Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W sobotę walka w IME oraz IMŚJ

13/09/2013 0:00:00
Redakcja

W sobotę odbędzie trzeci turniej o Indywidualne Mistrzostwo Europy na żużlu. Tym razem zawodnicy ścigać się będą w Gorican. W klasyfikacji generalnej jest bardzo ciasno, a szanse medalowe ma jeszcze sporo zawodników, w tym Martin Vaculik i Maciej Janowski.

Słowakowi dużo lepiej wychodzi jazda w zawodach o tytuł IME niż w zawodach Grand Prix. Nasz zawodnik zajmuje wspólnie z Grigorijem Lagutą 5 miejsce, a do trzeciego Taia Woffindena traci zaledwie 4 punkty. Zawody w Gorican będą więc dobrą okazją by zbliżyć się do czołówki, a być może nawet zająć miejsce w czołowej trójce. Martin ma ostatnio mniej startów, co powinno pozytywnie wpłynąć na jego postawę. Tuż za Vaculikiem w klasyfikacji znajduje się Maciej Janowski. Traci on do Słowaka 2 punkty. Magic ostatnio notował nieco słabsze występy zarówno w lidze polskiej jak i angielskiej. Fani liczą jednak, że do sobotnich zawodów przystąpi w pełni skoncentrowany, ma bowiem szansę na wywalczenie jednego z medali.

Do Chorwacji zdecydował się pojechać zajmujący 4 pozycję Tomasz Gollob. Polak zanotował groźny upadek podczas meczu w Częstochowie i wydawało się, że odpuści zawody w Gorican. Jednak po kilkudniowej rehabilitacji zdecydował się na start. W Walkę o zwycięstwo włączą się na pewno największe gwiazdy imprezy Tai Woffinden, Nicki Pedersen i Grigorij Laguta. Miejscowi kibice liczą na dobry występ swojego rodaka Juricy Pavlica.

W stawce doszło do kilku zmian spowodowanych kontuzjami zawodników. Najważniejszą z nich jest brak zwycięscy dwóch poprzednich rund i lidera klasyfikacji generalnej Emila Sajfutdinowa. Rosjanin miał szansę na wygranie zarówno cyklu Grand Prix jak i IME, ale już wiadomo, że planów tych nie uda mu się zrealizować. W zawodach nie pojadą też Kjastas Puodżuks, Roman Poważny oraz awizowany wcześniej Leon Madsen. Zastąpią ich Nicolas Covatti, Robert Miśkowiak i Grzegorz Zengota, a dziką kartę otrzymał Krzysztof Kasprzak.

Zawody rozpoczną się o godzinie 19.00. Transmisję przeprowadzi telewizja Eurosport.

Lista startowa:
1. Robert Miśkowiak (Polska)
2. Krzysztof Kasprzak (Polska)
3. Ales Dryml (Czechy)
4. Tomasz Gollob (Polska)
5. Hans Andersen (Dania)
6. Nicolas Covatti (Włochy)
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
8. Maciej Janowski (Polska)
9. Nicki Pedersen (Dania)
10. Grzegorz Zengota (Polska)
11. Martin Vaculik (Słowacja)
12. Grigorij Łaguta (Rosja)
13. Sebastian Ułamek (Polska)
14. Jurica Pavlic (Chorwacja)
15. Andriej Karpow (Ukraina)
16. Fredrik Lindgren (Szwecja)

17. Łukasz Sówka (Polska)
18. Renato Cvetko (Chorwacja)

Również w sobotę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Ostatnie zawody rozegrane zostaną w Terenzano. Od początku tych rozgrywek prym wiodą polscy zawodnicy. Liderem jest będący ostatnio w bardzo dobrej formie świeżo upieczony Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski Patryk Dudek. Dwa punkty straty do zawodnika z Zielonej Góry ma Kacper Gomólski. Tyle samo punktów co Kacper ma Piotr Pawlicki. Ta trójka uznawana jest za głównych faworytów imprezy. Na medal mają jednak ochotę także Andriej Lebiediew, Bartosz Zmarzlik i inni zawodnicy tworzący całą grupę pościgową za prowadzącą trójką. Zapowiadają się więc bardzo ciekawe zawody, w których miejmy nadzieję kolejny medal w tym sezonie wywalczy zawodnik Unii Tarnów. Początek zawodów o godzinie 21.00

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST