Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Wspominamy tych, którzy odeszli

10/31/2013 0:00:00
Redakcja

Początkiem listopada podczas Święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego wspominamy naszych bliskich, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi. Warto w tym czasie wspomnieć także o ludziach związanych z tarnowskim sportem żużlowym, którzy odeszli już od nas na zawsze.

Zygmunt Pytko – pierwszy tarnowski Indywidualny Mistrz Polski, całą swoją karierę spędził w Unii Tarnów. Odszedł 16 marca 1996 roku.

Benedykt Bogdanowicz – jeden z pierwszych zawodników, którzy startowali z Jaskółką na plastronie. Odszedł 14 lutego 2012 roku.

Stanisław Chorabik – wielokrotny reprezentant klubu z Tarnowa, a po zakończeniu kariery zawodniczej jego trener. Za swoją działalność został uhonorowany Dukatem Miasta Tarnowa. Odszedł 26 listopada 2010 roku.

Florian Kapała – jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Z Unią Tarnów związany był jak trener zarówno pierwszej drużyny jak i szkółki żużlowej. Odszedł 19 listopada 2007 roku.

Ryszard Chrupek – zawodnik Unii Tarnów. Zginał tragicznie 6 maja 1979 roku w wyniku obrażeń odniesionych podczas treningu na torze w Tarnowie.

Janusz Kapustka – zawodnik Unii Tarnów, całą karierę spędził w klubie z Tarnowa. Odszedł 6 marca 2002 roku.

Simon Wigg – Indywidualny Wicemistrz Świata, pięciokrotny Mistrz Świata w zawodach na długim torze. W lidze polskiej debiutował w barwach Unii Tarnów i szybko stał się ulubieńcem publiczności. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby 15 listopada 2000 roku.

Szczepan Bukowski – przez wiele związany z Unią Tarnów jako działacz sportowy oraz prezes Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. Jeden z twórców złotej drużyny z lat 2004-2005. Członek Głównej Komisji Sportu Żużlowego, menedżer reprezentacji Polski. Odszedł 10 sierpnia 2007 roku.

Nie sposób wymienić wszystkich zmarłych związanych z tarnowskim sportem żużlowym, ale warto poświęcić w tych dniach kilka chwil i wspomnieć pamięć zarówno tych którzy byli związani z Unią Tarnów, jak również wielu osób, którzy poświęcili swoje życie dla dobra całej dyscypliny.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanNOXY

ewinner

tyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaelkrystankluzahektordunajecdekercezarcarsprintarkanagriaRigatoniMATBUDCINEMA 3DGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

Centrum Sztuki Mościce

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora


 

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST