Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W zespole panuje bojowa atmosfera

29/07/2013 0:00:00
Redakcja

Trener Unii TarnówMarek Cieślak w przedmeczowych wywiadach zapowiadał, że aby być branym pod uwagę w walce o play-off musza wygrać z ekipą z Wrocławia za trzy punkty. Jak wiadomo oczekiwania trenera spełniły się. Unia pewnie pokonała na własnym torze drużynę Betard Sparta Wrocław w stosunku  57:33.

Patrząc na wynik możemy stwierdzić, że na pewno usatysfakcjonował on trenera. – Potrzebowaliśmy trzech punktów żeby liczyć się dalej w grze o czwórkę. Myślałem, że mecz będzie trudniejszy, dlatego że Sparta dobrze jeździ na wyjazdach, zdobywają dużo punktów, mają dobrych zawodników takich jak Woffinden, Jędrzejak, Batchelor. Ale na szczęście dla nas w meczu pojechali oni słabiej – ocenił.

Szkoleniowiec również może być zadowolony z postawy zawodników, którzy mimo żaru, jaki lał się z nieba w niedzielne popołudnie nad Tarnowem dali z siebie wszystko, chcąc zrehabilitować się za porażkę w Gorzowie. Zapytany o to, który z zawodników zasługuje na szczególne wyróżnienie szkoleniowiec odpowiada: – Nie chcę nikogo tutaj wskazywać, bo wygrała drużyna, jako całość i dlatego cała drużyna zasługuje na pochwałę. Oczywiście są tacy, którzy zdobyli więcej punktów i tacy, którzy tych punktów nie zdobyli wcale np. Borowicz.

Zdaniem Marka Cieślaka w zespole panuje bojowa atmosfera.  – Aby wygrywać na żużlu liczy się rozsądek i agresja, które tylko, jeśli występują razem przynoszą dobre wyniki – powiedział trener Jaskółek.

Wracając do tematu Drużynowego Pucharu Świata na żużlu, w którym nasza reprezentacja zdobyła złoty medal, można by pomyśleć, że trener mając na koncie tyle tytułów i nagród jest już przyzwyczajony do zwycięstw. – To jest moja praca i nie traktuje tego w charakterze zdobycia np. Mount Everestu. Mimo, że pracuję w tym zawodzie od tylu lat, to każde zwycięstwo cieszy – odpowiada.

Modyfikacja składu, jakiej dokonał szkoleniowiec wprowadzając Patryka Dudka w miejsce Tomasza Golloba świadczy o odwadze i ryzyku, jakiego nie bał się podjąć, dając szansę młodym zawodnikom, czym po raz kolejny udowodnił, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. – Wiadomo, że najlepiej byłoby gdyby jeździli cały czas najlepsi, ale to, jak sprawy potoczyły w Częstochowie sprawiło, że szansę dostali młodzi zawodnicy, którzy nas nie zawiedli – powiedział.

Po wywalczonym sukcesie trener wraz z reprezentacją zostali zaproszeni na oficjalne spotkanie z panią Minister Sportu i TurystykiJoanną Muchą. – Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i luźnej atmosferze. Pani minister to bardzo w porządku kobieta, można z nią było spokojnie porozmawiać i pożartować. Dla nas ważne było to, że nasz sukces został dostrzeżony i doceniony – zakończył trener Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST