Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Walkę o brąz czas zacząć! – zapowiedź meczu w Zielonej Górze

27/09/2014 0:00:00
Redakcja


Już w niedzielę
Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się w wyjazdowym pojedynku ze SPAR Falubaz Zielona Góra. Obie drużyny przed fazą Play-Off miały aspiracje walki o złoto jednak mecze półfinałowe zweryfikowały brutalnie te plany. Zielonogórzanie przegrali w dwumeczu ze Stalą Gorzów, a tarnowianie nie znaleźli sposobu na szybkie leszczyńskie Byki.

Spotkanie w Grodzie Bachusa zapowiada się niezwykle interesująco. Obie drużyny podrażnione porażkami w półfinałach będą chciały powetować sobie te porażki. Na domowym torze faworytem są z pewnością gospodarze. W ekipie Rafała Dobruckiego doszło do kilku istotnych zmian w składzie. W awizowanym zestawieniu próżno szukać Jarosława Hampela, który po kilku słabszych występach został odsunięty od składu. Mimo wszystko Jego występ w niedzielnym spotkaniu jest bardzo prawdopodobny. Z wiadomych względów brakuje również Patryka Dudka, co znacząco osłabia siłę rażenia wciąż jeszcze aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski.

W zestawieniu nie zabrakło miejsca dla
Piotra Protasiewicza, który po bardzo dobrym sezonie w końcówce miewa słabsze występy. Jego pozycja w drużynie jest jednak niezagrożona. Dodatkowo PePe na domowym torze spisuje się znakomicie, będąc bardzo niewygodnym rywalem dla przyjezdnych.

Trener Rafał Dobrucki sporo może oczekiwać od Andreasa Jonssona. Szwed w ostatnich tygodniach zanotował znaczącą zwyżkę formy, czego dowodem był niedawny triumf w Grand Prix w Vojens. Nieco słabiej spisują się pozostali stranieri – Aleksandr Loktaev i Mikkel Bech. Obaj potrafią wygrać wyścig by w kolejnych przyjeżdżać na końcu stawki. Uzupełnieniem składu seniorskiego jest Krzysztof Jabłoński dla którego będzie to pierwszy mecz po kontuzji ręki. Jego występ nie jest jednak do końca przesądzony, ponieważ może zastąpić go Jarosław Hampel.

Parę juniorską tworzyć będzie Kamil Adamczewski z ktoś z dwójki Adam Strzelec, Alex Zgardziński. Młodzieżowa formacja jest z pewnością największą bolączką SPAR Falubazu. To tutaj podopieczni Marka Cieślaka powinni szukać szansy na dodatkowe punkty.

Siła Grupy Azoty Unii Tarnów w obliczu plagi kontuzji w ostatnich spotkaniach opierała się zamiennie na Januszu Kołodzieju i Martinie Vaculiku. Ten pierwszy był liderem wyjazdowego meczu w Lesznie, a Słowak rewanżu w Tarnowie. Niestety obaj cały czas startują z niezaleczonymi kontuzjami. Wychowanek Jaskółek w minioną sobotę w Grand Prix Challenge doznał przykrej kontuzji kolana, a Martin Vaculik cały czas startuje z niezaleczonym obojczykiem. W Zielonej Górze postawa obu będzie jednak bardzo ważna. W rundzie zasadniczej obaj spisali się fantastycznie przyczyniając się do ważnego wyjazdowego zwycięstwa nad SPAR Falubazem. Teraz z pewnością będzie nieco trudniej ze względu na zmęczenie sezonem oraz wspomniane kontuzje, a także podrażnioną ambicję gospodarzy.

Niedzielny mecz ma być powrotem do drużyny po kilku tygodniach rehabilitacji dla Grega Hancocka. Po kontuzji dłoni w Grand Prix w Gorzowie nie startował niemal przez miesiąc, co w widoczny sposób odbiło się na postawie Jaskółek w zmaganiach ligowych. Amerykanin wznowił jednak treningi i w sobotę ma wziąć udział w Grand Prix Skandynawii w Sztokholmie.

W spotkaniu rundy zasadniczej z bardzo dobrej strony w Zielonej Górze pokazali się Artem Laguta i Krzysztof Buczkowski. Teraz obaj prezentują iście kameleonową dyspozycję, przeplatając dobre biegi bardzo słabymi. Jeśli uda im się chociaż po części wyeliminować błędy w Zielonej GórzeJaskółki mogą pokusić się nawet o triumf.

Tradycyjnie już na pozycjach juniorskich zobaczymy Kacpra Gomólskiego oraz kogoś z dwójki Mateusz Borowicz – Ernest Koza.Tutaj większe szanse ma ten pierwszy.

Niedzielny mecz zapowiada się na pewno interesująco. Pomimo, że oczy żużlowej Polski zwrócone będą na mecz finałowy rywalizacja o brąz także może być ciekawa. Jeżeli zawodnicy
Grupy Azoty Unii Tarnów myślą o zajęciu najniższego miejsca na podium Drużynowych Mistrzostw Polski muszą w Zielonej Górze zdobyć grubo powyżej czterdziestu punktów, aby do rewanżu podejść z większym spokojem. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłoby przynajmniej powtórzenie wyniku z I rundy Enea Ekstraligi. Jakim rezultatem zakończy się to spotkanie przekonamy się już w sobotę wieczorem.

Początek spotkania o 16:30.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1.
Greg Hancock
2. Janusz Kołodziej
3. Artem Laguta
4. Krzysztof Buczkowski
5. Martin Vaculik
6. Kacper Gomólski

SPAR Falubaz Zielona Góra
9.
Aleksandr Łoktajew
10. Mikkel Bech
11. Andreas Jonsson
12. Krzysztof Jabłoński
13. Piotr Protasiewicz
15. Kamil Adamczewski

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST