Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Cykl SEC niezwykle silnie obsadzony

08/06/2015 12:29:52
Dawid Duda

Pomimo tego, że w zawodach o indywidualne mistrzostwo Europy wystartuje tylko jeden pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix, śmiało można stwierdzić, że rozgrywki te będą niesamowicie interesujące. Po finale eliminacji cyklu SEC w Toruniu wszystko jest już jasne. Poznaliśmy nazwiska niemal wszystkich uczestników tegorocznych zmagań o triumf na Starym Kontynencie.
Po przeniesieniu SEC Challenge z Lendavy do Torunia, wielu ekspertów uważało, że miejscowy tor będzie atutem dla reprezentującego barwy KS Toruń, Grigorija Łaguty. Tymczasem to jego młodszy brat okazał się bezkonkurencyjny i wywalczył komplet, piętnastu punktów.
Jestem bardzo zadowolony. Wszystko mi dzisiaj pasowało. Nawierzchnia jak zawsze była świetnie przygotowana i cieszę się, że mogliśmy powalczyć o awans w normalnych, sprawiedliwych warunkach. Jeśli taki sam tor będzie podczas pierwszej rundy SEC za dwa tygodnie, to jestem spokojny o swój wynik – powiedział tuż po zejściu z podium, zwycięzca SEC Challenge, Artem Laguta.
O ile zwycięstwo młodszego z Lagutów nie mogło dziwić, tak pozostałe dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy, których przed zawodami o to nie podejrzewano. Po biegu dodatkowym drugą lokatę zajął Hans Andersen, a trzecią Tomasz Jędrzejak.
Dobrze jest być znów uczestnikiem tego wspaniałego projektu. Startowałem w SEC w pierwszym sezonie jego istnienia i mogę śmiało powiedzieć, że był to jeden z lepszych okresów w mojej karierze. To świetne zawody, wspaniale organizowane, dlatego jestem niezwykle szczęśliwy, że wracam tu po roku przerwy. Zeszły sezon to była katastrofa w moim wykonaniu, ale teraz wszystko wraca na właściwe tory – powiedział brązowy medalista mistrzostw Europy z 2004 roku, Hans Andersen.
Oprócz wyżej wymienionej trójki do cyklu Speedway European Championships awansowali także: Piotr Protasiewicz, Vaclav Milik, Grigorij Laguta oraz rzutem na taśmę Przemysław Pawlicki. Ten ostatni awans zapewnił sobie dopiero w ostatnim wyścigu, kiedy to z trzeciej pozycji przedarł się przed Grigorija Lagutę i Piotra Protasiewicza. Leszczynianin pomimo dużego bólu odczuwanego po wcześniejszych upadkach był bardzo zadowolony i cieszył się z możliwości jazdy w mistrzostwach Europy.
Sporą niespodziankę sprawił zaś wymieniony wcześniej Czech, Vaclav Milik, który podczas toruńskiego finału Challenge zdobył 10 punktów. 21-latek to objawienie bieżącego sezonu, strzał w przysłowiową dziesiątkę, jeśli chodzi o transfery w polskiej lidze. Syn byłego świetnego żużlowca, Vaclava Milika seniora, będzie miał okazję teraz zaprezentować się tysiącom kibiców na stadionach oraz milionom widzów przed telewizorami za pośrednictwem stacji Eurosport.
Lista uczestników Speedway European Championships 2015:
Emil Sajfutdinow
Peter Kildemand
Nicki Pedersen
Martin Vaculik
Janusz Kołodziej
Artem Laguta
Hans Andersen
Tomasz Jędrzejak
Piotr Protasiewicz
Vaclav Milik
Grigorij Laguta
Przemysław Pawlicki
Tomasz Gollob
Dzika karta
Dzika karta

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST