Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zapowiedź meczu w Toruniu

24/04/2013 0:00:00
Redakcja

Już w najbliższy piątek żużlowcy Unii Tarnów zmierzą się w Toruniu z tamtejszym Unibaxem w zaległym meczu I kolejki Enea Ekstraligi. Dla Jaskółek zawody będą z pewnością bardzo trudne. Po minimalnej porażce we Wrocławiu, gdzie poza juniorami i Artemem Łagutą wszyscy pojechali poniżej oczekiwań o sukces w Toruniu będzie bardzo trudno.

W ubiegłym sezonie w Toruniu, Unia wygrała mecz w rundzie zasadniczej, a w pamiętnym półfinale DMP padł remis, który dał tarnowianom upragniony finał. Teraz zadanie będzie trudniejsze. Zespół opuścił co prawda dość nieoczekiwanie Ryan Sullivan, ale na jego miejsce ściągnięto Tomasz Golloba, dla którego początek sezonu jest bardzo udany, podobnie jak dla całego zespołu z Grodu Kopernika. Były mistrz świata, po ostatniej rundzie Grand Prix w Bydgoszczy objął samodzielne prowadzenie w całym cyklu. Wysoką formę u progu sezonu prezentuje także Darcy Ward i Adrian Miedziński. Nieco poniżej oczekiwań prezentuje się mistrz świata Chris Holder. Swoje robi ściągnięty przed sezonem Kamil Brzozowski, nie zawodzą także juniorzy. Do tej pory zespół toruński odjechał dwa spotkania na swoim torze, które wygrał. Co prawda w pierwszym meczu dosyć niespodziewanie duży opór stawiali im wrocławianie, ale ze Stalą Gorzów Anioły poradziły sobie już łatwiej. Kibice w Toruniu liczą na trzecią w sezonie wygraną i objęcie pozycji lidera w lidze.

Z kolei tarnowianie mają nadzieję, że ich zespół zmobilizuje się po minimalnej i mimo wszystko, bardzo niespodziewanej porażce z zespołem Betardu Sparty, który w przedsezonowych dywagacjach skazywany był na ostatnie miejsce w lidze. W Toruniu aby Jaskółki osiągnęły sukces nie mogą zawieść liderzy. Po ostatnim meczu we Wrocławiu na lidera Unii powoli wyrasta kreowany na zawodnika drugiej linii Artem Łaguta. Średnio spisuje się Kołodziej i Madsen, od których z pewnością należy wymagać zdobyczy dwucyfrowych. Maciej Janowski jak i Martin Vaculik dobrze spisali się tylko w meczu z Lesznem.  Po beznadziejnym występie pary GomólskiBorowicz w meczu z Bykami w Mościcach, we Wrocławiu spisali się znakomicie.  Oboje wygrywali nie tylko z juniorami Betardu, ale także z seniorami. Jednak w Toruniu ich rówieśnicy, jak i seniorzy są nieco bardziej wymagający i o punkty będzie dużo trudniej.

Na pewno naszym zawodnikom brakuje jeszcze nieco objeżdżenia, stąd nierówne występy. Z pewnością torunianie mają go trochę więcej, dlatego to też oni są stawiani w roli faworyta tego meczu. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Tarnowianie na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i będą walczyć o jak najkorzystniejszy wynik.

Awizowane składy:

Unia Tarnów

1. Artem Łaguta
2. Maciej Janowski
3. Leon Madsen
4. Martin Vaculik
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

Unibax Toruń
9. Chris Holder
10. Kamil Brzozowski
11. Adrian Miedziński
12. Darcy Ward
13. Tomasz Gollob
14. Paweł Przedpełski

Początek spotkania w najbliższy piątek o godzinie 20:15. Mecz na żywo pokaże stacja nSport.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST