Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Brąz Drużynowych Mistrzostw Polski dla Jaskółek!

22/09/2013 0:00:00
Redakcja

Po zaciętym pojedynku w Częstochowie Unia Tarnów obroniła przewagę wywalczoną przed tygodniem na torze w Mościcach odbierając tym samym brązowe krążki Drużynowych Mistrzostw Polski. Największy wkład w zdobyty tytuł miał Janusz Kołodziej, który dzielnie walczył na częstochowskim torze.

W pierwszym biegu tarnowianie po starcie jechali na 4:2, ale Leona Madsena szybko minął jadącego, jako zastępstwo zawodnika Grigorij Łaguta. Rosjanin wyprzedził także swojego klubowego kolegę i próbował jeszcze zaatakować Macieja Janowskiego, ale Magic nie popełniał błędów na dystansie i pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem.

W drugim biegu cała czwórka zawodników bardzo równo wystartowała. Niestety zabrakło miejsca dla Mateusza Borowicza i Adama Strzelca, którzy zanotowali bardzo niebezpiecznie wyglądający upadek. W powtórce biegu juniorów zwycięstwo odnieśli częstochowianie. Pewny triumf odniósł Artur Czaja. Za juniorem gospodarzy jechali po dobrym starcie tarnowianie, niestety na drugim okrążeniu defekt zanotował jadący na trzecim miejscu Kacper Gomólski.

W trzeciej gonitwie dnia pewne zwycięstwo zanotował na swoim koncie Rune Holta. Za nim do mety przyjechali tarnowianie. Po starcie na trzecim miejscu jechał jeszcze Rafał Szombierski, ale szybko na pierwszym łuku minął go Martin Vaculik.

Sporo emocji przysporzył w czwartej gonitwie Janusz Kołodziej. Start bardzo wyraźnie wygrał Grigorij Łaguta, ale bardzo szybki na trasie był Kapitan Jaskółek, który pewnym atakiem na drugim okrążeniu minął lidera częstochowian.

Po przerwie na równanie toru zanotowaliśmy kolejny remis. Start wygrał jadący z pierwszego pola Rafał Szombierski. Wydawało się, że Leon Madsen, który także dobrze wystartował założy zawodnika gospodarzy, ale nie udała mu się ta sztuka. Na ostatniej pozycji przyjechał niespodziewanie Rune Holta, który ewidentnie zaspał na starcie.

W szóstym biegu było bardzo ciasno w pierwszym łuku. Upadek zanotował Artem Łaguta, który został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie niegroźny uślizg zanotował Adam Strzelec, ale sędzia zadecydował o powtórce w trójkę. W trzecim podejściu osamotniony Martin Vaculik po przegranym starcie nie miał szans z parą gospodarzy. Słowak przegrał start, a Grigorij Łaguta przepuścił do przodu Adama Strzelca. Rosjanin jadąc z tyłu asekurował juniora Lwów przed atakami zawodnika Unii.

W kolejnej gonitwie tarnowianie przegrali start, ale na drugim łuku na drugie miejsce wysforował się Janusz Kołodziej. Daleko z tył do mety dojechał Kacper, Gomólski, który od startu nie liczył się w stawce. Po tym biegu w dwumeczu był remis, który dawał częstochowianom brązowy medal.

W ósmej odsłonie spotkania start wygrali tarnowianie. Prowadzenie objął Leon Madsen, wydawało się, że dołączy do niego Maciej Janowski, ale na wyjściu z pierwszego łuku po wewnętrznej wcisnął się Grigorij Łaguta. Magic do końca musiał odpierać jeszcze ataki Artura Czai, ale na szczęście skutecznie.

W następnym biegu start wygrał Martin Vaculik, ale na wyjeździe z pierwszego łuku był na tyle wolny, że gospodarze wzięli go w kleszcze wychodząc na podwójne prowadzenie, którego nie oddali już do końca biegu. Słabo rozegrał pierwszy łuk Janusz Kołodziej, który od początku jechał z tył. Kapitan Unii na drugim okrążeniu minął Słowaka i próbował jeszcze przedzielić parę częstochowian, ale niestety był za daleko.

W dziesiątym biegu padł remis za sprawą zwycięstwa Rune Holty. Po starcie na drugim miejscu jechał jeszcze Rafał Szombierski, ale szybko wyprzedził go Kacper Gomólski. To samo uczynił na drugim okrążeniu Janusz Kołodziej, który po dobrym początku spotkania wyraźnie osłabł. Przed przerwą w Częstochowie Jaskółki przegrywały różnicą dziesięciu punktów, co stawiało w lepszej sytuacji gospodarzy.

W jedenastej gonitwie groźny upadek na pierwszym łuku zanotował Michael Jepsen Jensen, którego podniosło na szczycie łuku.  Sędzia zarządził jednak powtórkę w pełnej obsadzie, ponieważ wyścig został przerwany przed upadkiem Duńczyka zpowodu nierównego startu. w drugiej odsłonie biegu Jaskółki nie dały szans parze Lwów. Start wygrał Maciej Janowski, do którego bardzo szybko dołączył Leon Madsen. Przez niemal cztery okrążenie Duńczyka nękał atakami Grigorij Łaguta, ale nie znalazł recepty na zawodnika Unii.

Dwunasta gonitwa nie przyniosła emocji. Start wygrał Maciej Janowski, ale pojechał zbyt szeroko, przez co zrobiło się miejsce dla Rune Holty, który objął prowadzenie, którego nie oddał do końca biegu.

W ostatnim biegu przed biegami nominowanymi Martina Vaculika zastąpił Leon Madsen, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ Jaskółki odniosły biegowe zwycięstwo niwelując stratę w meczu do czterech punktów. Po starcie prowadził Rafał Szombierski, ale na wyjściu z drugiego łuku przy krawężniku wyprzedził go Janusz Kołodziej.

O medalu w Częstochowie zadecydować miały biegi nominowane. W pierwszym z ich pewne trzy punkty zainkasował Rafał Szombierski, ale za Jego plecami przyjechali tarnowianie. Taki wynik powodował, że o wszystkim zadecydować miał ostatni bieg spotkania.

Ostatni wyścig podwójnie prowadzili gospodarze, ale świetnym atakiem popisał się na wejściu w drugi wiraż Janusz Kołodziej, który przedzielił parę Dospel Włókniarza. Do końca biegu nic już się nie zmieniło i taki wynik dał Unii brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Najlepszym zawodnikiem Jaskółek był zdecydowanie Janusz Kołodziej, który był dzielnie wspierany przez Leona Madsena i Macieja Janowskiego. W drużynie częstochowskiej bardzo dobre zawody odjechał Rune Holta i Grigorij Łaguta oraz niespodziewanie Rafał Szombierski.

Unia Tarnów – 42
1. Maciej Janowski 9+2 (3,1*,1,2*,2,0)
2. Leon Madsen 11 (0,2,3,3,1,2)
3. Artiom Łaguta 2 (2,w,-,-)
4. Martin Vaculik 3+2 (1*,1,0,-,1*)
5. Janusz Kołodziej 13 (3,2,1,2,3,2)
6. Kacper Gomólski 2+2 (d,0,1*,1*)
7. Mateusz Borowicz 2 (2,0,-)

Dospel Włókniarz Częstochowa – 48
9. Michael Jepsen Jensen 5+1 (1*,1,3,0,0)
10. Emil Sajfutdinow Z/Z
11. Rune Holta 12+1 (3,0,2*,3,3,1)
12. Rafał Szombierski 11 (0,3,3,0,2,3)
13. Grigorij Łaguta 12+1 (2,2,2*,2,1,3)
14. Adam Strzelec 4 (1,3,0)
15. Artur Czaja 4+1 (3,1*,0,0)

Bieg po biegu:
1. Janowski, G. Łaguta, Jensen, Madsen 3:3
2. Czaja, Borowicz, Strzelec, Gomólski (d3) 4:2 (7:5)
3. Holta, A. Łaguta, Vaculik, Szombierski 3:3 (10:8)
4. Kołodziej, G. Łaguta, Czaja, Borowicz 3:3 (13:11)
5. Szombierski, Madsen, Janowski, Holta 3:3 (16:14)
6. Strzelec, G. Łaguta, Vaculik, A. Łaguta (w/su) 5:1 (21:15)
7. Szombierski, Kołodziej, Jensen, Gomólski 4:2 (25:17)
8. Madsen, G. Łaguta, Janowski, Czaja 2:4 (27:21)
9. Jensen, Holta, Kołodziej, Vaculik 5:1 (32:22)
10. Holta, Kołodziej, Gomólski, Szombierski 3:3 (35:25)
11. Madsen, Janowski, G. Łaguta, Jensen 1:5 (36:30)
12. Holta, Janowski, Gomólski, Strzelec 3:3 (39:33)
13. Kołodziej, Szombierski, Madsen, Jensen 2:4 (41:37)
14. Szombierski, Madsen, Vaculik, Czaja 3:3 (44:40)
15. G. Łaguta, Kołodziej, Holta, Janowski 4:2 (48:42)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST