Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Były wzloty i upadki” – Paweł Baran

27/10/2013 0:00:00
Redakcja

Sezon 2013 był dla Tarnowian bardzo trudny. Po zdobyciu Drużynowego Mistrza Polski w roku ubiegłym, każda drużyna chciała wygrać ze złotymi medalistami. Tarnowianie słabo radzili sobie z tą presją, w wyniku czego nawet na własnym torze przegrywali mecze.

Na szczęście drużyna Unii Tarnów w miarę szybko się przebudziła, w wyniku czego może teraz się cieszyć ze zdobycia brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski 2013.

Zapytaliśmy więc Pawła Barana – kierownika drużyny Unii Tarnów jak ocenia tegoroczny sezon. – Pozytywnie. Były wzloty i upadki. Czasami gorsze momenty. Kiedy patrzymy pod względem indywidualnym zarówno na młodzieżowców jak i na seniorów to wzięliśmy udział w każdym Finale. Nie wyszedł nam jedynie Finał Par w Gdańsku. Można teraz gdybać, że gdyby nie upadek Kacpra to mielibyśmy medal. Mówi się trudno. Tak jak powiedziałem wcześniej: w każdych zawodach weszliśmy do Finału i to jest najważniejsze – mówi Paweł Baran.

W sezonie 2012 swój wiek juniora zakończył Maciej Janowski, który niewątpliwie był bardzo dużym wzmocnieniem dla młodzieżowców z miasta gen. Bema. Mimo to juniorzy stanęli na wysokości zadania i zdobyli wiele medali. –Nie było łatwo. Chłopaki walczą z różnymi przeciwnościami. Z juniorki odszedł od nas Maciek. Nie było już tak kolorowo jak w roku ubiegłym. Cieszę się,że na wysokości zadania stanęli: Ernest Koza, Mateusz Borowicz czy Edward Mazur, który w paru meczach ligowych jechał w parze z Kacprem Gomólskim.

5. października na torze w Tarnowie – Mościcach odbył się Puchar MACEC. W zawodach tych wystąpił m.in. Damian Dąbrowski, dla którego był to debiut na tarnowskim torze. Przypomnijmy, że Damian wraz z Erykiem Budzyniem i Michałem Nowińskim zdali w tym roku licencję żużlową.

Z dobrej postawy Damiana w Pucharze MACEC cieszył się bardzo Paweł Baran, który oprócz funkcji kierownika drużyny sprawuje pieczę nad tarnowskimi juniorami.Damian w tych zawodach pokazał się z bardzo dobrej strony i mam nadzieję, że to nie jego ostatni akcent i dalej będzie nas cieszył swoją dobrą jazdą. Damian ma największe objeżdżenie spośród wszystkich chłopaków. Bardzo pomaga mu jego tata, który jeździ z nim po różnych torach, np. do Rzeszowa czy do Krakowa. Trenował on także w Krośnie. Eryk wraz z Michałem mają mniejsze objeżdżenie, a co za tym idzie – mniej doświadczenia. Zatem całą trójkę możemy ocenić, gdy przejadą równą ilość zawodów. Mam nadzieję,że będzie to pozytywna ocena. – zakończył Paweł Baran.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST