Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zbiórka na rzecz WTZ podczas niedzielnego meczu

17/06/2014 0:00:00
Redakcja

Podczas niedzielnego meczu żużlowego Grupa Azoty Unia Tarnów – FOGO Unia Leszno na stadionie Jaskółek będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej.

Fundusze uzyskane ze zbiórki i sprzedaży prac plastycznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne pomogą w ich rehabilitacji i dalszym rozwoju.

Zapraszamy do stoiska obok chaty grillowej, na którym można będzie zakupić prace plastyczne i gadżety związane z Unią Tarnów m.in.: ceramiczne i witrażowe jaskółki, biżuterię, obrazki, czy pyszne ciasteczka w barwach klubowych.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Kulturalno- Oświatowym „PIAST” w Woli Rzędzińskiej rozpoczął swoją działalność 1 lutego 1999 roku. Jest miejscem rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z Powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa.

Podopieczni warsztatu to osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, które są dowożeni autobusem będącym w dyspozycji WTZ.

Zajęcia odbywają się w 8 pracowniach terapeutycznych, w których prowadzona jest nauka czynności dnia codziennego, usprawnianie obniżonych funkcji, odkrywanie, rozwijanie zainteresowań, talentów, pasji.


Podopieczni WTZ w Woli Rzędzińskiej uczą się umiejętności potrzebnych w życiu codziennym (gotowanie, zmywanie naczyń, pranie, prasowanie, szycie). Prowadzone są też zajęcia komputerowe (nauka pisania, gry, korzystanie z internetu). W pracowniach powstaje wiele prac: między innymi obrazy wykonywane różnymi technikami, gobeliny, odlewy gipsowe, kartki świąteczne i okolicznościowe, notesy, zeszyty, mozaiki, lustra, zawieszki, precyzyjnie wykonane prace z drobnych kamyczków kwarcu, szyte lalki – anioły oraz przedmioty ozdobione techniką decoupage, hafty wyszywane ręcznie, ceramiczne formy przestrzenne, witraże oraz oryginalna biżuteria. W pracowni technicznej prowadzona jest także profesjonalna oprawa obrazów.

Ponad to uczestnicy WTZ wyrażają siebie poprzez sztuki teatralne, śpiew, taniec. Uczestniczą również aktywnie w życiu społeczno-kulturalnym, warsztat organizuje dla swoich podopiecznych wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjścia do kina, teatru, ogniska, zajęcia sportowe na boisku. Uczestnicy biorą też udział w różnego rodzaju spartakiadach sportowych, plenerach malarskich, imprezach integracyjnych, dyskotekach itp.


Warsztat Terapii stał się dla wielu osób niepełnosprawnych drugim domem, a udział w zajęciach daje im wiele satysfakcji. Jest też ogromną szansą dla ludzi niepełnosprawnych, dla których jeszcze do niedawna zamknięte były wszystkiego rodzaju możliwości rozwoju i samorealizacji.

WTZ w Woli Rzędzińskiej jest tym miejscem na Ziemi gdzie każda osoba niepełnosprawna jest ważna, jest diamentem, który trzeba tylko oszlifować…

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami do odwiedzenia naszej placówki.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST