Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Oświadczenie Unii Tarnów ŻSSA

10/06/2017 19:35:55
Redakcja

Oświadczenie Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej

Po wielu miesiącach spotkań, wyjazdów studyjnych, rozmów i ustaleń z władzami samorządowymi miasta Tarnowa, w tym głównie z Prezydentem, a także licznych posiedzeń Komisji Sportu Rady Miasta Tarnowa; niespełna trzy tygodnie temu w Urzędzie Miasta, na zaproszenie Pana Prezydenta Romana Ciepieli odbyło się kolejne spotkanie. Obok gospodarza – Prezydenta Miasta oraz Pani Wiceprezydent udział wzięli zaproszeni pracownicy magistratu, przedstawiciele Komisji Sportu oraz Rada Nadzorcza i Zarząd Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej. Dyskusja tyczyła spraw związanych z przyszłością Stadionu Miejskiego, sposobem jego funkcjonowania i losów klubów korzystających z tego obiektu, tj. żużlowego i piłkarskiego.

Po burzliwej dyskusji właściciele klubu wraz z Zarządem zostali zobligowani do przedstawienia na piśmie swojego stanowiska dotyczącego Stadionu Miejskiego, co też uczyniono.

Władze klubu żużlowego uważają, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie obu dyscyplin, tak aby każda korzystać mogła ze swojego, niezależnego obiektu. Jednocześnie jasno też podkreślają, iż dalsze, ewentualne funkcjonowanie na jednym stadionie jest jak najbardziej możliwe, wymaga jednak określonych kompromisów.

Kolejną ważną kwestią poruszoną w przedmiotowym piśmie jest brak konieczności emigracji ze stadionu na czas jego modernizacji. Takie rozwiązanie wydaje się zarówno dla obu klubów jak i inwestora, z różnych względów bardzo korzystne. I wreszcie – co niezwykle istotne – właściciele Spółki Żużlowej nie zgadzają się na inwestowanie swoich finansów w obcy środek trwały jakim jest stadion będący własnością miasta. Byłby to ewenement wśród klubów żużlowych w Polsce. Warto zauważyć, że Unia Tarnów ŻSSA już teraz jest chyba „rodzynkiem” będąc płatnikiem netto do miasta, a nie otrzymując w zamian praktycznie nic.

Załączamy oryginał pisma do Pana Prezydenta. Pismo TUTAJ.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST