Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Byki postraszyły Jaskółki

22/06/2014 0:00:00
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów po ciekawym i zaciętym pojedynku pokonała FOGO Unię Leszno 51:39. Wśród gospodarzy pierwsze skrzypce grali Krzysztof Buczkowski i Artem Laguta, a wśród gości Kenneth Bjerre, Nicki Pedersen i Piotr Pawlicki. W dwumeczu tarnowianie zgarnęli także punkt bonusowy.

Przed spotkaniem chyba nikt nie spodziewał się, że zwycięstwo gospodarzom przyjdzie dużo trudniej niż w poprzednich meczach.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy Zbylitowskiej pierwsze biegowe emocje oglądali już w biegu inauguracyjnym. Po starcie na czele stawki znalazł się Krzysztof Buczkowski, a na końcu niespodziewanie jechał Martin Vaculik, który został na starcie. Słowak nie dał jednak za wygraną i już na drugim okrążeniu minął Damiana Balińskiego.

W biegu juniorów z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzieżowcy FOGO Unii, którzy odnieśli pewne podwójne zwycięstwo. Pomimo, że w kontakcie z nimi jechał Kacper Gomólski to Jego ataki na nic się zdały. Daleko z tyłu od początku biegu jechał Mateusz Borowicz, który w całych zawodach nie zdołał wywalczyć punktów.

Po drugiej gonitwie na dwupunktowym prowadzeniu znajdowali się goście. W trzecim biegu na wysokości zadania stanęli Artem Laguta i Greg Hancock, którzy już na starcie nie dali szans parze Byków.

W czwartym biegu popis jazdy na trasie dał Janusz Kołodziej, który po słabym starcie znalazł się na końcu stawki. Na drugim łuku Mistrz Polski wraz z Kacprem Gomólskim wzięli w kleszcze jadącego na drugiej pozycji Przemysława Pawlickiego i bieg układał się remisowo. Janusz Kołodziejnie dał jednak za wygraną i zabrał się za atakowanie pierwszej pozycji Tobiasza Musielaka. Wychowanek Jaskółek dopiął swego na trzecim okrążeniu. Wyścig zakończył się wygraną Grupy Azoty Unii Tarnów.

Po przerwie wynik ze swojego pierwszego biegu skopiowali Artem Laguta i Greg Hancock. W kolejnej gonitwie goście odrobili jednak nieco straty. Na starcie ponownie został Janusz Kołodziej, który punktów musiał szukać na trasie.

W siódmym biegu pech dopadł Przemysława Pawlickiego, który dotknął taśmy. W powtórce za niego pojechał Tobiasz Musielak. Zmiana na nic się zdała, ponieważ tarnowianie odnieśli kolejne podwójne zwycięstwo. Ze startu fenomenalnie wystartował Krzysztof Buczkowski do którego dołączył Martin Vaculik.

Po przerwie goście desygnowali do walki Kennetha Bjerre, który zastąpił Damiana Balińskiego. Zmiana okazała się trafna ponieważ Duńczyk odniósł biegowe zwycięstwo. Za Jego plecami dwoił się i troił Janusz Kołodziej, jednak Jego ataki nie przyniosły spodziewanego efektu. Trzeci na metę wpadł Nicki Pedersen i goście odrobili nieco punktów.

Sporo emocji było w kolejnym biegu w którym goście kolejny raz odrobili dwa punkty. Po starcie na czele znalazł się Piotr Pawlicki, którego zaciekle atakował Krzysztof Buczkowski. Z tyłu Martina Vaculika zdołał minąć Kenneth Bjerre.

Dziesiąty bieg zakończył się remisem. Początkowo goście prowadzili podwójnie, ale Greg Hancock już na przeciwległej prostej minął Tobiasza Musielaka. Junior gości ambitnie próbował odzyskać swoją pozycję, ale na trzecim okrążeniu zanotował defekt motocykla.

W jedenastej gonitwie emocji nie było. Start wygrał szybki Kenneth Bjerre, który nie dał szans tarnowianom. Po raz kolejny został na starcie Janusz Kołodziej.

W kolejnym biegu bardzo dobrze pierwszy łuk rozegrał Artem Laguta. Rosjanin przegrał start, ale widząc, że goście pojechali nieco szerzej przyciął do krawężnika wychodząc na prowadzenie, którego nie oddał już do końca biegu. Swoją przewagę powiększał z każdym okrążeniem.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzynastym biegu. Jaskółki pewnie wygrały wyścig podwójnie. Przed biegami nominowanym stało się jasne, że dwa duże punkty meczowe zostaną w Tarnowie.

Pecha w czternastej gonitwie miał Martin Vaculik. Po równym starcie zabrakło miejsca dla Martina Vaculika, który zanotował upadek. Bieg został przerwany i powtórzony w czwórkę w której lider Jaskółek odniósł pewne zwycięstwo.

W ostatnim biegu szansę zaprezentowania się dostał Kacper Gomólski. Wyścig wygrał z dużą przewagą Nicki Pedersen, ale na kolejnym miejsca na metę wpadli Krzysztof Buczkowski i Ginger, którego do końca nękał atakami Kenneth Bjerre.

Dzisiejsze spotkanie na pewno mogło się podobać. W poszczególnych biegach było kilka mijanek. W zespole tarnowskim z bardzo dobrej strony zaprezentował się Krzysztof Buczkowski. Swoje zrobili szybki Artem Laguta i Greg Hancock. Po słabym początku meczu w końcówce przekonywujące zwycięstwa odniósł Martin Vaculik. Po raz kolejny nie zawiódł Janusz Kołodziej. Nieco słabiej zaprezentował się Kacper Gomólski.

W drużynie gości bardzo dobre zawody odjechali Kenneth Bjerre i Nicki Pedersen. Dużo punktów do dorobku drużyny dołożył Piotr Pawlicki. Na tarnowskim torze zupełnie nie mogli odnaleźć się Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota i Damian Baliński. Po dobrym początku zawodów w drugiej części nie wiodło się Tobiaszowi Musielakowi.

Po dzisiejszym spotkaniu Grupa Azoty Unia Tarnów jest samodzielnym liderem Enea Ekstraligi. Kolejny ligowy mecz Jaskółki odjadą za tydzień w Częstochowie.

FOGO Unia Leszno 39
1.
Nicki Pedersen 11+1 (2,1,1,3,1*,3)
2. Damian Baliński 0 (0,0,-,-)
3. Kenneth Bjerre 11 (1,3,3,1,3,0)
4. Grzegorz Zengota 1 (0,1,-,-)
5. Przemysław Pawlicki 1 (0,t,-,1)
6. Piotr Pawlicki 11+1 (2*,2,3,0,2,2)
7. Tobiasz Musielak 5 (3,2,0,d,t,0)

Grupa Azoty Unia Tarnów 51
9. Martin Vaculik 9+1 (1,2*,0,3,3)
10. Krzysztof Buczkowski 12 (3,3,2,2,2)
11. Artem Laguta 10 (3,3,1,3)
12. Greg Hancock 9+3 (2*,2*,2,2*,1)
13. Janusz Kołodziej 8+1 (3,2,2,1*)
14. Mateusz Borowicz 0 (0,0,0)
15. Kacper Gomólski 3+1 (1,1,0,1*)

Bieg po biegu:
1. Buczkowski, Pedersen, Vaculik Baliński 4:2
2. Musielak, Piotr Pawlicki, Gomólski, Borowicz 1:5 (5:7)
3. Laguta, Hancock, Bjerre, Zengota 5:1 (10:8)
4. Kołodziej, Musielak, Gomólski, Przemysław Pawlicki 4:2 (14:10)
5. Laguta, Hancock, Pedersen, Baliński 5:1 (19:11)
6. Bjerre, Kołodziej, Baliński, Borowicz 2:4 (21:15)
7. Buczkowski, Vaculik, Piotr Pawlicki, Musielak(Przemysław Pawlicki – t) 5:1 (26:16)
8. Bjerre, Kołodziej, Pedersen, Gomólski 2:4 (28:20)
9. Piotr Pawlicki, Buczkowski, Bjerre, Vaculik 2:4 (30:24)
10. Pedersen, Hancock, Laguta, Musielak –d3 3:3 (33:27)
11. Bjerre, Buczkowski, Kołodziej, Piotr Pawlicki 3:3 (36:30)
12. Laguta, Piotr Pawlicki, Pedersen, Borowicz 3:3 (39:33)
13. Vaculik, Hancock, Przemysław Pawlicki, Musielak –t 5:1 (44:34)
14. Vaculik, Piotr Pawlicki, Hancock, Musielak 4:2 (48:36)
15. Pedersen, Buczkowski, Gomólski, Bjerre 3:3 (51:39)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST