Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Wyścigi to moja pasja” – gość Grupy Azoty na niedzielnym meczu

23/07/2013 0:00:00
Redakcja

W najbliższą niedzielę podczas spotkania piętnastej kolejki Enea Ekstraligi gościem Grupy Azoty będzie młody kierowca rajdowy – Maciej Dreszer.

Urodzony w 1996 roku tarnowianin, licencję kierowcy wyścigowego zdał już w wieku szesnastu lat na torze wyścigowym Automobilklubu Wielkopolskiego w Poznaniu. Jego pierwszym samochodem wyścigowym była KIA Picato. To w tym aucie stawiał pierwsze kroki podczas w wyścigach samochodowych. W ten sposób narodziła się wielka pasja Maćka do wyścigów samochodowych.

Pod koniec zeszłego roku w jesiennej edycji Wyścigowego Pucharu Polski w Poznaniu młody rajdowiec wywalczył swój pierwszy upragniony puchar. Stanął tam na drugim stopniu podium. Nie był to jego pierwszy puchar, ale mając swoją szczególną wartość, ponieważ wywalczony po ciężkiej walce z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W kolejnym sezonie Maciej zanotował kolejne miejsca na podium w WPP oraz memoriale im. Jana Leśniaka.

Co ciekawe pierwszy puchar otrzymał bardzo nieoczekiwanie w czerwcu 2012 roku, jako nagrodę fair- play. Bardzo ważne dla młodego zawodnika były starty w Kia Lotos Race, gdzie walczył na równi z innymi zawodnikami, chociaż nie miał jeszcze nawet prawa jazdy. Ostatecznie cały wyścig ukończył na bardzo dobrej dwunastej pozycji, która mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie awaria skrzyni biegów.

Czwartego stycznia 2013 roku Maciej rozpoczął treningi sportowym golfem GTI, który przygotowany został z myślą do wyścigów górskich. W tym sezonie ruszyła także najnowsza edycja pucharu Volkswagen Castrol Cup, w którym tarnowianin jest najmłodszym kierowcą wyścigowym.

Jak widać, pomimo młodego wieku Maciej Dreszer ma na swoim koncie już kilka sukcesów. Gość Grupy Azoty będzie dostępny dla Kibiców przed niedzielnym pojedynkiem w okolicach trybuny głównej w godzinach 17:00 – 17:45. Będzie to doskonała okazja, aby zdobyć autograf i zadać kilka pytań młodemu kierowcy.