Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zawodnik na zastępstwo – podsumowanie sezonu 2013 w wykonaniu Patricka Hougaarda

17/11/2013 0:00:00
Redakcja

W trzech meczach Enea Ekstraligi w sezonie 2013 w barwach Unii Tarnów wystartował Patrick Hougaard. Duńczyk dołączył do drużyny w trakcie sezonu, kiedy to kontuzji nabawił się Leon Madsen. W Rzeszowie Madsena zastąpił Jakub Jamróg, ale trener Cieślak nie do końca był zadowolony z jego jazdy i wspólnie z kierownictwem podjął decyzję, że konieczne jest sprowadzenie jeszcze jednego zawodnika. W tej części sezonu wolnych zawodników było już bardzo niewielu, dlatego dość szybko wybór padł na Patricka Hougaarda. Jego sporym atutem było to, że w przeszłości startował już w tarnowskiej drużynie, a więc można było liczyć na częściową znajomość tarnowskiego toru, który jednak z biegiem czasu się zmieniał.

Debiut Patricka nie był udany. W meczu z Polonią Bydgoszcz w swoim pierwszym biegu zerwał taśmę, a później nie mógł dopasować się do innych warunków torowych czego efektem była zerowa zdobycz punktowa. Problemy Madsena okazały się poważniejsze i już dwa tygodnie później Patrick dostał drugą szansę od trenera w trudnym spotkaniu z Zieloną Górą. Tym razem Duńczykowi poszło zdecydowanie lepiej. Zdobył 6 punktów, raz wygrywając wyścig. Okazało się, że były to bardzo ważne punkty, bowiem drużyna tarnowska odrobiła spore straty z pierwszego spotkania zdobywając punkt bonusowy, który w końcowym rozrachunku dał drużynie 4 miejsce po rundzie zasadniczej. W kolejnych meczach do zdrowia wrócił Leon Madsen i z wiadomych względów to on startował w drużynie. Hougaard dostał jeszcze jedną szansę, w pierwszym meczu o brązowy medal. Niedyspozycję zdrowotną znów zgłosił Madsen. Niestety trzeci występ Patricka znowu był nieudany. Zdobył tylko 1 punkt co nie pozwoliło na uzyskanie wysokiej przewagi.

W rewanżu wystartował już Leon Madsen, a dla Hougaarda sezon w Polsce się zakończył. Ciężko jest oceniać zawodnika po zaledwie 3 meczach tym bardziej, że startował z zastępstwa i nigdy nie był pewny tego czy pojedzie w spotkaniu. Kibice na pewno zapamiętają jego dobrą jazdę w meczu z Zieloną Górą.

Na koniec należy wspomnieć bardzo dobrą postawę Patricka w ligach zagranicznych, szczególnie w Danii oraz Anglii. W Danii wraz ze swoją drużyną Holsted Speedway Klub zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Danii. Patrick niejednokrotnie był liderem swojej drużyny. Z kolei w Anglii po nienajlepszym początku sezonu całej drużyny Peterborough Panthers w wyniku dobrej jazdy między innymi Hougaarda miejscowi kibice mogli liczyć na emocje do samego końca sezonu. Pantery po serii zwycięstw walczyły o ostatnie miejsce w fazie play-off, które przypadło ostatecznie drużynie Macieja Janowskiego – Poole Pirates.

Mecze Patricka Hougaarda w Enea Ekstralidze:

19 V Tarnów – Bydgoszcz 0 (t,0,0,-), wynik 54 – 36
2 VI Tarnów – Zielona Góra 6 (1,3,1,1), wynik 58 – 32
15 IX Tarnów – Częstochowa 1 (1,0,d,-),wynik 49 – 41

Niesklasyfikowany w Enea Ekstralidze
Meczów: 3
Biegów: 10
I: 1
II: 0
III: 4
IV: 3
D: 1
U: 0
W: 0
T: 1
Punkty: 7
Bonusy: 0
Razem: 7
Śr/bieg: 0,7
Śr dom: 0,7
Śr wyjazd: 0,00

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST