Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Brązowy medal jest dla nas wielką sprawą” – Marek Cieślak

24/09/2013 0:00:00
Redakcja


Unia Tarnów
wywalczyła w tegorocznych rozgrywkach Enea Ekstraligi brązowy medal. Jaskółki w niedzielę obroniły w Częstochowie przewagę wywalczoną na torze w Mościcach.

Unia w Częstochowie miała utrudnione zadanie, ponieważ od szóstego biegu musiała sobie radzić bez Artema Łaguty, który uległ kontuzji stopy. Po spotkaniu Marek Cieślak docenił wkład młodego Rosjanina w wynik zespołu na przestrzeni całego sezonu. Zdaniem trenera Unii końcowy sukces nie byłby możliwy bez Niego. – Ten brązowy medal, biorąc pod uwagę wiosenne mecze, kiedy przegrywaliśmy nawet u siebie i na wyjazdach, jest bardzo cenny. Końcówka sezonu i ten medal wynagrodził nam te wszystkie chwile zwątpienia, jakie mieliśmy w tym sezonie. Jako mistrz Polski musieliśmy oddać swojego lidera, czyli Grega Hancocka. Na szczęście pozyskaliśmy Artema Łagutę. Pojechał znakomity sezon i w głównej mierze dzięki niemu odbiliśmy się od dna. On naprawdę bardzo dobrze punktował. Mogę tylko podziękować moim zawodnikom, że do końca wierzyli w sukces. Ten brązowy medal jest dla nas wielką sprawą – powiedział po wczorajszym meczu Marek Cieślak.

Trener tarnowian był zadowolony nie tylko z sukcesu jego podopiecznych, ale także z atmosfery, jaka panowała w Częstochowie oraz ze zdrowej rywalizacji na torze. – Dziękuję częstochowianom za miłe przyjęcie. Tor też był bardzo dobrze przygotowany. Tylko w jednym miejscu była mała koleina, ale ogólnie był w porządku. Tak właśnie powinien wyglądać sport. Przed zawodami panowała bardzo dobra atmosfera. Na torze walczymy do upadłego, ale poza torem wszyscy się znamy i jesteśmy kolegami. Nie powinno być zatem żadnych niesnasek w parkingu. Dwóch medali nie mogliśmy jednak rozdać. Cieszę się, że to my go zdobyliśmy – powiedział trener Jaskółek.

Marek Cieślak docenił wkład Głównego Partnera klubu – Grupy Azoty. – Dziękujemy bardzo Grupie Azoty, która jest głównym partnerem naszej całej trójki (Marka Cieślaka, Macieja Janowskiego i Janusza Kołodzieja). Dzięki nim głównie żyjemy, trenujemy i możemy bawić się w ten sport – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST