W piątek Polski Związek Motorowy opublikował listy startowe ćwierćfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawodnicy Unii Tarnów o przepustkę do półfinału powalczą na torze w Rzeszowie.
Jaskółki reprezentować będą Ernest Koza, Artur Mroczka i póki co kontuzjowany Oskar Bober. Rezerwę toru pełnić mają Przemysław Konieczny i Dawid Rempała. Ćwierćfinał w Rzeszowie zaplanowano na 13 maja. Pozostałe trzy rundy w Łodzi, Rawiczu i Bydgoszczy odbędą się z kolei już 22 kwietnia.
Ze wszystkich ćwierćfinałów awans do półfinału uzyska po ośmiu zawodników, dziewiąty będzie pełnił rolę rezerwowego.
Rzeszów – 13.05
1. Patryk Rolnicki (RzTŻ Rzeszów)
2. Janusz Kołodziej (Unia Leszno)
3. Dawid Stachyra (RzTŻ Rzeszów)
4. Hubert Łęgowik (RzTŻ Rzeszów)
5. Viktor Trofymov (KS ROW Rybnik)
6. Mateusz Cierniak (Speedway Lublin)
7. Kacper Woryna (Włókniarz Czestochowa)
8. Wiktor Lampart (Speedway Lublin)
9. Daniel Jeleniewski (Wilki Krosno)
10. Jakub Jamróg (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
11. Patryk Wojdyło (Wilki Krosno)
12. Mateusz Szczepaniak (Wilki Krosno)
13. Ernest Koza (Unia Tarnów)
14. Mateusz Tonder (ZKŻ Zielona Góra)
15. Oskar Bober (Unia Tarnów)
16. Artur Mroczka (Unia Tarnów)
R1. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów)
R2. Dawid Rempała (Unia Tarnów)
Łódź – 22.04
1. Norbert Kościuch (KŻ Orzeł Łódź)
2. Oskar Polis (TS KOLEJARZ OPOLE)
3. Piotr Pióro (KŻ Orzeł Łódź)
4. Lars Skupień (PSŻ Poznań)
5. Oskar Fajfer (GTM START Gniezno)
6. Adrian Cyfer (TŻ OSTROVIA)
7. Krzysztof Buczkowski (Speedway Lublin)
8. Sebastian Szostak (TŻ OSTROVIA)
9. Pawel Przedpełski (KS Toruń)
10. Krystian Pieszczek (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
11. Adrian Miedziński (KS Toruń)
12. Mateusz Świdnicki (Włókniarz Czestochowa)
13. Wiktor Jasiński (Stal Gorzów)
14. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)
15. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)
16.
R1. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz)
R2. Alan Szczotka (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
Bydgoszcz – 22.04
1. Grzegorz Zengota (ŻKS Polonia Bydgoszcz)
2. Tomasz Orwat (TS KOLEJARZ OPOLE)
3. Adrian Gała (ŻKS Polonia Bydgoszcz)
4. Kamil Brzozowski (TS KOLEJARZ OPOLE)
5. Piotr Protasiewicz (ZKŻ Zielona Góra)
6. Gleb Chugunov (WTS SA Wrocław)
7. Barłomiej Kowalski (Włókniarz Częstochowa)
8. Damian Pawliczak (ZKŻ Zielona Góra)
9. Tomasz Gapiński (TŻ OSTROVIA)
10. Szymon Woźniak (Stal Gorzów)
11. Jakub Krawczyk (TŻ OSTROVIA)
12. Piotr Gryszpiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
13. Mateusz Bartkowiak (GKM Grudziądz)
14. Jarosław Hampel (Speedway Lublin)
15. Norbert Krakowiak (GKM Grudziądz)
16. Robert Chmiel (PSŻ Poznań)
R1. Jakub Poczta (TŻ OSTROVIA)
R2. Denis Zieliński (GKM Grudziądz)
Rawicz – 22.04
1. Damian Baliński (Unia Leszno)
2. Szymon Szlauderbach (Unia Leszno)
3. Michał Gruchalski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
4. Damian Dróżdż (Unia Leszno)
5. Patryk Dudek (ZKŻ SSA Zielona Góra)
6. Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa)
7. Fabian Ragus (ZKŻ SSA Zielona Góra)
8. Marcin Nowak (KŻ Orzeł Łódź)
9. Bartosz Smektała (Włókniarz Częstochowa)
10. Daniel Kaczmarek (TŻ OSTROVIA)
11. Tobiasz Musielak (KS Toruń)
12. Grzegorz Walasek (TŻ OSTROVIA)
13. Kacper Gomólski (KS ROW Rybnik)
14. Mirosław Jabłoński (GTM START Gniezno)
15. Przemysław Pawlicki (GKM Grudziądz)
16. Kevin Fajfer (GTM START Gniezno)
R1. Jakub Osyczka (ZKŻ SSA Zielona Góra)
R2. Kacper Grzelak (TŻ OSTROVIA)