Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Bezbłędny Patryk Dudek – relacja z MIMP

08/09/2013 0:00:00
Redakcja

Podczas finału MIMP, które rozgrywane były w Tarnowie bezbłędny okazał się Patryk Dudek. Zdobył on w pięciu biegach 15 punktów. Pozwoliło mu to stanąć na najwyższym stopniu podium i sięgnąć po drugi w swojej karierze tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski.

Drugie miejsce z 13 punktami wywalczył Paweł Przedpełski. Trzecią lokatę z 12 punktami zajął Bartosz Zmarzlik. Tuż poza podium znalazł się reprezentant tarnowskich Jaskółek – Kacper Gomólski.

W pierwszym wyścigu zawodów najlepiej ze startu wyszedł Krystian Pieszczek i w ciągu całego biegu stopniowo powiększał swoją przewagę nad rywalami. Drugą gonitwę pewnie zwyciężył Adam Strzelec, a Bartosz Zmarzlik zaskoczył wszystkich wyprzedzając Kamila Pulczyńskiego w czasie ostatniego okrążenia. Następny bieg po dobrym starcie wygrał Paweł Przedpełski zostawiając daleko z tyłu pozostałych zawodników. 

W czwartym biegu kończącym pierwszą część startów pierwszy do mety z bardzo dużą przewagą dojechał doskonale dysponowany tego dnia Patryk Dudek. W biegu kolejnym Duzers również nie pozostawił złudzeń rywalom i odniósł kolejne zdecydowane zwycięstwo. W szóstej gonitwie pierwsze trzy oczka na swoim koncie zapisał Oskar Fajer, a jego rywale Sówka i Czaja cały czas walczyli między sobą o cenne punkty.

W biegu ósmym okazję do zaprezentowania się miał Kacper Gomólski, którego dopingowali tarnowscy kibice. Ostatecznie zajął on drugą lokatę, zaraz za Adamem Strzelcem, którego usilnie próbował dogonić. W następnym biegu Paweł Przedpełski skutecznie odrabiał straconą na starcie pozycję wyprzedzając Sówkę i Gomólskiego.

Dziesiąta gonitwa przyniosła zwycięstwo Zmarzlika, który na najlepszą pozycję wysunął się już na samym starcie i dzięki temu zdobył pierwszą w tych zawodach „trójkę”. W wyścigu nie odpuszczał Adrian Cyfer, który cały czas atakował zawodnika z Gorzowa.

Bieg jedenasty został powtórzony ze względu na nierówny start. Do powtórki przystąpili wszyscy zawodnicy. Wyścig ten przyniósł bardzo ciekawą, zaciętą rywalizację. Zawodnicy cały czas zmieniali pozycje. Ostatecznie pierwszy do mety przyjechał Szymon Woźniak.

Następny bieg to kolejny popis znakomitych umiejętności Patryka Dudka. Dobry start i duża prędkość pozwalały mu cały czas powiększać przewagę nad rywalami. Na ostatnim łuku upadek zaliczył Łukasz Bojarski, ale szybko udało mu się wstać i ukończyć wyścig.

Gonitwa trzynasta została przerwana przez upadek Kamila Pulczyńskiego. Przewrócił się on przy wejściu w drugie okrążenie i decyzją sędziego został wykluczony z powtórki. Po wznowieniu na prowadzenie ponownie wyszedł Łukasz Przedpełski i mimo, że cały czas atakował go Kamil Adamczewski ukończył bieg na pierwszej pozycji.

Bardzo ważny okazał się bieg czternasty. Rywalizowali w nim sami najlepsi tego dnia zawodnicy. Jednak Patryk Dudek nie pozostawił wątpliwości, kto tego dnia jest najszybszy i pierwszy ukończył wyścig. Na końcowych metrach Paweł Przedpełski wyprzedził Adama Strzelca. W wyścigu piętnastym pierwsze tego dnia zwycięstwo odniósł Kacper Gomólski. Ginger cały czas dzielnie odpierał ataki Zmarzlika i po ciężkiej walce pierwszy dojechał do mety.

Zamieszanie na starcie w biegu szesnastym wykorzystał Łukasz Bojarski, jednak po popełnionym przez niego błędzie wyprzedził go Łukasz Sówka. Była to bardzo emocjonująca walka, a rozstrzygnięcie przyniosła dopiero na ostatnich metrach.

W biegu siedemnastym rozpoczynającym ostatnią serię startów najlepszy okazał się Kamil Adamczewski, który zanotował pierwszą w tych zawodach „trójkę”. W gonitwie osiemnastej znakomicie ze startu wyszedł Kacper Gomólski, jednak później wyprzedził go Krystian Pieszczek. Junior Jaskółek cały czas próbował nadrabiać stratę, ale ostatecznie ukończył bieg na drugiej pozycji.

Przedostatni bieg to kolejne pewne zwycięstwo Patryka Dudka, które zapewniło mu złoty medal MIMP. Drugi do mety dojechał Łukasz Sówka. W biegu dwudziestym dobrze ze startu wyszedł Bartosz Zmarzlik. Ukończył on wyścig na pierwszej pozycji i dzięki temu zapewnił sobie miejsce na podium.

Podsumowując, tego dnia Patryk Dudek –  na co dzień zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra bezdyskusyjnie okazał się najlepszy na tarnowskim torze w każdym biegu zostawiając rywali daleko za sobą. Tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski powędrował na jego konto jak najbardziej zasłużenie.

Wyniki:
1. Patryk Dudek 15 (3,3,3,3,3)
2. Paweł Przedpełski 13 (3,3,3,2,2)
3. Bartosz Zmarzlik 12 (2,2,3,2,3)
4. Kacper Gomólski 10 (2,2,1,3,2)
5. Łukasz Sówka 9 (0,2,2,3,2)
6. Adam Strzelec 8 (3,3,1,1,0)
7. Krystian Pieszczek 7 (3,d,1,d,3)
8. Szymon Woźniak 7 (2,1,3,0,1)
9. Oskar Fajfer 7 (0,3,2,1,1)
10. Kamil Adamczewski 6 (1,0,0,2,3)
11. Artur Czaja 6 (1,1,1,1,2)
12. Adrian Cyfer 6 (1,1,2,1,1)
13. Kamil Pulczyński 5 (1,2,2,w,0)
14. Łukasz Przedpełski 4 (0,1,0,3,0)
15. Łukasz Bojarski 4 (2,0,0,2,0)
16. Hubert Łęgowik 1 (0,0,0,0,1)
17. Łukasz Kret NS
18. Marcel Szymko NS

Bieg po biegu:
1. (70,36) Pieszczek, Bojarski, Adamczewski, Łęgowik
2. (70,24) Strzelec, Zmarzlik, Pulczyński, Sówka
3. (70,80) P. Przedpełski, Woźniak, Czaja, Ł. Przedpełski
4. (69,96) Dudek, Gomólski, Cyfer, Fajfer
5. (69,69) Dudek, Zmarzlik, Woźniak, Adamczewski
6. (70,63) Fajfer, Sówka, Czaja, Pieszczek (d)
7. (69,89) P. Przedpełski, Pulczyński, Cyfer, Łęgowik
8. (69,21) Strzelec, Gomólski, Ł. Przedpełski, Bojarski
9. (69,77) P. Przedpełski, Sówka, Gomólski, Adamczewski
10. (70,14) Zmarzlik, Cyfer, Pieszczek, Ł. Przedpełski
11. (70,38) Woźniak, Fajfer, Strzelec, Łęgowik
12. (70,80) Dudek, Pulczyński, Czaja, Bojarski
13. (70.55) Ł. Przedpełski, Adamczewski, Fajfer, Pulczyński (w)
14. (70,40) Dudek, P. Przedpełski, Strzelec, Pieszczek (d)
15. (70,87) Gomólski, Zmarzik, Czaja, Łęgowik
16. (71,17) Sówka, Bojarski, Cyfer, Woźniak
17. (71,63)Adamczewski, Czaja, Cyfer, Strzelec
18. (71,01) Pieszczek, Gomólski, Woźniak, Pulczyński
19. (70.38) Dudek, Sówka, Łęgowik, Ł. Przedpełski
20. (70,65) Zmarzlik, P. Przedpełski, Fajfer, Bojarski

Najlepszy czas dnia w biegu 8 uzyskał Adam Strzelec – 69.21 sek.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST