Zwycięstwem Piotra Protasiewicza zakończyła się częstochowska runda eliminacyjna do Złotego Kasku. Oprócz zawodnika Ekantor.pl Falubazu awans wywalczyli Tomarz Jędrzejak, Maksym Drabik oraz Michał Szczepaniak.
Pierwszym rezerwowym był dzisiaj Piotr Świderski. Zawodnik Unii Tarnów, który dobrze spisał się na wczorajszym treningu w Mościcach na torze zaprezentował się jednak dwukrotnie gromadząc na swoim koncie 5 punktów.
Wyniki:
1. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) – 13 (2,2,3,3,3)
3. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 12 (3,3,2,2,2)
4. Michał Szczepaniak (Polonia Piła) – 11 (3,3,2,2,1)
5. Sebastian Ułamek (Betard Sparta Wrocław) – 10 (1,2,2,3,2)
6. Kacper Gomólski (Get Well Toruń) – 8 (2,1,3,1,1)
7. Maciej Kuciapa (Stal Rzeszów) – 8 (1,1,2,2,2)
8. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) – 7 (3,0,1,3,0)
9. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) – 6 (2,3,1,w,-)
10. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń) – 6 (1,1,0,1,3)
11. Artur Czaja (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) – 5 (0,0,3,0,2)
12. Piotr Świderski (Unia Tarnów) – 5 (2,3)
13. Daniel Jeleniewski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) – 5 (1,2,1,1,d)
14. Kamil Pulczyński (Orzeł Łódź) – 3 (0,2,0,0,1)
15. Mateusz Borowicz (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) – 3 (2,d,0,1,0)
16. Karol Baran (Stal Rzeszów) – 2 (0,1,1,w,-)
17. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 1 (1)
18. Robert Chmiel (ROW Rybnik) – 0 (0,0,0,0,0)
Bieg po biegu:
1. (65,76) Drabik, Borowicz, Jeleniewski, Czaja
2. (66,07) Protasiewicz, Gomólski, Przedpełski, Chmiel
3. (66,50) Cyfer, Jędrzejak, Ułamek, Pulczyński
4. (66,42) Szczepaniak, Musielak, Kuciapa, Baran
5. (67,11) Musielak, Jeleniewski, Gomólski, Cyfer
6. (66,54) Drabik, Ułamek, Kuciapa, Chmiel
7. (65,73) Protasiewicz, Jędrzejak, Baran, Czaja
8. (67,31) Szczepaniak, Pulczyński, Przedpełski, Borowicz (d/start)
9. (67,19) Jędrzejak, Szczepaniak, Jeleniewski, Chmiel
10. (67,74) Gomólski, Drabik, Baran, Pulczyński
11. (67,73) Czaja, Kuciapa, Cyfer, Przedpełski
12. (67,12) Protasiewicz, Ułamek, Musielak, Borowicz
13. (68,09) Protasiewicz, Kuciapa, Jeleniewski, Pulczyński
14. (67,94) Jędrzejak, Drabik, Przedpełski, Musielak (w/u)
15. (68,89) Ułamek, Szczepaniak, Gomólski, Czaja
16. (69,02) Cyfer, Świderski, Borowicz, Chmiel, Baran (w)
17. (69,02) Przedpełski, Ułamek, Nowak, Jeleniewski (d/start)
18. (67,74) Protasiewicz, Drabik, Szczepaniak, Cyfer
19. (69,33) Świderski, Czaja, Pulczyński, Chmiel
20. (68,61) Jędrzejak, Kuciapa, Gomólski, Borowicz
wyniki:SportoweFakty.wp.pl