Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grupa Azoty Unia Tarnów pewnie pokonuje Lokomotiv!

22/06/2017 20:56:56
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów pewnie pokonała 61:29 w zaległym meczu III kolejki Nice Pierwszej Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils inkasując dwa punkty meczowe. Co ważne do drużyny po kontuzji powrócił Jakub Jamróg, który zaprezentował ambitną i co ważne skuteczną jazdę.

Pomimo tego, że spotkanie miało jednostronny przebieg to w kilku biegach podopieczni Pawła Barana i Mirosława Cierniaka musieli się sporo napracować.

W inauguracyjnym wyścigu start wygrała para tarnowska, która objęła podwójne prowadzenie. Szybko do przodu odjechał Mikkel Michelsen. Z kolei Peter Ljung cały czas musiał odpierać ataki Maksima Bogdanovsa. Łotysz dopiął swego na trzecim okrążeniu wyprzedzając Szweda na wejściu w drugi łuk.

Pewne zwycięstwo w biegu młodzieżowców odnotował Patryk Rolnicki, któremu po dobrym starcie Łotysze zagrażali tylko na pierwszym łuku. Na metę zawodnicy wpadli w dosyć dużych odległościach.

Kolejne dwa oczka przewagi Grupa Azoty Unia Tarnów dołożyła w trzeciej odsłonie spotkania. W biegu dużo się działo za sprawą walki Tomasa Jonassona z Jakubem Jamrogiem. Początkowo prowadził zawodnik Jaskółek, ale na drugim łuku wyprzedził go Szwed. Później Jamróg odbił na trzecim okrążeniu utraconą pozycję, ale zawodnik gości szybko się zrewanżował, przyjeżdżając na metę ostatecznie na drugim miejscu.

Dubletem wygrały Jaskółki wyścig czwarty powiększając przewagę w spotkaniu już do ośmiu oczek. Ze startu najlepiej ruszył Patryk Rolnicki, który objął prowadzenie. Na drugim miejscu jechał Timo Lahti, którego na drugim łuku atakiem atakiem po zewnętrznej wyprzedził Kenneth Bjerre. Później tarnowianie już tylko spokojnie kontrolowali przebieg biegu.

Po przerwie na równanie toru wyścig zakończył się podziałem punktów. Bardzo dobrze pierwszy łuk rozegrał Maksim Bogdanovs, który zdołał założyć startującego z pierwszego pola Jakuba Jamroga. Lider Lokomotivu szybko odjechał na bezpieczną odległość, a tarnowianie musieli zadowolić się remisem, choć do ostatnich metrów Artura Czaję naciskał Siergiej Logachev. Było to jedyne indywidualne zwycięstwo zawodnika gości w tym meczu.

Kolejnym podziałem punktów za sprawą zwycięstwa Kennetha Bjerre zakończył się wyścig szósty. Duńczyk początkowo musiał uważać na szybkiego Tomasa Jonassona. Niestety po dosyć dobrym starcie w walce o punkty nie liczył się Michał Nowiński.

Po ostatnim biegu drugiej serii startów przewaga Jaskółek wzrosła do dwunastu punktów. Podwójne zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo do ostatnich metrów Peter Ljung musiał odpierać ataki Timo Lahtiego. Szwed miał jednak nieco utrudnione zadanie, bo na drugim okrążeniu zgubił łyżwę. Kolejny pewny triumf padł łupem szybkiego na torze w Mościcach Mikkela Michelsena.

Kolejność w biegu ósmym rozstrzygnęła się już po starcie. Prowadzenie objął Kenneth Bjerre, który jednak do końca musiał uważać na blisko jadącego Maksima Bogdanovsa. Niestety po słabym starcie w walce o punkty nie liczył się Patryk Rolnicki.

W wyścigu dziewiątym kolejne cztery oczka do przewagi dorzucili gospodarze. Mikkel Michelsen po świetnym starcie zamknął wszystkich na pierwszym łuku i niezagrożony wygrał gonitwę. Więcej musiał napracować się Peter Ljung, który w pewnym momencie był nawet czwarty, jednak szybko minął obu rywali dowożąc dwa punkty do mety.

Ostatni bieg trzeciej serii to znowu zwycięstwo dubletem pary tarnowskiej. Jaskółki objęły prowadzenie zaraz po starcie nie oddając go aż do mety.

W wyścigu jedenastym goście skorzystali z rezerwy taktycznej, jednak to tarnowianie wygrali wyścig i to w dodatku podwójnie. Refleksem na starcie popisał się Peter Ljung. Z kolei zupełnie zaspał Kenneth Bjerre, co zwiastowało emocje. Duńczyk szybko wyprzedził Maksima Bogdanovsa, który jechał jako rezerwa, a później Kastsa Puodzuksa.

Najlepiej ze startu w biegu dwunastym ruszyła para Lokomotivu. Świetnie zachował się jednak Artur Czaja, który już na pierwszym łuku wszedł pomiędzy zawodników z Łotwy obejmując prowadzenie, którego nie oddał już do mety pomimo nacisków ze strony Maksima Bogdanovsa.

Świetnie ściganie w biegu trzynastym zaserwowali Kibicom Jakub Jamróg i Tomas Jonasson. Zawodnicy przez cały bieg jechali w bardzo bliskim kontakcie i dopiero na ostatnim łuku decydujący atak dał zawodnikowi Grupy Azoty Unii Tarnów dwa punkty. Z przodu kolejne niezagrożone trzy oczka przywiózł Mikkel Michelsen.

Wydawało się, że w biegu czternastym problemów z podwójnym pokonaniem pary gości po dobrym starcie nie będą mieli Peter Ljung i Artur Czaja. Jednak tego drugiego na drugim okrążeniu wyprzedził jednak ambitnie jadący Jewgienij Kostygovs.

Takim samym rezultatem zakończył się ostatni wyścig dnia. Po raz piąty z dużą przewagą zwyciężył Mikkel Michelsen, który objął prowadzenie zaraz po starcie. Tym razem słabiej spod taśmy wystrzelił Kenneth Bjerre, który punktów szukać musiał na trasie. Sztuka ta udała mu się dopiero w drugiej fazie biegu i na mecie mógł się cieszyć z jednego punktu.

W drużynie tarnowskiej w dzisiejszym meczu na bardzo wysokim poziomie pojechali wszyscy seniorzy. Poza zasięgiem rywali był Mikkel Michelsen, który zanotował kolejny bardzo dobry występ na torze w Mościcach. Po kontuzji dobre wrażenie pozostawił po sobie Jakub Jamróg. Wychowanek Unii Tarnów nie tylko dobrze wychodził spod taśmy, ale również ambitnie walczył na dystansie z Łotyszami. Kolejne udane występy zanotowali w Tarnowie również Kenneth Bjerre, Artur Czaja i Peter Ljung, który ostatniego spotkania do udanych zaliczyć nie mógł. Dobrą jazdę pokazał także Patryk Rolnicki, który w swoich dwóch pierwszych biegach spisywał się wyśmienicie imponując dobrymi startami i szybkością na trasie. Niestety słabo wypadł Michał Nowiński, który nie dorzucił punktów do dorobku drużyny.

Kolejne spotkanie ligowe Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra już w najbliższą niedzielę w Gdańsku. Z kolei najbliższy mecz ligowy w Tarnowie już 9 lipca. Wówczas rywalem Jaskółek będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

SC Lokomotiv Daugavpils 29
1. Maksims Bogdanovs 11 (2,3,2,d,2,2)
2. Siergiej Logachev 1+1 (0,0,1*,-,-)
3. Kasts Puodzuks 2+1 (0,1*,0,1,-)
4. Tomas Jonasson 6 (2,2,1,1,0)
5. Timo Lahti 3 (1,1,1,0)
6. David Kurmis 2+2 (1*,0,1*,0)
7. Jewgienij Kostygovs 4 (2,0,0,2)

Grupa Azoty Unia Tarnów 61
9. Mikkel Michelsen 15 (3,3,3,3,3)
10. Peter Ljung 11+2 (1,2*,2*,3,3)
11. Artur Czaja 11+1 (3,1*,3,3,1)
12. Jakub Jamróg 7+2 (1,2,2*,2*)
13. Kenneth Bjerre 12+1 (3,3,3,2*,1)
14. Michał Nowiński 0 (0,0,0)
15. Patryk Rolnicki 5+1 (3,2*,0)

Bieg po biegu:
1. (69,72) Michelsen, Bogdanovs, Ljng, Logachev 4:2
2. (70,12) Rolnicki, Kostygovs, Kurmis, Nowiński 3:3 (7:5)
3. (69,93) Czaja, Jonasson, Jamróg, Puodzuks 4:4 (11:7)
4. (70,43) Bjerre, Rolnicki, Lahti, Kostygovs 5:1 (16:8)
5. (69,83) Bogdanovs, Jamróg, Czaja, Logachev 3:3 (19:11)
6. (69,48) Bjerre, Jonasson, Puodzuks, Nowiński 3:3 (22:14)
7. (69,90) Michelsen, Ljung, Lahti, Kurmis 5:1 (27:15)
8. (70,12) Bjerre, Bogdanovs, Logachev, Rolnicki 3:3 (30:18)
9. (70,41) Michelsen, Ljung, Jonasson, Puodzuks 5:1 (35:19)
10. (71,46) Czaja, Jamróg, Lahti, Kostygovs 5:1 (40:20)
11. (70,58) Ljung, Bjerre, Puodzuks, Bogdanovs – d 5:1 (45:21)
12. (70,87) Czaja, Bogdanovs, Kurmis, Nowiński 3:3 (48:24)
13. (71,25) Michelsen, Jamróg, Jonasson, Lahti 5:1 (53:25)
14. (71,28) Ljung, Kostygovs, Czaja, Kurmis 4:2 (57:27)
15. (70,82) Michelsen, Bogdanovs, Bjerre, Jonasson 4:2 (61:29)

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST