Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Było mnóstwo walki na torze” – Piotr Świderski

20/04/2016 22:07:53
Redakcja

Unia Tarnów odniosła bardzo ważne zwycięstwo z Fogo Unią Leszno. Ważne punkty zdobył Piotr Świderski, który jest zadowolony z postawy całej drużyny – Nie był to łatwy mecz, było mnóstwo walki na torze, takiej walki wręcz można nawet powiedzieć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy. Jeśli chodzi o mój wynik, to punktowo może nie ma szału, ale wydaje mi się, że to co mogłem dziś wydusić z moich motocykli i z tych sytuacji na torze to wydusiłem – skomentował Świderski.

Pierwszą odsłonę meczu storpedowały obfite opady deszczu. Piotrek potwierdza, że takie zdarzenia zawsze mają wpływ na przygotowanie toru nawet następnego dnia – Zawsze warunki pogodowe mają wpływ na tor. Szczególnie taka burza, która przeszła w sobotę, bo to nie był żaden mały deszczyk. Także ten tor był oczywiście nieco inny, więc szukaliśmy tych przełożeń. Ale nie ma się co tłumaczyć. To są takie niuanse, których musimy się nauczyć, a przede wszystkim ja, bo to dopiero pierwszy mecz na domowym torze – wyjaśnił nasz zawodnik.

Na torze było bardzo dużo walki przez co po niektórych biegach dochodziło nawet do wymiany zdań między zawodnikami. „Świder” podkreśla jednak, że walka mimo iż twarda – była jednak fair – Ja nie oglądałem dziś wyścigów. Nie widziałem tak naprawdę żadnego, więc nie mogę się wypowiadać co do sytuacji z Januszem. Moja sytuacja z Kildemandem to była zwykła walka łokieć w łokieć. Tutaj nie było żadnego oddawania sobie nawzajem. Twarda, męska walka, ale czysta – uciął krótko.

Następny mecz Jaskółki rozegrają z byłą drużyną ŚwiderskiegoStalą Gorzów. Dla Piotrka będzie to jednak rywal jak każdy inny – Tu nie chodzi o to, żeby komuś konkretnemu coś pokazywać czy udowadniać. Walczyć trzeba zawsze z każdym przeciwnikiem. Z Gorzowem nie będzie inaczej. Mam dość pracowity tydzień, ale postaram się przyjechać tutaj w sobotę i potrenować – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST