Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

A. Mroczka: “Przyjechałem jak na mecz ligowy”

02/04/2017 21:19:53
Redakcja

Artur Mroczka po rocznym rozbracie z ligowym ściganiem zdecydował się powrócić do drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. Dziś w pierwszym sparingu w Tarnowie zaprezentował się dobrze i jest z tego zadowolony – Cieszę się. To wy tak naprawdę widzicie jak ja jadę. Ja mogę to co najwyżej czuć. Pierwszy bieg wygrałem, później coś zmieniłem i sam popsułem, ale wróciłem do tego co było. Wiadomo, trzeba trochę potrenować, to są pierwsze sparingi. Mimo to czuję się dobrze na motocyklu i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Dzisiaj „dycha”, ale jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że będzie dobrze – powiedział Artur Mroczka.

Mimo, że było to spotkanie treningowe Artur poważnie podszedł do kwestii sprzętowych, tak aby jak najlepiej przygotować się do ligowego spotkania – Jeśli chodzi o sprzęt to przyjechałem dzisiaj tak, jakby to był mecz ligowy. Pierwszy wyścig wygrałem. W kolejnym zmieniłem i już nie byłem taki szybki. Następnie ten „mecz ligowy” przekształcił się już w sparing i zacząłem sobie próbować  różnych ustawień, tak aby w niedzielę na faktyczny mecz ligowy widzieć, w którą stronę na pewno nie iść. Łatwiej później się dopasować jak widomo co na pewno odpada. Ja już wiem jak na tym torze jeździć i dziś znalazłem ustawienia nawet na dwóch zębatkach. Można pomieszać jeszcze zapłonem. Ogólnie jest dobrze – wyjaśnił Artur.

Po powrocie na nasz tor Artur przyznał, że praktycznie w ogóle się on nie zmienił – Tak, ten tor jest podobny, jest prawie taki sam. Może jest troszeczkę przyczepniej, ale nie wiem czy to wynika po prostu z przygotowania czy coś było lekko dosypane. Mi się jedzie dobrze i jest OK – dodał.

Oprócz przygotowań do sezonu cały czas trwa swego rodzaju rywalizacja o miejsce w składzie. Artur Mroczka przyznaje jednak, że wszystko odbywa się na zdrowych zasadach i każdy skupia się tak naprawdę na sobie – Decyzje trzeba pozostawić trenerom. Przed nami cały sezon i cały sezon trzeba pojechać dobrze, a nie jeden mecz. My nie walczymy o skład. My się dopasowujemy do warunków, a to trenerzy podejmą decyzję kto będzie walczył o Ekstraligę – wyjaśnił Mroczka.

Pierwszym rywalem Jaskółek będzie Polonia Bydgoszcz. Artur uważa, że nie ma co się skupiać na poszczególnych przeciwnikach, bo drużyna w tym sezonie jest bardzo mocna – Nie ma co wiele myśleć o rywalach. Trzeba się skupić na własnej drużynie. Ja myślę, że w tym roku będziemy na tyle mocni, że nie damy się pokonać na własnym torze i będziemy oczywiście walczyć na wyjazdach o wygrane – zakończył nasz zawodnik.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST