Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zawodnicy Jaskółek startowali w eliminacjach do GP

28/05/2023 10:03:15
Redakcja

W sobotę na torach w Żarnowicy i Lonigo rozegrano rundy eliminacyjne do Grand Prix 2024. O przepustkę do turnieju Challenge walczyli również zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów – Daniel Klima oraz Matic Ivačič.

Z obu turniejów awans do kolejnej fazy uzyskali reprezentanci Polski Szymon Woźniak i Piotr Pawlicki. Zawodnicy Jaskółek na rundzie eliminacyjnej zakończyli rywalizację o awans do GP 2024. Co jednak ważne na tor po kontuzji stopy powrócił Daniel Klima. Młody Czech zajął w Żarnowicy dwunastą pozycję. Z kolei Matic Ivačič w Lonigo był dziesiąty.

Wyniki z Żarnowicy:
1. Martin Vaculik (Słowacja) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Szymon Woźniak (Polska) – 13 (3,2,3,2,3)
3. Luke Becker (USA) – 12+3 (3,3,2,3,1)
4. Frederik Jakobsen (Dania) – 12+2 (1,3,3,3,2)

5. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 12+1 (2,2,3,3,2)
6. Max Fricke (Australia) – 11 (3,2,2,1,3)
7. Bartosz Smektała (Polska) – (3,1,1,2,2)
8. Filip Hjelmland (Szwecja) – (2,3,2,0,1)
9. Nick Skorja (Słowenia) – (1,1,2,2,1)
10. Vaclav Milik (Czechy) – (0,0,1,1,3)
11. Victor Palovaara (Szwecja) – (1,1,1,2,0)
12. Daniel Klima (Czechy) – 4 (0,2,1,1,0)
13. Nicolas Vicentin (Włochy) – (0,t,0,1,2)
14. Lukas Fienhage (Niemcy) – (2,0,0,0,0)
15. Max Ruml (USA) – (0,1,0,0,1)
16. Witalij Łysak (Ukraina) – (1,0,0,0,0)
17. Jakub Valković (Słowacja) – (0)

Bieg po biegu:
1. Smektała, Fienhage, Łysak, Klima
2. Becker, Hjelmland, Skorja, Vicentin
3. Woźniak, Vaculik, Palovaara, Ruml
4. Fricke, Lambert, Jakobsen, Milik
5. Vaculik, Lambert, Skorja, Fienhage
6. Hjelmland, Fricke, Ruml, Łysak
7. Becker, Klima, Palovaara, Milik
8. Jakobsen, Woźniak, Smektała, Valković (t – Vicentin)
9. Jakobsen, Hjelmland, Palovaara, Fienhage
10. Woźniak, Skorja, Milik, Łysak
11. Vaculik, Fricke, Klima, Vicentin
12. Lambert, Becker, Smektała, Ruml
13. Becker, Woźniak, Fricke, Fienhage
14. Lambert, Palovaara, Vicentin, Łysak
15. Jakobsen, Skorja, Klima, Ruml
16. Vaculik, Smektała, Milik, Hjelmland
17. Milik, Vicentin, Ruml, Fienhage
18. Vaculik, Jakobsen, Becker, Łysak
19. Woźniak, Lambert, Hjelmland, Klima
20. Fricke, Smektała, Skorja, Palovaara

Bieg dodatkowy o miejsca 3-5.
21. Becker, Jakobsen, Lambert


Wyniki z Lonigo:

1. Piotr Pawlicki (Polska) – 13 (2,3,3,2,3)
2. Nicolas Covatti (Włochy) – 12+3 (3,2,3,1,3)
3. Jan Kvech (Czechy) – 12+2 (2,3,2,3,2)
4. Paco Castagna (Włochy) – 12+1 (3,2,2,3,2)
5. Oliver Berntzon (Szwecja) – 11 (3,3,0,2,3)
6. Niels Kristian Iversen (Dania) – 10 (2,2,1,3,2)
7. Timo Lahti (Finlandia) – (0,1,3,2,3)
8. Jaimon Lidsey (Australia) – (3,3,1,w,2)
9. Tom Brennan (Wielka Brytania) – (1,1,3,2,1)
10. Matic Ivačič (Słowenia) – 6 (1,2,2,0,1)
11. Marius Hillebrand (Niemcy) – (0,1,0,3,1)
12. Mathias Tresarrieu (Francja) – (2,0,1,1,w)
13. Carlos Eber Ampugnani (Argentyna) – (1,1,d,1,w)
14. Andrea Battaglia (Włochy) – (0,u,2,w,u)
15. Facundo Cuello (Argentyna) – (1,0,1,0,0)
16. Denis Stojs (Słowenia) – (0,0,w,1,1)
17. Matteo Boncinelli (Włochy) – NS

Bieg po biegu:
1. Castagna, Iversen, Ivačič, Stojs
2. Berntzon, Pawlicki, Brennan, Lahti
3. Covatti, Tresarrieu, Cuello, Hillebrand
4. Lidsey, Kvech, Ampugnani, Battaglia
5. Berntzon, Ivačič, Hillebrand, Battaglia (u)
6. Kvech, Castagna, Brennan, Cuello
7. Lidsey, Iversen, Lahti, Tresarrieu
8. Pawlicki, Covatti, Ampugnani, Stojs
9. Brennan, Ivačič, Tresarrieu, Ampugnani (d)
10. Covatti, Castagna, Lidsey, Berntzon
11. Pawlicki, Kvech, Iversen, Hillebrand
12. Lahti, Battaglia, Cuello, Stojs (w)
13. Kvech, Lahti, Covatti, Ivačič
14. Castagna, Pawlicki, Tresarrieu, Battaglia (w)
15. Iversen, Berntzon, Ampugnani, Cuello
16. Hillebrand, Brennan, Stojs, Lidsey (w)
17. Pawlicki, Lidsey, Ivačič, Cuello
18. Lahti, Castagna, Hillebrand, Ampugnani (w)
19. Covatti, Iversen, Brennan, Battaglia (u)
20. Berntzon, Kvech, Stojs, Tresarrieu (w)

Bieg dodatkowy o miejsca 2-4:
21. Covatti, Kvech, Castagna

wyniki za: SportoweFakty.wp.pl

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST