Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Do Zielonej Góry z dobrym nastawieniem” – A.Mroczka

23/07/2015 10:15:09
Redakcja

Artur Mroczka w meczu z Grudziądzem pojechał nieco słabiej niż w spotkaniu wyjazdowym. Żużlowców nieco zaskoczyły obfite opady deszczu przed meczem – przed meczem było trochę opadów deszczu i ten tor był nieco inny niż ten, na którym trenowaliśmy. Mimo wszystko pasował nam, był dobry do ścigania. Cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie – skomentował Artur.

Wielu zawodników, a także sędzia zawodów, miało obawy czy ten tor uda się przygotować po drugiej burzy, która nawiedziła Tarnów. Na szczęście udało się przygotować bezpieczną do ścigania nawierzchnię – tak, teraz z perspektywy czasu widać, że wszystko było dobrze. Chociaż na początku nie było wiadomo jak to będzie. Ten tor w Tarnowie na co dzień jest twardy, nie pije tyle wody i chyba dlatego dało się jechać – wyjaśnił Mroczka.

Nasi zawodnicy poradzili sobie jednak bardzo dobrze. Pojawiły się więc głosy, by może zmienić sposób przygotowania tarnowskiego owalu. Artur wyjaśnia, że przy takiej pogodzie byłoby to ciężkie do zrealizowania – tak naprawdę to dziś w dużej mierze pogoda przygotowała ten tor. Samemu wręcz niemożliwym byłoby przygotować taki tor przy takiej pogodzie, bo w takich wysokich temperaturach to woda szybko wyparowuje. Teraz jedziemy do Zielonej Góry z dobrym nastawieniem – skomentował nasz zawodnik.

Wychowanek klubu z Grudziądza nie ukrywa, że cała drużyna już przed meczem liczyła na to zwycięstwo – owszem, to zwycięstwo jest ważne, ale jeszcze kilka spotkań przed nami. Tak naprawdę to zakładaliśmy, że ten mecz będzie wygrany, więc mimo wszystko on nas jakoś bardzo do play-offów nie przybliżył. Myślę, że 35 punktów, które zdobyła drużyna z Grudziądza to i tak sporo jak na ich możliwości – dodał Artur Mroczka.

Sam zawodnik jest świadomy, że kibice liczą na jego nieco większe zdobycze punktowe. Podkreśla jednak, że w zespole z Tarnowa na pozycjach seniorskich jest niesamowita konkurencja – troszkę tych moich punktów było dziś mało. Szczególnie w jednym biegu z Krzyśkiem Buczkowskim trochę powalczyliśmy i tam te punkty straciłem. Unia Tarnów ma bardzo mocnych seniorów i wiadomo, że jeśli się nie zdobywa tych trójek, to też nie jedzie się w biegach nominowanych, ale to dobrze, bo można cały czas podnosić swój poziom. Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny – powiedział Artur.

Mecz w Zielonej Górze dla naszego zawodnika nie będzie łatwą przeprawą, gdyż jak się okazuje, nie miał on wielu okazji do startów na tamtejszym owalu – w Zielonej Górze w zasadzie zdałem licencję i pojechałem jeden mecz ligowy, więc będę trochę zielony w tym temacie. Pojadę jednak maksymalnie skupiony i oby były same trójki. Mam nadzieję, że będę dobrze wychodził ze startu no i oczywiście, że wygramy to spotkanie – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST