Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Trzy bezpieczne lata dla tarnowskiego żużla

16/12/2016 12:36:51
Dawid Duda

Ta wiadomość usatysfakcjonuje zarówno kibiców czarnego sportu, jak i zawodników oraz działaczy tarnowskiego klubu żużlowego, który może być spokojny o swoją przyszłość. Grupa Azoty zawarła bowiem umowę z Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną, na mocy której koncern chemiczny zostanie głównym partnerem, a co za tym idzie – wspierać będzie finansowo funkcjonowanie klubu przez najbliższe trzy lata. Umowa została podpisana w czwartek, 15 grudnia. Po stronie Grupy Azoty S.A. sygnowali ją prezes zarządu Mariusz Bober i wiceprezes Józef Rojek, zaś po stronie ŻSSA – prezes zarządu Łukasz Sady.
Fakt, iż umowa została zawarta na okres trzech lat otwiera dodatkowe możliwości zarówno przed samym klubem, jak i Grupą Azoty. – Mając zakreślone w taki sposób perspektywy funkcjonowania, spółka żużlowa może w bardziej klarowny sposób planować swoje wydatki oraz zyska większą swobodę działania – mówi prezes Grupy Azoty Mariusz Bober, z którego inicjatywy umowa zawarta została na tak długi okres. – Nam natomiast pozwoli osiągnąć większe korzyści wizerunkowe, w tym pozwoli uzyskać większy ekwiwalent reklamowy. Jak zaznacza prezes Mariusz Bober, warunkiem jest jednak – co po raz pierwszy w historii umów sponsorskich Grupy Azoty z ŻSSA zostało wyartykułowane w tak jasny sposób – spełnienie określonych w umowie warunków sportowych. To z kolei zapewni Grupie Azoty jako głównemu partnerowi osiągnięcie określonych korzyści wizerunkowych i marketingowych, które są przecież głównym celem sponsoringu sportowego.
Niezmiernie ważne jest, że w umowie znalazły się też zapisy dotyczące szkolenia młodych adeptów żużla. Przedmiotem umowy są bowiem także działania związane z programem szkolenia dzieci i młodzieży, w ramach Programu Grupa Azoty Start. To nakłada na klub nie tylko obowiązek położenia szczególnego nacisku na szkolenie młodych zawodników, ale także to, że w zawodach będzie występować określona ilość klubowych wychowanków, także z juniorskiego grona. – Jako firma dobiegająca dziewięćdziesiątki i przez te wszystkie lata odgrywająca ważną rolę w życiu społecznym miasta i regionu doskonale zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa – podkreśla prezes Mariusz Bober. – W szczególności czujemy się odpowiedzialni za rozwój dzieci i młodzieży, a więc wspieramy szereg inicjatyw o charakterze sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży – zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej. Dlatego nie mogło tego zabraknąć również przy okazji umowy z ŻSSA, a zatem położyliśmy nacisk również i na tę kwestię – zaznacza. Swego zadowolenia z faktu podpisania umowy w takim kształcie nie kryje również wiceprezes zarządu Józef Rojek. – Treść tej umowy szczególnie odpowiada mi ze względu na objęcie nią ludzi młodych, bo to bardzo ważne, aby w Tarnowie stworzyć dzieciom i młodzieży odpowiednie warunki do rozwoju. Ta sprawa szczególnie leży mi na sercu – podkreśla.
Równocześnie klub zobowiązał się także do podjęcia szeregu działań marketingowych, aby zarówno zwiększyć własne przychody, jak i zrealizować oczekiwane przez Grupę Azoty efekty wizerunkowe i marketingowe. – To ważne, żeby klub zarabiał, bo choć tradycje żużlowe są w Tarnowie piękne, a dla nas bardzo ważne i chcemy je wspierać, to jednak nie możemy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu koncentrować się wyłącznie na jednej dziedzinie. Bardzo ważne są również świadczenia wizerunkowe i reklamowe, do których Klub zobowiązał się na rzecz swego głównego partnera, jakim w wyniku zawartej umowy jest Grupa Azoty – podkreśla wiceprezes zarządu Józef Rojek. – Jest to co najmniej kilkadziesiąt działań o charakterze marketingowym i wizerunkowym, które mają przecież konkretną wartość – konkluduje.
Umowa pomiędzy Grupą Azoty a Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną to obszerny blisko dwudziestostronicowy dokument szczegółowo regulujący wszystkie kwestie wzajemnych relacji klubu i jego głównego partnera. Zarówno jedna, jak i druga jej strona wiążą z jego podpisaniem duże nadzieje. – Doceniamy dotychczasową wieloletnią współpracę, oczekujemy realizacji postanowień umowy i daleko idącej współpracy – podkreśla prezes Mariusz Bober.
Warto dodać, że kilka dni temu parafowano trzyletnią umowę ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Tarnów, a w ciągu najbliższych kilku tygodni Grupa Azoty zamierza podpisać kolejne umowy dotyczące akcji promocyjno-reklamowych, które wspierać będą finansowo nie tylko inicjatywy o charakterze sportowym, ale również kulturalnym.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST