Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zapowiedź Speedway Best Pairs

27/03/2014 0:00:00
Redakcja

W piątek 28 marca zostanie rozegrany w Toruniu turniej Speedway Best Pairs. Jednak w odróżnieniu od roku ubiegłego, po tych zawodach nie poznamy jeszcze najlepszej pary na świecie. Po ubiegłorocznym sukcesie marketingowym firma One Sport postanowiła rozszerzyć formułę do trzech turniejów. Odbędą się one odpowiednio w Landshut i Eskilstunie. Tak więc najlepszy duet będzie musiał udowodnić swoją wyższość na 3 różnych torach.

W sezonie 2013 najlepsza para na świecie została wyłoniona w pojedynczych zawodach rozegranych w Toruniu. Zwycięzcami okazali się Polacy w składzie: Tomasz Gollob, Adrian Miedziński oraz rezerwowy Jarosław Hampel. Nasza para pokonała w finale Rosję, a trzecie miejsce zajęli Duńczycy. Nic więc dziwnego, że mając w perspektywie toruńską Motoarenę, trener Marek Cieślak postawił na tych samych zawodników zmieniając jedynie rezerwowego, którym będzie Patryk Dudek.

W Toruniu zobaczymy jednego przedstawiciela Grupy Azoty Unii Tarnów. Będzie to Rosjanin Artem Laguta. Kadra Sbornej przystąpi do zawodów z osłabieniem, bowiem na torze nie zobaczymy Grigorija Laguty. Trzecim zawodnikiem będzie natomiast Aleksander Loktajew. Bardzo mocne duety mają również reprezentacje Australii i Danii. Żużlowców z Antypodów reprezentować będą zawodnicy Unibaxu: Darcy Ward i Chris Holder. Wspierał ich będzie Cameron Woodward. Duet Duńczyków stworzą Nicki Pedersen i Niels Kristian Iversen, a w odwodzie pozostanie Michael Jepsen Jensen. Pozostałe drużyny również przyjadą z bojowym nastawieniem, co zwiastuje ciekawe zawody.

Ważną różnicą w stosunku do tradycyjnych zawodów jest punktacja podczas Speedway Best Pairs. Zwycięzca biegu otrzymuje 4 punkty, drugi zawodnik 3 punkty, trzeci na mecie dopisuje sobie 2 punkty, a ostatni zawodnik nie zdobywa żadnego punktu. Taka punktacja eliminuje możliwość biegowych remisów.

Prezentacja przed zawodami rozpocznie się o godzinie 18.45. Na godzinę 19.00 zaplanowany jest pierwszy wyścig. O tej godzinie rozpocznie się również transmisja na żywo w telewizji Eurosport.

Lista startowa zawodów:

Polska
1. Tomasz Gollob 
2. Adrian Miedziński 
15. Patryk Dudek

Łotwa
3. Kjastas Puodżuks 
4. Andrzej Lebiediew 
16. Maksim Bogdanow

Dania
5. Nicki Pedersen
6. Niels Kristian Iversen
17. Michael Jepsen Jensen

Australia
7. Chris Holder
8. Darcy Ward
18. Cameron Woodward

Szwecja
9. Andreas Jonsson
10. Antonio Lindbaeck
19. Peter Ljung

Rosja
11. Emil Sajfutdinow
12. Artem Laguta
20. Aleksandr Łoktajew

Niemcy
13. Martin Smolinski
14. Kevin Woelbert
21. Max Dilger

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST