Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Wygrana Jaskółek na początek!

12/04/2015 18:55:01
Redakcja

Unia Tarnów po ciekawym meczu pokonała MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów 50:40. Klasą samą dla siebie był zdobywca kompletu punktów Martin Vaculik. Przed zawodami ciężko było przewidzieć końcowy wynik, chociaż faworytem mimo wszystko była tarnowska Unia.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Jaskółek. Para tarnowska pewnie wygrała podwójnie. Z przodu pewne trzy oczka dowiózł Martin Vaculik, a z tył piękną walkę o dwa punkty stoczyli Artur Mroczka i Krzysztof Kasprzak. Ostatecznie po ładnej walce górą był zawodnik Unii.

Bieg juniorów zgodnie z oczekiwaniami przebiegał pod dyktando Bartosza Zmarzlika, który wygrał z dużą przewagą. Z tył początkowo jechała para tarnowska, ale Damiana Dąbrowskiego na trzecim okrążeniu minął Adrian Cyfer. Wychowanek Jaskółek nie chciał dać za wygraną, ale na pierwszym łuku ostatniego okrążenia nie opanował motocykla i z impetem uderzył w bandę. Całe zdarzenie wyglądało bardzo źle, ale na szczęście naszemu zawodnikowi nic poważnego się nie stało i tor opuścił o własnych siłach.

W trzeciej gonitwie bardzo dobrze spisała się duńska para tarnowian, która pewnie prowadziła od startu do mety nie dając żadnych szans przyjezdnych. W kolejnym biegu wyczyn Leona Madsena i Kennetha Bjerre powtórzył Janusz Kołodziej ze świetnym Ernestem Kozą. Junior Jaskółek bardzo dobrze rozegrał pierwszy łuk wychodząc na prowadzenie. Szybko dołączył do niego Kapitan zespołu, który na wyjściu z drugiego łuku był już przed Zmarzlikiem. Zupełnie w stawce biegu nie liczył się Niels Kristian Iversen, który meczu w Tarnowie nie może zaliczyć do udanych.

Po przerwie ponownie doskonałym startem popisał się Kenneth Bjerre, który szybko objął prowadzenie, nie oddając go już do końca biegu. Początkowo wydawało się, że dołączy do niego Leon Madsen, ale na drugim łuku mocno wypchnął go Krzysztof Kasprzak, i Duńczyk spadł z drugiego na czwartą pozycję. Później ambitnie goniła jeszcze Linusa Sundstroema, ale niestety bez efektu.

W następnym starcie niespodziewanie obudzili się goście, którzy podwójnie zdołali do mety przywieźć Janusza Kołodzieja, który przez cztery kółka ambitnie walczył z rywalami. Niestety obolały Damian Dąbrowski nie liczył się w stawce.

Siódma gonitwa to ponownie perfekcyjny start Martin Vaculika i szaleńcza walka Artura Mroczki z Nielsem Kristianem Iversenem zakończona sukcesem naszego zawodnika za co otrzymał sporą porcję braw.

Po równaniu toru przebudził się Janusz Kołodziej, który pewnie wygrał swój wyścig zapewniając Unii biegowy remis. W kolejnym ponownie klasę pokazała para Vaculik – Mroczka pokonując Matej Zagara. Słoweniec nie dawał jednak za wygraną, walcząc do samego końca. Na mecie to jednak grudziądzanin był lepszy. Dziesiąty bieg ponownie zakończył się remisem, co dawało Jaskółkom nadal dwunastopunktową przewagę. Niespodziewanie słabiej pojechał Kenneth Bjerre, który swoje dwa wcześniejsze starty wygrywał. Podobnie było w kolejnym biegu i przewaga tarnowian nadal się utrzymywała.

Dwunasty wyścig przyniósł pierwsze i jedyne zwycięstwo Krzysztofa Kasprzaka, który na tarnowskim torze nie mógł tym razem się odnaleźć jadąc znacznie poniżej swoich możliwości. Z kolei w trzynastym kolejne podwójne zwycięstwo na swoim koncie zapisał Martin Vaculik, za nim na metę wpadł Kenneth Bjerre. Duńczyk szybko wyciągnął wnioski ze swojego poprzedniego biegu przywożąc ważne punkty dla Jaskółek. Tym samym Unia już przed biegami nominowanymi zapewniła sobie meczowy triumf.

W pierwszym z biegów nominowanych niespodziewanie para tarnowskich Duńczyków przegrała podwójnie z gorzowianami. Pewne trzy oczka przywiózł na metę Adrian Cyfer. Drugi był bardzo słaby tego dnia Niels Kristian Iversen. Początkowo na drugiej pozycji jechał Madsen, ale popełnił błąd na jednym z łuków i spadł na trzecie miejsce. Tym razem nie liczył się Kenneth Bjerre. Ostatni bieg zakończył się podziałem punktów. Swoje piąte zwycięstwo odniósł Martin Vaculik, który był niepokonany. Taki rezultat dał Jaskółkom 10 punktów przewagi przed meczem rewanżowym w Gorzowie.

W drużynie Unii Tarnów oprócz Martina Vaculika dobrze spisali się Leon Madsen, Janusz Kołodziej i Kenneth Bjerre, chociaż każdy z tej trójki mógł dorzucić kilka oczek więcej. Bardzo dobre wrażenie po sobie pozostawił Artur Mroczka, który z bonusami zapisał na swoim koncie siedem oczek, będą doskonałym uzupełnieniem drugiej linii drużyny Pawła Barana. Nie zawiódł Ernest Koza, który w swoich dwóch pierwszych startach pojechał bardzo dobrze. Niedzielny mecz nie wyszedł Damianowi Dąbrowskiemu, ale ten po upadku w swoim pierwszym biegu odczuwał duży ból w ręce.

Wartym podkreślenia jest fakt, że niedzielne zawody były debiutem trenerskim duetu Paweł Baran – Mirosław Cierniak. Obaj w tej roli spisali się znakomicie, motywując zawodników i udzielając im cennych wskazówek, co ewidentnie przełożyło się na korzystny rezultat dla Jaskółek. Efekty przyniosła także ciężka praca wykonana z juniorami w przerwie zimowej.

W drużynie gości wynik starali się ciągnąć Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak wraz z juniorami. Trener Piotr Paluch sporo pretensji może mieć zwłaszcza do Nielsa Kristiana Iversena, który pojechał znacznie poniżej swoich możliwości.

Kolejne ligowe spotkanie Unia Tarnów rozegra za dwa tygodnie na trudnym terenie w Lesznie.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów.
1. Krzysztof Kasprzak 9+1 (1,2,1*,3,1,1)
2. Linus Sundstroem 1+1 (0,1*,-,-,-)
3. Matej Zagar 10+1 (1,3,2,1,1*,2)
4. Tomasz Gapiński 2+1(0,2*,0,-)
5. Niels K. Iversen 3+2 (0,0,1*,-2*)
6. Adrian Cyfer 7 (1,2,1,3)
7. Bartosz Zmarzlik 8 (3,1,2,2,0)

Unia Tarnów
9. Martin Vaculik 15 (3,3,3,3,3)
10. Artur Mroczka 5+2 (2*,1,2*,0)
11. Leon Madsen 8+1 (2*,0,3,2,1)
12. Kenneth Bjerre 8+1 (3,3,0,2*,0)
13. Janusz Kołodziej 9+1 (2*,1,3,3,0)
14. Damian Dąbrowski 0 (u,0,0)
15. Ernest Koza 5 (2,3,0)

Bieg po biegu:
1. (69,75) Vaculik, Mroczka, Kasprzak, Sundstroem 5:1
2. (70,26) Zmarzlik, Koza, Cyfer, Dąbrowski – u 2:4 (7:5)
3. (69,84) Bjerre, Madsen, Zagar, Gapiński 5:1 (12:6)
4. (69,41) Koza, Kołodziej, Zmarzlik, Iversen 5:1 (17:7)
5. (70,39) Bjerre, Kasprzak, Sundstroem, Madsen 3:3 (20:10)
6. (71,05) Zagar, Gapiński, Kołodziej, Dąbrowski 1:5 (21:15)
7. (69,71) Vaculik, Cyfer, Mroczka, Iversen 4:2 (25:17)
8. (70,01) Kołodziej, Zagar, Kasprzak, Koza 3:3 (28:20)
9. (70,33) Vaculik, Mroczka, Zagar, Gapiński 5:1 (33:21)
10. (70,65) Madsen, Zmarzlik, Iversen, Bjerre 3:3 (36:24)
11. (70,65) Kołodziej, Zmarzlik, Zagar, Mroczka 3:3 (39:27)
12. (70,93) Kasprzak, Madsen, Cyfer, Dąbrowski 2:4 (41:31)
13. (70,70) Vaculik, Bjerre, Kasprzak, Zmarzlik 5:1 (46:32)
14. (70,94) Cyfer, Iversen, Madsen, Bjerre 1:5 (47:37)
15. (70,44) Vaculik, Zagar, Kasprzak, Kołodziej 3:3 (50:40)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST