Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zapowiedź Grand Prix Wielkiej Brytanii

31/05/2013 0:00:00
Redakcja

Przed nami piąta runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Tym razem najlepsi żużlowcy zmierzą się na Millenium Stadium w Cardiff. Walka zarówno o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej, jak również o miejsca dające utrzymanie w cyklu na przyszły rok jest niezwykle wyrównana. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że nie mogą sobie pozwolić na słabszy występ. Będą to kolejne zawody na sztucznym torze, ale doświadczenie pokazuje, że rywalizacja w Cardiff jest zawsze bardzo ciekawa. Przed rokiem najlepszy okazał się Chris Holder, drugie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak, a na najniższym stopniu podium znalazł się Antonio Lindbaeck.

Kibice tarnowskiej Unii z niecierpliwością wypatrują dobrego występu Martina Vaculika. Słowak nie załamuje się dotychczasowymi niepowodzeniami. Ostatnie Grand Prix w Pradze mimo braku awansu do półfinału było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Sam Martin zauważa pozytywne zmiany w swojej jeździe – „Wciąż nie udało mi się awansować do półfinału, ale moim zdaniem było już dużo, dużo lepiej. Nie zdobyłem wiele punktów, ale czułem się szybki. Wygrałem jeden wyścig, ale miałem też pecha”. Vaculik podobnie jak przed poprzednimi zawodami wierzy, że jego wyniki będą coraz lepsze – „Mam nadzieję, że z biegu na bieg będzie coraz lepiej. W Pradze był inny Martin niż ten z Goeteborgu i poprzednich zawodów”. Przed rokiem Martin zajął tutaj 9 miejsce zdobywając 7 punktów. Słowak wierzy, że stać go na półfinał – „Zawody w Cardiff to kolejna szansa, a ja będę robił co tylko będę mógł. Moje motocykle jadą lepiej, ja jadę lepiej i chcę być coraz lepszy” – zakończył optymistycznie. U Martina widać zdecydowanie charakter sportowca. Nie odpuszcza, nie załamuje się po niepowodzeniach, w każdych kolejnych zawodach widzi szansę na lepszy wynik. Życzymy mu, żeby po tych zawodach mógł być zadowolony z wyniku w 100%.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych rund, tak i w tej ciężko wskazać faworyta. Na pewno punkty będzie chciał odrobić Tomasz Gollob. Zawody w Pradze mu nie wyszły i Polak stracił przodownictwo w tabeli generalnej. To z pewnością podrażniło jego sportowe ambicje i powinniśmy zobaczyć walczącego o każdy centymetr toru Golloba. W dobrej dyspozycji znajduje się też Jarosław Hampel. Jest zdecydowanym liderem drużyn, w których startuje, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 3 pozycję. Groźny może być też trzeci z Polaków – Krzysztof Kasprzak. Ostatnio zajął 2 miejsce w Pradze, a tor w Cardiff mu pasuje czego dowodem może być zeszłoroczny wynik. Z zawodników zagranicznych na pewno bardzo groźny będzie Tai Woffinden. Brytyjczyk prezentuje w tym roku świetną formę w każdych zawodach w jakich startuje. Do Cardiff dotarł na… rowerze. W ten sposób chce wesprzeć kampanię na rzecz walki z rakiem. Na chorobę nowotworową zmarł ojciec Taia. Punktów nie odpuści z pewnością Emil Sajfutdinow. Rosjanin prowadzi w klasyfikacji generalnej i ma dużą szansę na odniesienie największego sukcesu w swojej karierze. Przerwa w startach ligowych z powodu niekorzystnej pogody zwiększa szanse Nickiego Pedersena, który dochodzi do zdrowia po kontuzji odniesionej w Goeteborgu. Dziką kartę na te zawody otrzymał Chris Harris. Brytyjczyk zawsze notował dobre występy w Cardiff i mimo, że w tym roku nie jest stałym uczestnikiem cyklu to z pewnością będzie się chciał pokazać przed własną publicznością. Nie można zapominać o takich zawodnikach jak Niels Kristian Iversen czy Chris Holder, a ze swojej szansy będą chcieli skorzystać również zawodnicy, którzy są niżej sklasyfikowani.

Ze względu na inną strefę czasową zawody w Cardiff rozpoczną się o godzinie 18.00 czasu Polskiego. Zawody transmitować będzie telewizja Canal +. Początek relacji od godziny 17.45.

Lista startowa Grand Prix Wielkiej Brytanii:
1.
Matej Zagar (Słowenia)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
3. Tomasz Gollob (Polska)
4. Niels Kristian Iversen (Dania)
5. Jarosław Hampel (Polska)
6. Andreas Jonsson (Szwecja)
7. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
8. Martin Vaculik (Słowacja)
9. Chris Holder (Australia)
10. Ales Dryml (Czechy)
11. Fredrik Lindgren (Szwecja)
12. Greg Hancock (USA)
13. Nicki Pedersen (Dania)
14. Krzysztof Kasprzak (Polska)
15. Emil Sajfutdinow (Rosja)
16. Chris Harris (Wielka Brytania)

17. Craig Cook (Wielka Brytania)
18.
Josh Auty (Wielka Brytania)

 

 

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST