Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

A. Czaja: „Uwielbiam tu jeździć, trenować i ścigać się”

07/12/2016 10:04:10
Redakcja

W sezonie 2017 naszym zawodnikiem będzie Artur Czaja. Zapytaliśmy go między innymi o to dlaczego wybrał Tarnów, jak współpracuje mu się z Jackiem Remapłą, oraz o jego cykl przygotowań do nowego sezonu.

– Przemysław Frączek: Artur, podpisałeś kontrakt z Unią Tarnów. Powiedz, co skłoniło Cię do jazdy w naszym klubie?
– Artur Czaja: Chcę jeździć w Tarnowie, ponieważ lubię tutejszy tor. Zawsze mi się tu dobrze jeździło. Mam stosunkowo blisko co, też jest ważne. Jest tu Pan Jacek Rempała, który w zeszłym sezonie dużo mi pomógł, jest Paweł Baran, z którym zawsze się dobrze dogadywałem i Pan Mirek Cierniak, który zawsze coś podpowie.

– PF: W drużynie jest 6 seniorów, a miejsc jak wiadomo jest 5. Nie obawiasz się rywalizacji oraz tego, że może przypaść Ci rola zawodnika oczekującego?
– AC: Chcę dobrze przygotować się do sezonu zarówno kondycyjnie jak i sprzętowo. Trenowałem już w 2016 roku na torze w Tarnowie. Myślę, że to też trochę pomoże. Bardzo chciałbym być pewnym punktem drużyny i zrobię wszystko, żeby tak było.

– PF: Twój macierzysty klub, Włókniarz Częstochowa awansował do Ekstraligi. Miałeś ofertę jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej? Jeśli tak, to nie kusiło Cię, aby spróbować tam swoich sił?
– AC: Miałem propozycje z Włókniarza i z jeszcze jednego klubu z ekstraligi, ale powiedziałem od razu, że nadal chcę jeździć w pierwszej lidze i że na pewno pójdę do Tanowa, jeśli klub wyrazi zainteresowanie moją osobą.

– PF: W Tarnowie miałeś okazję do częstych startów niemal od samego początku kariery. Lubisz się ścigać na naszym torze?
– AC: Uwielbiam tu jeździć, trenować i ścigać się. Ten tor na prawdę przypadł mi do gustu. Chcę zrobić tutaj jeszcze dużo kółek, żeby jeździć jak najlepiej.

– PF: Patrząc na skład, powiedz, czy są zawodnicy, z którymi chciałbyś startować w jednej parze czy jest Ci to obojętne?
– AC: Jeździłem już w parze z Kennethem Bjerre. To dobry zawodnik. Tak jak mówiłem, chcę jeździć w składzie, nie ważne z kim w parze.

– PF: W sezonie 2017 będziesz kontynuował współpracę z Jackiem Rempałą. Opowiedz krótko jak układała się ona do tej pory i jakie są Twoje dalsze oczekiwania w tym względzie.
– AC: Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy z Panem Jackiem taki fajny kontakt. Lubię z nim pogadać, bo zawsze cos podpowie, poprawi, a jak trzeba to i reprymendę da. Miałem okazję też z nim trenować.  Świetnie mi się z nim współpracuje i mam nadzieję, że w tym sezonie będzie równie dobrze.

– PF: Jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu?
– AC: Trenuję codziennie z trenerem Ruszelem. Mam zajęcia na sali i siłowni. Gram również w hokej. W domu biegam i staram się by moje przygotowanie było jak najlepsze.

– PF: Jak będą wyglądały Twoje starty w ligach zagranicznych i jakie cele na sezon 2017 sobie stawiasz?
– AC: Podpisałem kontrakt z Avestą w Szwecji. Chciałbym jeździć jeszcze w Danii, ponieważ lubię często startować. W sezonie 2017 chciałbym, by moja forma była równa i wysoka. Wszystko po to, żeby dobrze punktować dla wszystkich moich klubów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST