Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

A. Mroczka: “Przyjechałem jak na mecz ligowy”

02/04/2017 21:19:53
Redakcja

Artur Mroczka po rocznym rozbracie z ligowym ściganiem zdecydował się powrócić do drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. Dziś w pierwszym sparingu w Tarnowie zaprezentował się dobrze i jest z tego zadowolony – Cieszę się. To wy tak naprawdę widzicie jak ja jadę. Ja mogę to co najwyżej czuć. Pierwszy bieg wygrałem, później coś zmieniłem i sam popsułem, ale wróciłem do tego co było. Wiadomo, trzeba trochę potrenować, to są pierwsze sparingi. Mimo to czuję się dobrze na motocyklu i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Dzisiaj „dycha”, ale jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że będzie dobrze – powiedział Artur Mroczka.

Mimo, że było to spotkanie treningowe Artur poważnie podszedł do kwestii sprzętowych, tak aby jak najlepiej przygotować się do ligowego spotkania – Jeśli chodzi o sprzęt to przyjechałem dzisiaj tak, jakby to był mecz ligowy. Pierwszy wyścig wygrałem. W kolejnym zmieniłem i już nie byłem taki szybki. Następnie ten „mecz ligowy” przekształcił się już w sparing i zacząłem sobie próbować  różnych ustawień, tak aby w niedzielę na faktyczny mecz ligowy widzieć, w którą stronę na pewno nie iść. Łatwiej później się dopasować jak widomo co na pewno odpada. Ja już wiem jak na tym torze jeździć i dziś znalazłem ustawienia nawet na dwóch zębatkach. Można pomieszać jeszcze zapłonem. Ogólnie jest dobrze – wyjaśnił Artur.

Po powrocie na nasz tor Artur przyznał, że praktycznie w ogóle się on nie zmienił – Tak, ten tor jest podobny, jest prawie taki sam. Może jest troszeczkę przyczepniej, ale nie wiem czy to wynika po prostu z przygotowania czy coś było lekko dosypane. Mi się jedzie dobrze i jest OK – dodał.

Oprócz przygotowań do sezonu cały czas trwa swego rodzaju rywalizacja o miejsce w składzie. Artur Mroczka przyznaje jednak, że wszystko odbywa się na zdrowych zasadach i każdy skupia się tak naprawdę na sobie – Decyzje trzeba pozostawić trenerom. Przed nami cały sezon i cały sezon trzeba pojechać dobrze, a nie jeden mecz. My nie walczymy o skład. My się dopasowujemy do warunków, a to trenerzy podejmą decyzję kto będzie walczył o Ekstraligę – wyjaśnił Mroczka.

Pierwszym rywalem Jaskółek będzie Polonia Bydgoszcz. Artur uważa, że nie ma co się skupiać na poszczególnych przeciwnikach, bo drużyna w tym sezonie jest bardzo mocna – Nie ma co wiele myśleć o rywalach. Trzeba się skupić na własnej drużynie. Ja myślę, że w tym roku będziemy na tyle mocni, że nie damy się pokonać na własnym torze i będziemy oczywiście walczyć na wyjazdach o wygrane – zakończył nasz zawodnik.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST