Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Pierwszy raz o mistrza Ekstraligi – zapowiedź IMME

21/08/2014 0:00:00
Redakcja

W piątek 22 sierpnia 16 zawodników po raz pierwszy w historii powalczy o mistrzostwo Enea Ekstraligi. W ciekawie zapowiadających się zawodach wystąpi po jednym krajowym i jednym zagranicznym zawodniku z każdego z ośmiu zespołów Ekstraligi. Grupę Azoty Unię Tarnów reprezentować będą Janusz Kołodziej i Martin Vaculik.

Zawody pierwotnie miały odbyć się w minioną niedzielę, jednak ze względu na odwołanie przełożenie rundy Grand Prix na niedzielę tarnowski turniej musiał zostać przełożony.

W stawce zawodników zobaczymy aż siedmiu uczestników tegorocznej edycji Grand Prix z Mistrzem Świata Tai Woffindenem na czele. W Tarnowie pojawią się również inni znakomici zawodnicy jak Nicki Pedersen, Niels Kristian Iversen, Martin Vaculik, czy Darcy Ward. Z polskich zawodników największymi gwiazdami będą Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej oraz nowy Indywidualny Mistrz Polski Krzysztof Kasprzak.

Faworytów do zwycięstwa jest co najmniej kilku. Oprócz wymienionych wcześniej zawodników sporo do powiedzenia będzie miał bardzo lubiany w Tarnowie Leon Madsen. Nie bez znaczenia będzie również to, że Duńczyk przez ostanie trzy sezony przywdziewał plastron z Jaskółką na plastronie i tarnowski owal zna doskonale.

Jacy są pewniacy do zajęcia czołowych miejsc? Na pewno zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów. Zarówno Martin Vaculik jak i Janusz Kołodziej na tarnowskim torze prezentują się znakomicie. W czołówce nie powinno zabraknąć miejsca dla Krzysztofa Kasprzaka, który w ostatnich występach przy Zbylitowskiej prezentował się bardzo dobrze. Nowo kreowany Indywidualny Mistrz Polski nie dał szans rywalom wygrywając w bardzo dobrym stylu Grand Prix Łotwy. Do Tarnowa na pewno przyjedzie z nastawieniem na trzeci z rzędu triumf w zawodach indywidualnych po IMP i Grand Prix.

Nieco zagadkowa jest dyspozycja wrocławian. Podczas ostatniego meczu ligowego Spartan w Tarnowie Maciej Janowski nie prezentował się dobrze. Dużo lepiej spisał się Tai Woffinden, ale również on miał problemy z dopasowaniem się do nawierzchni toru w Mościcach. Z pewnością szybcy będą wspomniani Nicki Pedersen i Leon Madsen. Ciężko przewidzieć jak pojadą Darcy Ward i Niels Iversen, którzy nie prezentowali optymalnej formy przy Zbylitowskiej ostatnimi czasy. Po ostatnich problemach sprzętowych Jarosława Hampela jego dyspozycja pozostaje zagadką. Być może czarnym koniem okaże się Przemysław Pawlicki.

Dużo namieszać może również… niecodzienna formuła zawodów. Po zakończeniu tradycyjnej części zasadniczej dwóch najlepszych zawodników bezpośrednio awansuje do finału. Zawodnicy z miejsc 3-10 pojadą w dwóch półfinałach z których w finale pojadą tylko ich zwycięzcy. Taki regulamin może pozwolić zawodnikom, którzy potencjalnie będą słabsi w części zasadniczej na walkę nawet o triumf w zawodach.

Ciekawych biegów na pewno przy Zbylitowskiej nie zabraknie. Trener Marek Cieślak zapewniał, że tor będzie podobny do tego z ubiegłorocznej finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wszyscy, którzy tamte zawody oglądali na brak emocji narzekać nie mogli. Oby tym razem było podobnie.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla wszystkich Kibiców sporo atrakcji nie tylko dla starszych, ale również dla młodszych. O wszystkich można poczytać tutaj. Wśród nich m.in. Speedway Nostalgia – wystawa zabytkowych motocykli żużlowych, motocykle Moto Tarnów, czy pojazdy offroad.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizacyjnymi. Więcej tutaj.

Początek piątkowych zawodów punktualnie o 20:15. Prezentacja już o 20:00!

Lista startowa Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi:
1. Darcy Ward (Unibax Toruń).
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław).
3. Matej Zagar (Stal Gorzów).
4. Janusz Kołodziej (Grupa Azoty Unia Tarnów).

5. Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra).
6. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław).
7. Leon Madsen (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk).
8. Emil Sayfutdiov (Unibax Toruń).
9. Nicki Pedersen (Fogo Unia Leszno).
10. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów).
11. Adrian Miedziński (Unibax Toruń).
12. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno).
13. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra).
14. Rune Holta (Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa).
15. Martin Vaculik (Grupa Azoty Unia Tarnów).

16. Artur Mroczka (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk).
17. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów).
18. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów).

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST