Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Wiktor Kułakow i Artur Czaja startowali za granicą

06/13/2019 21:36:04
Przemysław Frączek

Dziś w Oktiabrskim został rozegrany pierwszy z dwóch etapów Mistrzostw Rosji Par. Miejscową Baszkirię reprezentował Wiktor Kułakow. Nasz zawodnik zdobył 6 punktów i 2 bonusy. Trzeba przyznać, że zawody miały zdecydowanie niecodzienną formułę, a tak prezentują się wyniki i rozkład biegów:

Wyniki:
GRUPA I:

1. Mega-Łada Togliatti-2 – 4 punkty do klasyfikacji generalnej
2. Wostok Władywostok-2 – 3
3. Baszkiria Oktiabrskij-2 – 2
4. Turbina Bałakowo-2 – 1

GRUPA II:
1. Baszkiria Oktiabrskij – 4
2. Turbina Bałakowo – 3
3. Mega-Łada Togliatti – 2
4. Wostok Władywostok – 1

Mega-Łada Togliatti-2:
1. Roman Lachbaum (-,3,2*,3,2*) 10+2
2. Jewgienij Sajdullin (2,-,3,2*,3) 10+1
17. Siemion Zujew (1*,1) 2+1

Turbina Bałakowo-2:
3. Aleksander Kajbuszew (w,-,-,-,-) 0
4. Brak zawodnika
18. Władimir Bogma (3,3,3,3,3) 15

Wostok Władywostok-2:
5.Wasilij Krasnokutski (-,1-,-,-) 1
6. Nikita Korowko (1,2,0,1*,0) 4+1
19. Witalij Kotlar (3,1,2,1) 7

Baszkiria Okitabrskij-2:
7. Arsłan Fajzulin (-,0,2,0,-) 2
8. Nikita Zubariew (2,2,-,1,2) 7
20. Iwan Bolszakow (d,1*,1*) 2+2

Mega-Łada Togliatti:
9. Andriej Kudriaszow (3,-,1,3.3) 10
10. Renat Gafurow (1,2,-,0,1) 4
21. Wiaczesław Monachow (0,0) 0

Turbina Bałakowo:
11. Ilja Czałow (2,3,w,1*,1) 7+1
12. Władimir Borodulin (0,2*,3,2,0) 7+1
22. Aleksander Bierdyszew ns

Baszkiria Oktiabrskij:
13. Wiktor Kułakow (2*,w,-,2,2*) 6+2
14. Marat Gatijatow (-,1,2*) 3+1
23. Denis Gizatullin (3,3,1*,3) 10+1

Wostok Władywostok:
15. Mark Karion (0,3,2,0,d) 5
16. Paweł Łaguta (1,1,1*,3,2) 8+1
24. Brak zawodnika

Bieg po biegu
1. Bogma, Sajdullin, Zujew, Kajbuszew (w) (Mega Łada-2 3:3 Turbina-2)
2. Kotlar, Zubariew, Korowko, Bolszakow (d) (Wostok-2 4:2 Baszkiria-2)
3. Kudriaszow, Czałow, Gafurow, Borodulin (Mega Łada 4:2 Turbina)
4. Gizatullin, Kułakow, P. Łaguta, Karion (Baszkiria 5:1 Wostok)
5. Lachbaum, Zubariew, Zujew, Fajzulin (Mega Łada-2 4:2 Baszkiria-2)
6. Bogma, Korowko, Krasnokutski (Turbina-2 3:3 Wostok-2)
7. Karion, Gafurow,P. Łaguta, Monachow (Wostok 4:2 Mega Łada)
8. Czałow, Borodulin, Gatijatow, Kułakow (w) (Turbina 5:1 Baszkiria)
9. Sajdullin, Lachbaum, Kotlar, Korowko (Mega Łada-2 5:1 Wostok-2)
10. Bogma, Fajzulin, Bolszakow (Turbina-2 3:3 Baszkiria-2)
11. Gizatullin, Gatijatow, Kudriaszow, Monachow (Baszkiria 5:1 Mega Łada)
12. Borodulin, Karion, P. Łaguta, Czałow (w) (Turbina 3:3 Wostok)

Półfinały:
GRUPA I
13. Lachbaum, Sajdullin, Zubariew, Fajzulin (Mega Łada-2 5:1 Baszkiria-2)
14. Bogma, Kotlar, Korowko (Turbina-2 3:3 Wostok-2) – premiowany Wostok

GRUPA II
15. Kudriaszow, Kułakow, Gizatullin, Gafurow (Baszkiria 3:3 Mega Łada) – premiowana Baszkiria
16. P. Łaguta, Borodulin, Czałow, Karion (Turbina 3:3 Wostok) – premiowana Turbina

Biegi o 3. miejsce:
GRUPA I
17. Bogma, Zubariew, Bolszakow (Baszkiria 3:3 Turbina) – premiowana Baszkiria

GRUPA II
18. Kudriaszow, P. Łaguta, Gafurow, Karion (d) (Mega Łada 4:2 Wostok)

Biegi finałowe:
GRUPA I

19. Sajdullin, Lachbaum, Kotlar, Korowko (Mega Łada 5:1 Wostok)

GRUPA II
20. Gizatullin, Kułakow, Czałow, Borodulin (Baszkiria 5:1 Turbina)

 

W Szwecji rozegrano spotkanie pomiędzy Vetlandą Speedway a Dackarną Malilla. Lepsi okazali się gospodarze w stosunku 50-40. Trzy biegi dla Dackarny zaliczył Artur Czaja. Nasz zawodnik zdobył 3 punkty i 1 bonus. Szkoda szczególnie pierwszego startu, w którym Artur dotknął taśmy.

Vetlanda Speedway: 50
1. Szymon Woźniak (1,2*,1*,1*,0) 5+3
2. Dominik Kubera (3,3,3,3,0) 12
3. Artiom Łaguta (1,3,3,2*,1) 10+1
4. Brady Kurtz (0,0,T,0) 0
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,2,2,3) 13
6. Filip Hjelmland (3,1,1) 5
7. Victor Palovaara (2*,1,0,2) 5+1

Dackarna Målilla: 40
1. Maciej Janowski (2,2,2,0,2*) 8+1
2. Jacob Thorssell (0,1*,-,-) 1+1
3. Patryk Dudek (3,0,1,0,1*) 5+1
4. Oliver Berntzon (2*,2,1,D,1,2) 8+1
5. Piotr Pawlicki (0,2,3,3,3,3) 14
6. Joel Kling (1,0,0) 1
7. Artur Czaja (T,2,1*) 3+1

Bieg po biegu:
1. Kubera, Janowski, Woźniak, Thorssell 4:2 (4:2)
2. Hjelmland, Palovaara, Kling, Czaja (T) 5:1 (9:3)
3. Dudek, Berntzon, Łaguta, Kurtz 1:5 (10:8)
4. Zmarzlik, Czaja, Hjelmland, Pawlicki 4:2 (14:10)
5. Kubera, Berntzon, Palovaara, Kling 4:2 (18:12)
6. Łaguta, Janowski, Thorssell, Kurtz 3:3 (21:15)
7. Kubera, Woźniak, Berntzon, Dudek 5:1 (26:16)
8. Łaguta, Pawlicki, Czaja, Palovaara 3:3 (29:19)
9. Zmarzlik, Janowski, Hjelmland, Berntzon (D) 4:2 (33:21)
10. Pawlicki, Palovaara, Woźniak, Kling 3:3 (36:24)
11. Pawlicki, Zmarzlik, Dudek, Kurtz 2:4 (38:28)
12. Kubera, Łaguta, Berntzon, Janowski 5:1 (43:29)
13. Pawlicki, Zmarzlik, Woźniak, Dudek 3:3 (46:32)
14. Zmarzlik, Berntzon, Dudek, Woźniak 3:3 (49:35)
15. Pawlicki, Janowski, Łaguta, Kubera 1:5 (50:40)

wyniki: speedwaynews.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-start

tyskie

NOXY

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

AMS Iveco

Hyundai Karmot

Fundacja u Górala

Lexus Audit

Centrum Sztuki Mościce

Wykonanie strony Internetowej z przez