Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Artiom Łaguta o przedsezonowych planach

12/04/2013 0:00:00
Redakcja

Wczoraj na tarnowskim torze miał okazję trenować Artiom Łaguta. Nowy nabytek Jaskółek opowiedział portalowi SportweFakty.pl o planach na zbliżający się sezon. – Tor był troszeczkę namoknięty, było też kilka dziur w nawierzchni. Dało się jednak potrenować i to jest dla nas najważniejsze. Na pierwsze zawody w Tarnowie, tor na pewno będzie bardzo dobrze przygotowany – zakomunikował.

Młody zawodnik z Rosji uważa, że Jaskółki stać na miejsce w pierwszej trójce nadchodzącego sezonu. – Na pewno o naszych szansach w nadchodzącym sezonie więcej mógłby powiedzieć trener Marek Cieślak. Ja uważam, że mamy dobry i wyrównany zespół. Stać nas na pierwszą trójkę w tym sezonie. Ja zrobię wszystko, aby pomóc zespołowi w odniesieniu sukcesu. Będzie to jednak ciężki sezon. Zespoły są naprawdę wyrównane, przez co będą groźne zarówno na wyjeździe jak i na naszym torze. Nie ma się jednak co dziwić, to jest Polska. Tutaj jest najlepsza liga świata – oznajmił.

Artiom bardzo humorystycznie wypowiedział się o swojej przyszłości w nowym klubie  oraz o swoich szansach na starty w pierwszym składzie. – Na początku się ucieszyłem, że będę startował w tak mocnym klubie jak Tarnów. Później jednak zacząłem się zastanawiać, czy załapię się do składu (śmiech). Najważniejsze jednak, że wierzy we mnie trener. Chcę mu się odpłacić dobrą jazdą i pomóc zespołowi – dodał.

Początkowo Artiom nastawił się na jazdę w jednym ze swoich poprzednich klubów, w Częstochowie, gdzie liderem od kilku sezonów jest jego starszy brat Grigorij. – Chcieliśmy razem z Grigorijem jeździć w Częstochowie. To się nie udało. Wybrano tam Michaela Jepsena Jensena. Zobaczymy czy dobrze (śmiech). Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to zostanę w Tarnowie także na przyszły rok.

Rosjanin wypowiedział się także o swoich szansach na powrót do elitarnego cyklu Grand Prix – Bardzo bym chciał wrócić do Grand Prix. Wiemy jednak wszyscy, jak ciężko tam awansować. Ja zrobię wszystko, żeby tam zawitać ponownie. Jeżeli  miałbym obstawiać, kto w tym roku zostanie najlepszym zawodnikiem w GP, to obstawiłbym Emila Sajfutdinowa. Zawsze trzymam za niego kciuki, bo to mój dobry kolega i wspaniały zawodnik – dodał na koniec.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST