Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Emil Sajfutdinow – przyszedł czas, aby wygrywać

08/05/2013 0:00:00
Redakcja

Jednym z najlepszych zawodników na świecie w tym sezonie jest Emil Sajfutdinow. Rosjanin wygrał dwa z trzech dotychczasowych turniejów Grand Prix, a ponadto jest liderem swojej polskiej drużyny, Dospelu Włókniarza Częstochowa. Czy ten waleczny jeździec utrzyma obecną formę i sięgnie po najważniejsze trofea w tym roku?

Sajfutdinow przyznał, że zawody Eurosport Speedway Best Pairs, do których dojdzie 8 czerwca w Toruniu to dla niego jedna z najważniejszych imprez sezonu 2013.

 – Czasami trzeba trochę zawodów i wyścigów przegrać, by wreszcie w tym jednym turnieju czy biegu triumfować. Myślę, że przyszedł ten czas, by wygrywać. Turniej Eurosport Speedway Best Pairs, mistrzostw Europy i świata to dla mnie najważniejsze wydarzenia w tym sezonie i będę chciał w nich pojechać z jak najlepszych skutkiem. Czuję się mocny i chcę to udowodnić na torze – powiedział zawodnik.

Zdaniem Rosjanina nieoceniony wkład w organizację turnieju na Motoarenie będzie mieć stacja telewizyjna Eurosport, która dociera do kilkudziesięciu krajów na całym świecie!

 – Te zawody mają mnóstwo plusów, a jednym z nich jest transmisja na żywo w stacji Eurosport. To wniesie też dużo dobrego dla rosyjskiego żużla, bo wszyscy wtedy będą mogli w domach oglądać poczynania naszego zespołu w starciu z najlepszymi na świecie. I może wtedy znajdzie się taki człowiek, który zainteresuje się losem tego sportu w moim kraju i zechce go wspierać w większym stopniu niż jest to robione obecnie – zauważył.

 – Na razie nie widać zbytniego rozwoju żużla w Rosji. Brakuje między innymi większego zaangażowania federacji – martwi się Sajfutdinow. Nie mamy aż tylu silnych zawodników, by zdobywać chociażby złoto w Pucharze Świata, ale sądzę, że w formule parowej jesteśmy w stanie wywalczyć medal, a może nawet i zwyciężyć. Kluby rosyjskie z kolei nie mają tak wysokich budżetów jak w lidze polskiej ani tylu sponsorów. Zdarza się, że zaczynają się rozgrywki, a po kilku kolejkach w kasach brakuje już środków. Tu nie ma nawet co się porównywać do Polski – żużlowiec zwrócił uwagę na bolączki „czarnego sportu” u naszych sąsiadów .

Pomimo ciężkiego okresu dla żużla w Rosji Sajfutdinow nie traci wiary w lepsze dni dla tamtejszego speedwaya. Potencjał, który można tam wydobyć jest bowiem ogromny.

 – Cały czas mam nadzieje, że może ktoś ważny wreszcie zobaczy ten sport – Putin albo Miediediew – i stwierdzi, że warto się nim bardziej zainteresować i zadbać o jego rozwój (uśmiech). W Rosji ciężko dostać jakiekolwiek wsparcie z miasta dla klubów, a przecież majętnych ludzi w tym kraju nie brakuje. Taka firma Gazprom, która mocno wspomaga rozgrywki piłkarskie zrobiłaby dużo dobrego angażując swoje środki także w speedway. Kiedyś u nas były nawet trzy ligi i bardzo liczę, że powrócą lepsze czasy żużla w Rosji – zakończył brązowy medalista IMŚ z 2009 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju Eurosport Speedway Best Pairs dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com. Tam też można zakupić bilety na zawody  – ceny zaczynają się już od 35 złotych!

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST