Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Ernest Koza powalczy o skład Unii

23/02/2014 0:00:00
Redakcja

Do tej pory Ernest Koza nie miał jeszcze okazji do zaprezentowania się z Jaskółką na plastronie w barwach Unii Tarnów w rozgrywkach ligowych. Wraz ze zbliżającym się sezonem te szanse wzrosły i wielu Kibiców, a także sam zainteresowany ma nadzieję, że ten rok będzie dla niego przełomowy.

Sam Ernest przyznaje, że starty w lidze są jego celem numer jeden w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie. – Chciałbym przed wszystkim dostać się do pierwszego składu i tam dobrze punktować – stwierdza.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko dobra postawa fizyczna, ale także sprzęt, jakim będą dysponować zawodnicy. – Na przyszły sezon mam przygotowane dwie ramy i trzy silniki – mówi Ernest.

W ubiegłym sezonie Ernest jako gość reprezentował barwy Speedway Wandy Kraków. Starty w krakowskim Klubie bardzo dużo nauczyły juniora UniiReprezentując Klub z Krakowa nauczyłem się wielu rzeczy. Obyłem się z większą ilością startów, a także samego startowania w meczach ligowych. Czy jestem zadowolony? Tak i to bardzo. Lubię krakowski tor, dlatego cieszę się, że mogłem reprezentować barwy tamtejszej drużyny – powiedział.

Ernest posiada w sobie wielki potencjał, który dostrzegł Janusz Kołodziej. Tak naprawdę gdyby nie on pewnie nie zobaczylibyśmy Ernesta na tarnowskim torze, bo to właśnie Janusz zachęcił go do jazdy na żużlu, a także pomógł mu do przekonania do tego rodziców. Pomimo upływu czasu Ernest w dalszym ciągu może liczyć na pomoc swojego starszego kolegi. – Janusz pomaga mi bardzo dużo zarówno sprzętowo jak i mentalnie. Czasami sam jestem zdziwiony, że pomimo tego ile mi już powiedział o przygotowaniach czy o sprzęcie w dalszym ciągu czymś mnie zaskakuje – mówi zawodnik Unii Tarnów.

Młody zawodnik Jaskółek przyznaje, że wielką pomoc ma nie tylko ze strony Janusza Kołodzieja i swoich bliskich, ale także z KlubuWspółpraca z tarnowskim Klubem układa mi się bardzo dobrze. Zawsze mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc. Kiedy mam jakiś problem sprzętowy czy też z silnikiem zawsze pomocą służy pan Sławomir Tronina – mechanik klubowy, który zawsze mi pomaga czy to w czasie zawodów czy podczas treningu i jestem mu za to bardzo wdzięczny – powiedział.

Wiele osób zastanawia się jak wygląda życie młodego, obiecującego żużlowca. Pomimo tego, że sezon się jeszcze nie rozpoczął Ernest zapewnia nas, że żużel jest cały czas w jego życiu – W trakcie sezonu moje życie to trening, zawody, trening, zawody i tak w kółko. Kiedy kończy się sezon jest bardzo podobnie, ponieważ zaczynamy przygotowania do nadchodzącego sezonu: rozmawiamy o byłych zawodach itp. Jednakże nie narzekam, ponieważ bardzo mi się to podoba – oznajmił.

Na sam koniec Ernest przekazał kilka słów dla Kibiców. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Klubu i Kibicom. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zachęcam do trzymania za mnie kciuków – zakończył młodzieżowiec Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST