Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Greg Hancock odfrunął rywalom w turnieju barażowym

31/07/2014 0:00:00
Redakcja

Australijczycy zwyciężyli w turnieju barażowym Drużynowego Pucharu Świata i to oni uzupełnią skład finalistów. Zawodnicy z Antypodów zdobyli 43 punkty, a na uwagę zasługuje fakt, że bardzo równo pojechała cała 4 zawodników. Drugie miejsce zajęli Szwedzi, którzy zdobyli 32 punkty, ale różnica nie oddaje poziomu rywalizacji. Szwedzi do ostatniej serii startów mieli szanse na zwycięstwo, końcówka zawodów należała jednak do Australijczyków i stąd tak duża różnica. Niewiele za Szwedami rywalizację ukończyli Amerykanie. Zdobyli oni 26 punktów, z czego aż 21 zdobył Greg Hancock. Ostatnie miejsce zajęli Czesi zdobywając 24 punkty.

Greg Hancock wyraźnie przeżywa drugą młodość. Nasz zawodnik na torze prezentuje kosmiczną formę. W dzisiejszych zawodach pokazał kunszt, a o wygranej z nim inni zawodnicy mogli tylko pomarzyć. Słowa uznania należy skierować także pod adresem młodych Czechów: Vaclava Milika i Eduarda Krcmara. Zawodnicy ci mimo młodego wieku nawiązywali walkę z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jeśli nadal będą się tak rozwijać to Czesi mogą powrócić do czasów swojej dobrej jazdy.

Zawody były bardzo atrakcyjne pod względem sportowym. Większość biegów rozgrywała się na dystansie. Można było atakować różnymi ścieżkami, co wykorzystywali zawodnicy. Jedynym mankamentem zawodów była bardzo mizerna frekwencja. Można się w tym miejscu zastanowić czy żużel w Bydgoszczy nie znudził się tamtejszym kibicom, bo to oni w głównej mierze powinni zapełnić stadion.

Sobotni finał z udziałem reprezentacji Polski do której zostali powołani Janusz Kołodziej i Krzysztof Buczkowski zapowiada się pasjonująco.