Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W sobotę drugi turniej finałowy o tytuł IME

09/08/2013 0:00:00
Redakcja

W sobotę na torze w Togliatti odbędzie się drugi turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Po pierwszych zawodach w Gdańsku prowadzi Emil Sajfutdinow, drugi jest Tomasz Gollob, a trzeci Nicki Pedersen. Piątą lokatę zajmuje Maciej Janowski, a na siódmym miejscu plasuje się Martin Vaculik.

Nasi zawodnicy w pierwszych zawodach spisali się całkiem nieźle. W tabeli dzieli ich zaledwie jeden punkt i niewiele tracą do pozycji medalowych. Zarówno Maciej jak i Martin nie odnosili jeszcze sukcesów w zawodach o IME, więc motywacja powinna być spora. Patrząc na poczynania obu zawodników w ostatnich ligowych spotkaniach w wyżej formie wydaje się być Maciej Janowski. Jednak Martin Vaculik zaprezentował w Gdańsku skuteczną jazdę, a punkty tracił nieco pechowo. Słowak z pewnością będzie miał w pamięci ostatni swój start gdzie zaliczył upadek mając spore pretensje do sędziego zawodów oraz Fredrika Lindgrena.

Togliatti to jeden z najbardziej oddalonych żużlowych ośrodków w Europie. Zawody w tej części kontynentu są często niewygodne dla zawodników z powodu problemów z transportem sprzętu. Tym razem jednak to organizatorzy zapewniają, że żaden z zawodników nie będzie miał problemów na przejściu granicznym. Zawody w Togliatti rozgrywane są rzadko przez co niewielu zawodników może poszczyć się znajomością tamtejszego toru. Bardzo dobrze spisuje się na nim zawodnik, który otrzymał dziką kartę na te zawody, a na co dzień reprezentuje barwy tarnowskiej Unii. Jest to Artem Laguta. Rosjanin jest wymieniany w gronie faworytów tych zawodów. Do grona tego zaliczyć należy także innych Rosjan Grigorija Lagutę i Emila Sajfutdinowa. Nie odpuszczą z pewnością także zawodnicy zajmujący czołowe lokaty po pierwszych zawodach w tym także Maciej Janowski i Martin Vaculik.

Zawody w Togliatti transmitować będzie telewizja Eurosport 2. Początek transmisji o godzinie 19.00. Trzech zawodników naszego klubu oraz ciekawa obsada sprawia, że zawody powinny być bardzo emocjonujące dlatego zapraszamy wszystkich fanów przed telewizory.

Lista startowa:
1. Kjastas Puodżuks (Łotwa)
2. Martin Vaculik (Słowacja)
3.
Sebastian Ułamek (Polska)
4. Ales Dryml (Czechy)
5. Hans Andersen (Dania)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Fredrik Lindgren (Szwecja)
8. Maciej Janowski (Polska)
9.
Roman Povazhny (Rosja)
10. Artem Laguta (Rosja)
11.
Andriej Karpow (Ukraina)
12. Emil Sajfutdinow (Rosja)
13. Grigorij Laguta (Rosja)
14. Tomasz Gollob (Polska)
15. Jurica Pavlic (Chorwacja)
16. Tai Woffinden (Wielka Brytania)

17. Witalij Biełousow (Rosja)
18. Oleg Biesczastnow (Rosja)

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST