Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Daniel Kaczmarek: „Teraz już nikt nie powie, że będziemy oddawać mecze bez walki”

02/04/2019 10:39:06
Redakcja

Po zaciętym i co najważniejsze wygranym spotkaniu Daniel Kaczmarek podkreśla, że teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że odpuszczanie meczów nie wchodzi w grę – Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Walczyliśmy od początku do końca. Myślę, że teraz już na pewno nikt nam nie powie, że nie jedziemy o nic w tym sezonie i będziemy oddawać mecze bez walki. Oczywiście jeszcze bardziej cieszylibyśmy się z większej wygranej, bo wtedy łatwiej o punkt bonusowy. Jak to się jednak mówi: pierwsze śliwki robaczywki. Mecz wygrany, a my walczymy dalej – rozpoczął Daniel.

Największą bolączką nie tylko Daniela, ale i reszty drużyny były starty, szczególnie z zewnętrznych pól startowych – Pierwsze dwa biegi miałem z pół zewnętrznych. Ze startu wyjeżdżałem w miarę równo z resztą stawki, ale wiadomo, miałem dalej żeby dojechać do krawężnika. Peter też miał na początku problem ze startami i nie mógł wypchnąć rywali. Mi zatem zostawało tyle miejsca ile zostawili mi właśnie rywale. Plan był taki, że albo wygrywamy start zdecydowanie, albo Peter będzie próbował wypychać rywali, a ja szukałbym przycinki, ale Peter też się trochę męczył. Później ja przeszedłem na pola wewnętrzne i było dużo lepiej. Zero, które mi się przytrafiło to po prostu przekombinowaliśmy z ustawieniami. Wcześniejszy bieg wygrałem i chcieliśmy jeszcze coś poprawić. Poszliśmy jednak w złą stronę. Później wróciliśmy do tego co było i znowu wygrałem. Na pewno jesteśmy już bogatsi o kolejne doświadczenia – powiedział nasz zawodnik.

Testowanie wielu rozwiązań podczas treningów dało rezultat w postaci mocnej bazy ustawień na mecz ligowy – Zdecydowanie jestem już blisko tych optymalnych ustawień. Teraz podczas meczu były już tylko takie korekty, które pozwalałyby mi być szybkim cały czas. Generalnie jednak już jakąś bazę mamy. Treningi też nie były do końca na takim torze jak mamy na ligę ponieważ był problem z jego przesuszaniem. Noce były mroźne i ciągniki niewiele mogły zrobić. Musieliśmy my wyjeżdżać, żeby motocyklami trochę tej nawierzchni przerzucić. Kilka dni jazdy jednak spowodowały, że trener mógł przygotować taki tor jak chciał i w zasadzie od piątku przygotowywaliśmy się na takim torze jaki jest podczas ligi. Do tego nie możemy mieć jako zawodnicy żadnych zastrzeżeń – dodał.

A do Gdańska cała drużyna jedzie po prostu o jak najlepszy wynik – Nice 1. Liga Żużlowa jest w tym sezonie bardzo wyrównana. Jest siedem zespołów o podobnym poziomie, nie ma żadnego outsidera. Do Gdańska jedziemy po prostu po jak największą ilość punktów – zakończył Daniel Kaczmarek.

Fot.1 Współpraca Daniela Kaczmarka i Petera Ljunga wygląda obiecująco

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST