Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Grupa Azoty S.A. kolejny sezon będzie Głównym Parterem żużlowej Grupa Azoty Unia Tarnów

06/04/2023 9:03:32
Redakcja

Grupa Azoty S.A. w kolejnym sezonie będzie wspierać tarnowski żużel, zawierając umowy z Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną oraz z zawodnikami, w pełni zabezpieczając finansowo sportowy aspekt funkcjonowania klubu. W sezonie 2023 Grupa Azoty S.A. zwiększy swoje zaangażowanie finansowe w tym obszarze, co powinno pomóc osiągnąć sukces sportowy drużyny.

Grupa Azoty wspiera Unię Tarnów od blisko 70 lat – od początku istnienia sekcji żużlowej przy Zakładowym Klubie Sportowym Unia Tarnów. Największe sukcesy klubu to sezony: 1994, 2004, 2005, 2012, 2013, 2014 i 2015 r. Grupa Azoty miała swój udział w każdym sukcesie tarnowskiego klubu w tym trzykrotnie w zdobyciu Drużynowego Mistrza Polski.

Grupa Azoty w sezonie 2023 ponownie będzie głównym partnerem klubu oraz sponsorem tytularnym. Drużyna w zbliżającym się sezonie będzie występować pod nazwą Grupa Azoty Unia Tarnów. Nowe logotypy pojawią się na kevlarach zawodników oraz oszyciach motocykli. Spółka w ramach umów z zawodnikami będzie także głównym partnerem indywidualnie każdego z nich.

Grupa Azoty od wielu lat aktywnie wspiera rozwój tarnowskiego sportu zawodowego i amatorskiego –wspiera między innymi żużel, siatkówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną, ale również sport dzieci i młodzieży. Z Unią Tarnów jesteśmy od początku istnienia sekcji żużlowej przy Zakładowym Klubie Sportowym Unia Tarnów. Mamy nadzieję, że model współpracy z poszczególnymi zawodnikami przełoży się na poprawę wyników osiąganych przez drużynę. Zwiększyliśmy również pulę wsparcia, mając świadomość, że kolejny sezon z rzędu pozostajemy jedynym, dużym partnerem tarnowskiego żużla. Sezon 2023 to niestety już kolejny smutny rok, gdy tarnowski żużel pozostaje bez istotnego wsparcia ze strony władz miasta Tarnowa mówi Zbigniew Paprocki Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty zapewniła zawodnikom odpowiednie warunki do uprawiania sportu żużlowego w Tarnowie, które powinny przyczynić się do poprawy osiąganych wyników sportowych oraz wpłynąć na jakość szkolenia adeptów i juniorów naszego klubu. Spółka będzie w sezonie 2023 naszym głównym partnerem oraz sponsorem tytularnym. To duże zobowiązanie i odpowiedzialność dla klubu. Nasza współpraca trwa nieprzerwanie od założenia sekcji żużlowej – to już blisko siedemdziesiąt lat. Współpraca z Grupą Azoty daje nam stabilność finansową oraz możliwość ciągłego rozwoju, za co jesteśmy wyjątkowo wdzięczni. Liczymy, że nasze prośby i apele w końcu dotrą do władz miasta, które okażą nam przynajmniej częściowo współmierne wsparcie finansowe, okazując szacunek mieszkańcom Tarnowa, dla których tarnowski żużel jest najważniejszą dyscypliną sportową – mówi Daniel Bałut Przewodniczący Rady Nadzorczej Unia Tarnów ŻSSA.

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST