Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Gala z okazji 60-lecia sportu żużlowego w Tarnowie

22/02/2017 18:10:23
Redakcja

Kiedy w kwietniu 1957 roku grupa pasjonatów motocykli podjęła się wyzwania organizacji sekcji żużlowej w Tarnowie, mało kto przypuszczał, że ten sport przetrwa w Małopolsce przez ponad pół wieku. Mijały lata a żużlowcy Unii Tarnów odnosili coraz większe sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

3 marca 2017 roku o godzinie 17.00 w Kinie Cinema 3D w Galerii Tarnovia zostanie zorganizowana gala z okazji 60-lecia tarnowskiego sportu żużlowego. Na jednej sali spotkają się osoby, które przez lata tworzyły historię Unii Tarnów. Wśród zgromadzonych osób nie zabraknie zasłużonych zawodników, m.in. Mariana Wardzały, który przez blisko 50 lat związany był w tarnowskim klubem.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować tak wspaniałą uroczystość. Będzie to bardzo miłe wydarzenie, szansa spotkania się byłych zawodników, osób zaangażowanych w sport żużlowy w Tarnowie. Nie było jeszcze takiej imprezy w naszym mieście. Na pewno będzie to okazja do wielu wspomnień dawnych czasów, a także spotkań ludzi, którzy czasem nie widzieli się przez lata – powiedział Marian Wardzała.

Wśród zaproszonych gości pojawią się również inni byli zawodnicy, którzy na przestrzeni lat zdobyli wiele medali startując z Jaskółką na plastronie. Nie zabraknie również najbardziej utytułowanych zawodników, na czele z Januszem Kołodziejem, który odniósł się do organizacji tego wydarzenia.

To dobrze, że zawodnicy, którzy bronili barw klubu w dawnych latach oraz Ci wszyscy. którzy kiedyś jeździli Tarnowie będą mogli się spotkać. Cieszę się, że klub istnieje przez te 60 lat pomimo lepszych i gorszych momentów w jego historii. Dzięki tej imprezie uda się podsumować te wszystkie lata. Jestem wychowankiem tarnowskiego klubu i w ciągu 15 lat moich startów w Tarnowie udało się wiele osiągnąć dla Klubu oraz indywidualnie. Dla mnie jest to na pewno bardzo miłe, bo te sukcesy wpisały się w historię tarnowskiego żużla – podsumował Janusz Kołodziej.

Gala będzie również okazją do podziękowania firmom i instytucjom, bez których sport żużlowy nie mógłby istnieć. Na przestrzeni lat, największy wkład w sukcesy Unii Tarnów miały miejscowe Zakłady Azotowe, dziś działające pod marką Grupy Azoty, które z tarnowskim żużlem były od zawsze.

 

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST