Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Zakończono gruntowny remont tarnowskiego toru

06/11/2022 11:28:45
Redakcja

Przez wiele sezonów jazdy, tor żużlowy w Tarnowie mocno się wyeksploatował. Specyfika jazdy na żużlu, szczególnie łukach sprawia, że nawierzchnia nieustannie się odsypuje a na torze pojawiają się koleiny. To właśnie dlatego co kilka biegów musimy oglądać jego kosmetykę. Jest ona jednak tylko doraźna, a z sezonu na sezon nawierzchni ubywa, a profil toru staje się niekorzystny tak pod względem bezpieczeństwa jak i widowiskowości. Praktycznie przed każdą zimą nawierzchnię częściowo się uzupełnia, ale bez głębokiej ingerencji w strukturę nie da się poprawić profilu toru. Dlatego po zakończeniu sezonu 2022 władze klubu postanowiły, że na torze muszą zajść poważne zmiany. W związku z tym początkiem listopada pojawił się naszym torze ciężki sprzęt, a tak dużego zakresu prac na torze nie wykonywano już od wielu lat.

 
 
 

W prace torowe zaangażowanych było wiele osób. Bez ich wsparcia i pomocy całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe. W tym miejscu chcielibyśmy szczerze podziękować:

  • Panu Markowi Łagoszowi – współwłaścicielowi firmy Bud-Dróg
  • Panu Wojciechowi Krzyżakowi – właścicielowi firmy ReDrog
  • Panu Tadeuszowi Sitko – firma ReDrog
  • Panu Sebastianowi Noskowi – firma Józef Sowa „Lider” za organizację i koordynację firm zaangażowanych w prace na torze
  • Panu Rafałowi Zeliasiowi – firma Zeliaś, za przywóz nowego materiału na tor

 

 

 

Jak widać na powyższych zdjęciach prace trwały do późnych godzin wieczornych. Nasz tor został wyrównany oraz wyprofilowany. Dowieziono nowej nawierzchni w postaci sjenitu oraz glinki. Wszystko zostało przemieszane i przygotowane do zimy. Teraz nawierzchnia musi się związać, na co potrzeba czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakresu prac oraz końcowego efektu. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wiosenne treningi. Jesteśmy przekonani, że nasz tor pozwoli na przeprowadzanie bezpiecznych i widowiskowych zawodów. Do zobaczenia na wiosnę.

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST