Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Wszystko jest w ich rękach” – Paweł Baran

11/01/2014 0:00:00
Redakcja

Młodzieżowcy Unii Tarnów pod okiem trenera – Pawła Barana rozpoczęli już przygotowania do zbliżającego się sezonu. Podczas treningów na twarzach juniorów widać pełną mobilizację i wielkie skupienie.

Trenujemy pięć razy w tygodniu. W poniedziałki i środy są to zajęcia w terenie natomiast we wtorki, czwartki i piątki trenujemy na sali. Ćwiczymy przede wszystkim wytrzymałość siłową i ogólną. Wzmacniamy też mięśnie, poprzez ćwiczenia odpowiednio do tego dobrane. Zależy nam na tym, aby chłopaki nie nabrali masy, ale żeby byli mocni i mieli dużą wytrzymałość siłową. W pierwszej połowie lutego planujemy wyjazd na obóz – mówi Paweł Baran.

Pomimo tego, iż do sezonu zostało kilka miesięcy młodzieżowcy swoje przygotowania zaczęli już znacznie wcześniej. Jak wygląda okres przygotowawczy? – Zaczęliśmy trenować w pierwszym tygodniu grudnia. Taki schemat mamy każdego roku. Grudzień to miesiąc bardziej luźniejszy, jeśli chodzi o ruch. Od stycznia już te treningi są cięższe. Natomiast pod koniec lutego i początkiem marca zajęcia są nieco lżejsze. Wtedy skupiamy swoją uwagę głównie na szybkości i reakcji.

Czy podczas treningów chłopakom zdarza się narzekać? – Nie (śmiech). Czasami narzekają, że czegoś wykonaliśmy mniej, dzisiaj krócej, ale to jest chyba bardziej w formie żartu. Staram się dobrać tak zajęcia, żeby ich nie przemęczyć, bo jest to później negatywnym skutkiem. Zajęcia są dobrze przygotowane i mam nadzieję, że skuteczne.

Nowy sezon to także nowe oczekiwania dotyczące tarnowskich młodzieżowców. Paweł Baran nie ukrywa, że stawia dla siebie i chłopaków wysokie cele – Chciałbym abyśmy powtórzyli passę awansu do Finału Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, a także awansowali do Finału Par Młodzieżowych. Wśród planów na zbliżający się sezon jest na pewno to, abyśmy lepiej zaprezentowali się w lidze juniorów. Jeśli wszystkie sprawy zarówno torowe jak i treningowe będą poukładane to będzie bardzo dobrze – stwierdza.

Przy tak dużej ilości treningów wierzymy, że te plany pójdą po myśli Pawła. Jednak, aby dobrze zaprezentować się na torze, juniorzy muszą ćwiczyć swoją formę. Jak na ten czas ona wygląda? – Forma chłopaków tak naprawdę wyjdzie w praniu. Oni wiedzą, że ćwiczą dla siebie i nie robią tego dla mnie czy dla kogoś innego. Wiedzą, że jeśli do pewnych rzeczy źle podejdą to wszystko zweryfikuje się na torze. Wszystko jest w ich rękach.

Wczoraj poznaliśmy Terminarz Enea Ekstraligi na sezon 2014. Żużlowcy Unii Tarnów na inauguracyjny mecz pojadą do obecnego Drużynowego Mistrza Polski. Co na temat tego pojedynku jak i całego terminarzu sądzi kierownik tarnowskiej drużyny? – Terminarz jest bardziej dla Kibiców. Jednakże dla nas też jest bardzo ważny. Przed meczem z Zieloną Górą myślimy przede wszystkim o wygraniu. Oczywiście można by było mówić, że lepiej tu, albo tu. Nie ma jednak, co narzekać i trzeba cieszyć się z tego, co jest i przede wszystkim robić swoje.

Podczas sezonu została zaplanowana miesięczna przerwa. Paweł Baran uważa, że jest ona dobrym pomysłem – Przerwa jest na pewno potrzebna dla każdego zawodnika. Niektórzy z nich borykają się z jakimiś problemami sprzętowymi lub psychicznymi. Przerwa jest też dobra do tego, aby taki zawodnik mógł spokojnie odpocząć, pozbierać myśli, posprawdzać sprzęt i potrenować na spokojnie. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich zawodników – podsumowuje.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST