Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Adrian Miedziński: Będziemy w roli faworyta

21/05/2013 0:00:00
Redakcja


Coraz większymi krokami zbliża się turniej Eurosport Speedway Best Pairs, który odbędzie się 8 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Od początku było wiadomo, że Polskę w tych zawodach będą reprezentowali Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. W ubiegłym tygodniu trener Marek Cieślak zdradził nazwisko rezerwowego w ekipie biało-czerwonych. Będzie nim Adrian Miedziński z Unibaksu Toruń.

Obiektywnie patrząc wybór ten jest w pełni uzasadniony. „Miedziak” od początku ligowych rozgrywek prezentuje doskonałą formę – pod względem średniej biegopunktowej jest siódmym zawodnikiem Enea Ekstraligi i trzecim, jeśli brać po uwagę jedynie żużlowców z Polski.

Na pewno udział w Eurosport Speedway Best Pairs  będzie miłym doświadczeniem – uważa Miedziński. Powrócono do tego typu zawodów i to cieszy. Na pewno będę wraz z Jarosławem Hampelem oraz Tomaszem Gollobem robił wszystko, aby zwyciężyć w tym turnieju. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać, a każdy z Polaków pokaże się z jak najlepszej strony.

Miedziński zadziwia w tym sezonie kapitalną jazdą na swoim torze. W minioną niedzielę w wygranym przez Unibax meczu z PGE Marmą Rzeszów 54:36 zwyciężył we wszystkich swoich wyścigach i zdobył tzw. „duży komplet” czyli 18 punktów. To już druga maksymalna zdobycz punktowa „Miedziaka” w tym roku na Motoarenie. Wcześniej ta sztuka udała mu się w starciu ze Stalą Gorzów – wtedy jednak miał 14 punktów i bonus.

Nie ukrywam, że znam ten tor jak własną kieszeń, więc mam nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów także podczas czerwcowych zawodów – mówi torunianin. Na pewno będzie to fajne uczucie wystąpić w zawodach rangi międzynarodowej przed własną publicznością w rodzinnym mieście, w Toruniu. Ponadto będziemy rywalizować z dobrymi zawodnikami i każdy zdobyty punkt przeciwko nim będzie satysfakcjonujący. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję, żeby wystąpić, a do tego chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów. Muszę teraz robić wszystko, aby moja forma była jak najwyższa na Eurosport Speedway Best Pairs, aby móc się pokazać i zasłużyć na dziką kartę na ostanie Grand Prix w tym sezonie właśnie na Motoarenie.

Miedziński będzie 8 czerwca zawodnikiem rezerwowym w talii trenera Cieślaka. Rola zmiennika jest niewdzięczna w takich turniejach. Często długo się czeka na możliwość startu, a ta w ogóle nie przychodzi, bo koledzy z podstawowego składu spisują się bez zastrzeżeń. Cały czas jednak trzeba być w pełni skoncentrowanym.

To nie będzie problemem – twierdzi żużlowiec Unibaksu. Myślę, że przed zawodami ustalimy wszelkie szczegóły odnośnie moich startów. Przed turniejem to wszystko rozplanujemy, żeby każdy z nas pojechał i dał z siebie maksimum swoich możliwości.

Wiadomo, że Polacy będą faworytem Eurosport Speedway Best Pairs. Będą startować na swoim torze i będą mieć wsparcie fanatycznych kibiców. A kto może okazać się najtrudniejszym rywalem?

Moim zdaniem Australia byłaby mocna, ale prawdopodobnie nie wystąpi Darcy Ward – uważa Miedziński. Wiadomo przecież, że zarówno Darcy jak i Chris Holder znają toruńską Motoarenę świetnie. Wynika na to, że pod nieobecność Warda z Australii będziemy jeździli w roli faworyta, ale musimy zrobić wszystko, aby poradzić sobie z tym. Wiadomo też, że każda drużyna może spłatać figla. We wszystkich zespołach będą jechali świetni zawodnicy – to są przecież Mistrzostwa Świata Par. Powtórzę, gdyby był Darcy Ward to bym obstawiał Australię i Polskę.

W Eurosport Speedway Best Pairs prócz biało-czerwonych i, wspomnianych przez Miedzińskiego Australijczyków, wystąpią też ekipy Czech, Danii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Szwecji.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju Eurosport Speedway Best Pairs dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com. Tam też można zakupić bilety na zawody  – ceny zaczynają się już od 35 złotych!

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST