Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“Warunki były idealne” – Janusz Kołodziej

11/03/2015 19:09:14
Redakcja

Dziś po raz pierwszy w tym sezonie na tor wyjechała grupa zawodników Unii Tarnów. W Ostrowie Wielkopolskim trenował Janusz Kołodziej wraz z młodzieżowcami. Lider naszej ekipy bardzo chwali sobie warunki jakie panowały na torze – muszę przyznać, że jak na tą porę roku warunki były wręcz idealne. Tor był świetnie przygotowany. Można było naprawdę fajnie pojeździć. To bardzo ważne podczas takiego pierwszego treningu – powiedział Janusz.

Jak można się było spodziewać był to trening mający na celu rozjeżdżenie po zimie, nie było to jeszcze ściganie – obyliśmy tak zwane luźne jazdy. Każdy z nas miał kilkumiesięczną przerwę od jazdy na motocyklu żużlowym. Po takim okresie nikt nie czuje się bardzo pewnie, dlatego konieczny jest taki spokojny trening na nabranie pewności siebie – wyjaśnił Kołodziej.

Podczas pierwszej jazdy nie było też wielkiego testowania sprzętu – jeździłem na starym sprzęcie. Tak jak mówiłem, ten trening miał inny cel. Nie ma sensu od razu testować nowego sprzętu, bo zawodnik nie czuje jeszcze dobrze motocykla i ciężko wtedy wprowadzać jakieś korekty. Jeśli chodzi o tłumiki to jeździłem już na nowych, ale nie mogę póki co za wiele o nich powiedzieć. Trzeba było je po prostu „przepalić”, to wszystko – stwierdził nasz zawodnik.

Jak zauważył Janusz, bardzo dobrze radzili sobie także juniorzy – powiem szczerze, że wyglądało to naprawdę dobrze. Wszyscy radzili sobie super. Nikt nie miał większych problemów, co czasami zdarza się po zimie. Można patrzeć z optymizmem na tych chłopaków – dodał Janusz Kołodziej.

Kiedy zatem kibice w Tarnowie będą mogli zobaczyć swoich ulubieńców? – na naszym torze chcemy potrenować w przyszłym tygodniu. Myślę, że w okolicach wtorku jest szansa na taki trening. To wszystko zależy oczywiście od warunków torowych i od pogody, a ta o tej porze roku bywa kapryśna – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST