Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Jaskółki wygrywają inaugurację!

31/03/2019 16:11:44
Redakcja

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu Unia Tarnów pokonała na domowym torze Lokomotiv Daugavpils 46:44. Tarnowian do triumfu poprowadził Peter Ljung, którego świetna akcja z piętnastego biegu uratowała dwa punkty meczowe. Wśród gości brylował dzisiaj niepokonany Timo Lahti.

Lokomotiv Daugavpils 44
1. Timo Lahti 15 (3,3,3,3,3)
2. Jewgiennij Kostygow 1 (0,0,1,-)
3. Wadim Tarasienko 9 (2,3,0,2,2)
4. Kjastas Puodżuks 3+1 (0,2*,1,d,-)
5. Andzej Lebiediew 10 (3,2,3,1,1)
6. Artiom Trofimow 2+1 (t,0,2*)
7. Oleg Michaiłow 4 (2,1,0,1,0)

Unia Tarnów 46
9. Peter Ljung 12+1 (2,3,2*,3,2)
10. Daniel Kaczmarek 8+1 (1*,1,3,0,3)
11. Artur Czaja 4+2 (1,1*,1*,1)
12. Viktor Kulakov 9+1 (3,2,2,2*,0)
13. Artur Mroczka 9 (2,1,2,3,1)
14. Dawid Rempała 1 (1,0,0)
15. Mateusz Cierniak 3 (3,0,0)

Bieg po biegu:
1. (69,94) Lahti, Ljung, Kaczmarek, Kostygow 3:3
2. (71,34) Cierniak, Michaiłow, Rempałą, Trofimow – t 4:2 (7:5)
3. (70,44) Kulakov, Tarasienko, Czaja, Puodżuks 4:2 (11:7)
4. (70,90) Leviediew, Mroczka, Michaiłow, Cierniak 2:3 (13:11)
5. (71,96) Lahti, Kulakov, Czaja, Kostygow 3:3 (16:14)
6. (70,32) Tarasienko, Puodżuks, Mroczka, Rempała 1:5 (17:19)
7. (70,49) Ljung, Lebiediew, Kaczmarek, Trofimow 4:2 (21:21)
8. (72,08) Lahti, Mroczka, Kostygow, Cierniak 2:4 (23:25)
9. (71,20) Kaczmarek, Ljung, Puodżuks, Tarasienko – d4 5:1 (28:26)
10. (70,49) Lebiediew, Kulakov, Czaja, Michaiłow 3:3 (31:29)
11. (71,75) Mroczka, Tarasienko, Michaiłow, Kaczmarek 3:3 (34:32)
12. (72,24) Lahti, Trofimow, Czaja, Rempała 1:5 (35:37)
13. (71,10) Ljung, Kulakov, Lebiediew, Puodżuks – d4 5:1 (40:38)
14. (72,31) Kaczmarek, Tarasienko, Mroczka, Michaiłow 4:2 (44:40)
15. (71,56) Lahti, Ljung, Lebiediew, Kulakov 2:4 (46:44)

Inauguracyjny wyścig nie przyniósł emocji. Start zdecydowanie wygrał Timo Lahti, który na próbie toru dobrze odczytał tarnowski owal. Za nim jednak od wyjścia z pierwszego łuku podążali tarnowianie. Peter Ljung nawet ambitnie przez niemal cztery okrążenia próbował przeprowadzić atak na pozycję Fina.

W biegu młodzieżowców taśmy dotknął Artiom Trofimow i w powtórce już nie pojechał. Osamotniony Oleg Michaiłow po dobrym starcie niemal do samego końca napierał na Mateusza Cierniaka. Junior Jaskółek błędów jednak nie popełniał i do mety dowiózł ważne trzy oczka.

Kolejne dwa oczka do przewagi Jaskółki dołożyły w biegu trzecim. Start wygrała para gości, ale pierwszy łuk dobrze rozegrali tarnowianie. Z kolei po wyjściu z drugiego łuku Viktor Kułakov plasował się już na prowadzeniu po ładnym ataku po szerokiej na Wadima Tarasienko. Z tył ważny punkt dowiózł Artur Czaja.

Nieco emocji przyniósł bieg czwarty w którym dobrze ze startu wyszli Artur Mroczka i Andrzej Lebiediew. Obaj w drugi łuk weszli niemal równo, ale to Łotysz był bliżej kredy i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Z tył walkę o jeden punkt stoczyli Mateusz Cierniak i Oleg Michaiłow. Początkowo prowadził zawodnik Jaskółek, ale na dystansie był nieco za wolny, co wykorzystał Łotysz.

Podziałem punktów zakończył się bieg piąty. Od startu pewnie prowadził Timo Lahti, choć na pierwszy łuku próbował założyć się na niego Artur Czaja. Później w pogoń za Finem rzucił się Viktor Kułakow.

Po bardzo dobrej jeździe pary gości w wyścigu szóstym Lokomotiv objął prowadzenie w meczu. Start i pierwszy bieg słabo rozegrał Artur Mroczka, a na domiar złego na drugim łuku stracił drugie miejsce na rzecz Kjastasa Puodżuksa. Dawid Rempała nie liczył się w stawce.

Świetną walkę w siódmej odsłonie spotkania stoczyli Peter Ljung i Andrzej Lebiediew. Obaj ze startu wyszli niemal równo, ale Łotysz będąc bliżej kredy wypchnął Kapitana Jaskółek. Ten jednak pokazał, że dobrze zna tarnowski tor i po dwóch okrążeniach znajdował się już na czele stawki, ostatecznie wygrywając z dużą przewagą. Ważny punkt wywalczył Daniel Kaczmarek.

Po wygranej w biegu ósmym 4:2 goście ponownie objęli prowadzenie w wyrównanym meczu. Po starcie Lokomotiv prowadził nawet podwójnie, ale na trasie na drugą pozycję udało się przesunąć Arturowi Mroczce.

Po nieudanym biegu ósmym podopieczni Tomasza Proszowskiego w pełni zrehabilitowali się w kolejnym starciu wygrywając podwójnie. Dobrym starte popisał się Daniel Kaczmarek, który wypchnął parę Lokomotivu, co wykorzystał Peter Ljung dołączając do prowadzącego Kaczmarka. Później tarnowianie spokojnie kontrolowali przebieg biegu dowożąc ważny dublet do mety.

Na powtórkę wyniku zapowiadało się w ostatnim biegu trzeciej serii startów. Po pierwszym łuku na prowadzeniu znajdowali się Artur Czaja i Viktor Kulakov, ale na przeciwległej prostej mocno napędzony Andrzej Lebiediew minął obu tarnowian ostatecznie wygrywając z dużą przewagą.

Kolejnym remisem zakończył się bieg jedenasty. Po dobrym starcie z czwartego pola prowadzenie objął Artur Mroczka, dla którego było to jedyne zwycięstwo w meczu. Zawodnik Jaskółek do końca musiał jednak uważać na ataki Wadima Tarasienki. Punktów po słabym starcie nie wywalczył tym razem Daniel Kaczmarek, który dobrze spisał się w poprzednim swoim starcie.

Zupełnym niepowodzeniem zakończył się bieg dwunasty. Pomimo dobrego startu Artur Czaja pojechał na pierwszym łuku zbyt szeroko, co wykorzystali obaj zawodnicy gości, którzy objęli podwójne prowadzenie nie oddając go do mety.

Ostatni bieg serii zasadniczej to z kolei popis jazdy Petera Ljunga i Viktora Kulakova, którzy po dobrym starcie objęli dwie czołowe pozycje. Rosjanin przez pierwsze dwa okrążenia musiał jeszcze uważać na szybkiego Andrzeja Lebiediewa. Dzięki temu zwycięstwu Jaskółki przed biegami nominowanymi miały dwa oczka przewagi nad gośćmi z Łotwy.
W pierwszym z biegów nominowanych ponownie dobrym startem popisał się Daniel Kaczmarek, który wygrał start, pewnie wygrywając całą gonitwę. Nieco gorzej spod moment startowy wyczuł Artur Mroczka, który znalazł się na końcu stawki. Żużlowiec ambitnie jechał jednak do końca, mijając na dystansie Olega Michaiłowa. Dzięki zwycięstwu 4:2 Jaskółkom do pełni szczęścia brakowało jedynie dwóch punktów w biegu piętnastym. Tutaj jednak to goście lepiej wyszli spod taśmy i objęli podwójne prowadzenie. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów w pogoń za Andrzejem Lebiediewem rzucił się Peter Ljung. Szwed ostatecznie przy aplauzie publiczności minął rywala, co dało Jaskółkom upragnione zwycięstwo.

W drużynie Unii Tarnów wyróżnić trzeba na pewno Petera Ljunga oraz walecznego Viktora Kułakowa. Dobre spotkanie objechali także Artur Mroczka i Daniel Kaczmarek, choć obaj nie uchronili się od mniejszych, bądź większych wpadek. Słabszy występ zanotował Artur Czaja. Kilka punktów dołożyli także juniorzy. Dla obu szesnastolatków dzisiejsze spotkanie było debiutem ligowym w barwach Jaskółek.

Zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz działacze dziękują wszystkim kibicom za dzisiejszy doping. Dziękujemy także naszemu Głównemu Partnerowi Grupie Azoty oraz wszystkim innym naszym sponsorom.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST