskółki tym samym wygrały Nice Pierwszą Ligę Żużlową i po roku przerwy awansowały do PGE Ekstraligi!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40
1. Troy Batchelor 5+1 (2,0,1*,0,2,-)
2. Mikkel Bech 4 (0,1,2,1,-)
3. Hubert Łęgowik 1 (0,1,w,-)
4. Anders Thomsen 15 (3,3,1,2,3,3)
5. Kacper Gomólski 11 (3,3,3,1,1,w)
6. Dominik Kossakowski 3+1 (2,0,1*)
7. Marcin Turowski 1+1 (1*,0,0)

Grupa Azoty Unia Tarnów 50
9. Peter Ljung 6 (1,2,3,w)
10. Jakub Jamróg 11+2 (3,1*,2*,3,2)
11. Artur Czaja 9+1 (1*,3,2,3,0)
12. Artur Mroczka 10+2 (2,2*,1*,3,2)
13. Kenneth Bjerre 10+1 (2,2,3,2*,1)
14. Kacper Konieczny 0 (0,0,0)
15. Patryk Rolnicki 4+1 (3,1*,0)

Bieg po biegu:
1. (72,56) Jamróg, Batchelor, Ljung, Bech 4:2
2. (70,88) Rolnicki, Kossakowski, Turowski, Konieczny 3:3 (7:5)
3. (69,37) Thomsen, Mroczka, Czaja, Łęgowik 3:3 (10:8)
4. (69,98) Gomólski, Bjerre, Rolnicki, Turowski 3:3 (13:11)
5. (70,15) Czaja, Mroczka, Bech, Batchelor 5:1 (18:12)
6. (69,83) Thomsen, Bjerre, Łęgowik, Konieczny 2:4 (20:16)
7. (70,17) Gomólski, Ljung, Jamróg, Kossakowski 3:3 (23:19)
8. (69,83) Bjerre, Bech, Batchelor, Rolnicki 3:3 (26:22)
9. (70,27) Ljung, Jamróg, Thomsen, Łęgowik – w/u 5:1 (31:23)
10. (70,38) Gomólski, Czaja, Mroczka, Turowski 3:3 (34:26)
11. (70,74) Jamróg, Bjerre, Bech, Batchelor 5:1 (39:27)
12. (70,43) Czaja, Batchelor, Kossakowski, Konieczny 3:3 (42:30)
13. (70,71) Mroczka, Thomsen, Gomólski, Ljung – w/u1 3:3 (45:33)
14. (70,74) Thomsen, Mroczka, Gomólski, Czaja 2:4 (47:37)
15. (69,79) Thomsen, Jamróg, Bjerre, Gomólski – w/su 3:3 (50:40)

Obie drużyny do spotkania podeszły bardzo skoncentrowane i pewne końcowe sukcesu. Od początku wynik dwumeczu oscylował wokół remisu.

Od zwycięstwa Jaskółki rozpoczęły spotkanie rewanżowe z Wybrzeżem. Zaraz po starcie to jednak para gości prowadziła 4:2. Na szczęście ambitną i co ważne skuteczną jazdę zaprezentował Jakub Jamróg, który szybko minął Mikkela Becha, a później do końca atakował Troya Batchelora. Australijczyka wyprzedził na ostatnim łuku. Bliski minięcia byłego uczestnika GP był również Peter Ljung, który wcześniej poradził sobie z Duńczykiem.

Dzięki świetnej jeździe Patryka Rolnickiego podziałem punktów zakończył się drugi bieg w Tarnowie. Ze startu lepiej wystartowała para gości, która objęła podwójne prowadzenie. Wychowanek Jaskółek nie dał za wygraną i już na drugim łuku minął Marcina Turowskiego. Na trzecim okrążeniu uporał się z kolei z prowadzącym Dominikiem Kossakowskim.

Kolejnym podziałem punktów zakończył się bieg trzeci. Po przegranym starcie na prowadzenie na początku drugie okrążenia wysforował się Anders Thomsen. Duńczyk najpierw miną Artura Czaję, a później Artura Mroczkę. W stawce nie liczył się z kolei Hubert Łęgowik.

Remis padł również w biegu czwartym. Najlepiej moment startowy wyczuł Kacper Gomólski, którego przez cztery okrążenia starał gonić się Kenneth Bjerre. Z tył ważny punkt przywiózł Patryk Rolnicki.

Po równaniu toru żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów nie mieli najmniejszych problemów z podwójnym pokonaniem pary Batchelor – Bech. Duet Jaskółek wygrał start i z każdym okrążeniem powiększał przewagę nad parą gości. W tym momencie tarnowianie odskoczyli na sześciopunktową przewagę.

W kolejnym wyścigu goście odrobili dwa oczka za sprawą dobrej jazdy Andersa Thomsena. Duńczyk wykorzystał błąd Kennetha Bjerre na pierwszym łuku. Kapitan Jaskółek po wygranym starcie pojechał nieco za szeroko, co ten skrzętnie wykorzystał.

Ostatni bieg drugiej serii startów ponownie zakończył się podziałem punktów. Najlepiej ze startu wyskoczył Kacper Gomólski, który do końca musiał jednak uważać na ataki Petera Ljunga. Szwed nawet kilkakrotnie był bardzo bliski minięcia krajowego lidera gości. Z tył ważny punkt wywalczył Jakub Jamróg.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od podziału punktów. Po starcie prowadził Mikkel Bech, ale już na wyjściu z drugiego łuku udanym atakiem wyprzedził go Kenneth Bjerre dla którego było to pierwsze dzisiaj zwycięstwo. Z tył walkę o jeden punkt stoczyli Patryk Rolnicki i Troy Batchelor. Początkowo prowadził junior Jaskółek, ale na trzecim okrążeniu przy kredzie wyprzedził go Australijczyk.

Na pierwszym łuku dziewiątego wyścigu upadł Hubert Łęgowik, którego sędzia wykluczył z powtórki. W momencie przerwania prowadził Anders Thomsen. W powtórzonym wyścigu dziewiątym Grupa Azoty Unia Tarnów triumfowała podwójnie. Po wygranym starcie prowadzenie objął Peter Ljung do którego szybko dołączył Jakub Jamróg. Niestety już na drugim łuku wychowanka Jaskółek wyprzedził Anders Thomsen. Później Duńczyk ścigał jeszcze Petera Ljunga, niestety na ostatnim okrążeniu straniero Wybrzeża wykręcił bączka przez co Jaskółki wygrały podwójnie. Po upadku Thomsen dojechał do mety po jeden punkt.

W ostatnim wyścigu trzeciej serii startów padł remis. Trzecią trójkę po atomowym starcie zapisał na swoim koncie Kacper Gomólski. Za nim na metę przyjechali Artur Czaja i Artur Mroczka.

W jedenastym biegu w miejsce Huberta Łęgowika w ramach rezerwy taktycznej desygnowany został Troy Batchelor. Rezerwa spaliła na panewce, bo Australijczyk zupełnie nie liczył się w stawce. Po świetnym starcie trzy oczka do swojego konta dopisał Jakub Jamróg. Szybko na drugą pozycję wysforował się Kenneth Bjerre. Mikkel Bech do końca próbował atakować parę Jaskółek, ale tarnowianie z każdym okrążeniem powiększali przewagę. Po tym wyścigu przewaga gospodarzy urosła aż do dwunastu punktów.

Dwunasty bieg zakończył się podziałem punktów za sprawą wygranej Artura Czai. Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów po wygranym starcie spokojnie kontrolował przebieg wyścigu. W stawce nie liczył się Kacper Konieczny.

Sporego pecha w wyścigu trzynastym miał Peter Ljung, który zaliczył groźnie wyglądający upadek na prowadzeniu. Szwed jako sprawca przerwania biegu został wykluczony z powtórki. W momencie przerwania Jaskółki prowadziły podwójnie. W powtórce osamotniony Artur Mroczka spisał się znakomicie. Żużlowiec Grupy Azoty Unii Tarnów wygrał start i niezagrożony przywiózł na metę bardzo ważne dla tarnowian trzy oczka.

Pierwszy z biegów nominowanych świetnie rozpoczął się dla tarnowian. Para Mroczka – Czaja objęła podwójne prowadzenie, niestety napędzony po szerokiej Anders Thomsen na prostej minął parę Jaskółek. Na domiar złego szybko dołączył do niego Kacper Gomólski. Na szczęście na wysokości zadania po raz kolejny stanął Artur Mroczka, który zdołał minąć zawodnika gości.

Ostatni wyścig dnia zadecydował o awansie do PGE Ekstraligi. W pierwszej odsłonie dobrze ze startu ruszyli tarnowianie, ale na wyjściu z drugiego łuku Kacper Gomólski zahaczył o Jakuba Jamroga, który niebezpiecznie upadł na prostej. W tym samym momencie Anders Thomsen wysforował się na prowadzenie. Po analizie powtórek sędzia wykluczył zawodnika z Gdańska. W tym momencie stało się jasne, że Jaskółki dwumeczu już nie przegrają. W powtórce pewne trzy oczka zapisał na swoim koncie Anders Thomsen.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Grupa Azoty Unia Tarnów może cieszyć się z awansu do PGE Ekstraligi, co było celem Jaskółek na sezon 2017. W drużynie prowadzonej przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka wszyscy zawodnicy pojechali na bardzo wysokim poziomie dokładając bardzo ważne punkty do dorobku drużyny. Na pewno pomógł głośny doping licznie zgromadzonej tarnowskiej publiczności.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-start

tyskie

NOXY

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

AMS Iveco

Hyundai Karmot

Fundacja u Górala

Lexus Audit

Centrum Sztuki Mościce

Wykonanie strony Internetowej z przez