Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

W czwartek o 17:00 Finał MMPPK w Tarnowie

08/10/2014 0:00:00
Redakcja


W czwartek
9 października odbędzie się w Tarnowie Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych połączony z Memoriałem Zygmunta Pytki i Ryszarda Chrupka. Będzie to ostatnia żużlowa impreza na tarnowskim torze w tym sezonie. W ciekawie zapowiadających się zawodach wystąpią zawodnicy z Leszna, Zielonej Góry, Częstochowy, Rybnika, Torunia, Gniezna oraz gospodarze – żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów.

Faworytem wydają się być lesznianie, którzy w swoich szeregach mają Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów Piotra Pawlickiego, a także mającego bardzo udaną końcówkę sezonu Tobiasza Musielaka. Bardzo mocny duet mają torunianie z Pawłem Przedpełskim i Oskarem Fajferem, jednak obaj poprzez brak awansu Unibaxu do Play-Off w ostatnim czasie startowali sporadycznie. Może to bardzo negatywnie wpłynąć na ich dyspozycję.

W rozgrywkach młodzieżowych z reguły bardzo dobrze spisywali się częstochowianie, a zwłaszcza Artur Czaja, który na torze przy Zbylitowskiej z reguły czuje się bardzo dobrze. Zawodnicy Lwów powinni liczyć się w walce o medale. Po nieudanym dla zielonogórzan, niedzielnym meczu w Tarnowie młodzieżowcy SPAR Falubazu będą mieli okazję do rehabilitacji. W ostatnim spotkaniu ligowym byli tylko tłem dla świetnie spisujących się młodzieżowców Jaskółek, jednak jeśli wyciągną wnioski z nieudanego startu mogą być groźni dla pozostałych ekip.

Ciekawe zestawienie desygnowały drużyny startujące na co dzień w Nice Polskiej Lidze Żużlowej – rybniczanie i gnieźnianie. Obie ekipy mają w swoich składach zawodników, którzy z powodzeniem mogliby startować w Enea Ekstralidze, a więc odpowiednio Kacpra Worynę i Adriana Gałę. W czwartek zarówno drużyna Jana Grabowskiego jak i Dariusza Śledzia jest wstanie sprawić niespodziankę i zgarnąć, któryś z kompletów medali.

Nie bez szans w tak doborowym towarzystwie są podopieczni Marka Cieślaka. Juniorzy Grupy Azoty Unii Tarnów przyzwyczaili już tarnowskich Kibiców do dobrych występów na torze przy Zbylitowskiej. Liczyć tutaj można zwłaszcza na Kacpra Gomólskiego, który po ostatnich sukcesach powinien być mocnym punktem drużyny. Jeśli tylko Ernest Koza lub Mateusz Borowicz dołożą w każdym z biegów po kilka punktów Jaskółki mają duże szanse na zdobycie kolejnego medalu w tym sezonie. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ rywale są naprawdę groźni.

Po zakończeniu zmagań w Finale MMPPK odbędzie się trzybiegowy Memoriał poświęcony pamięci Zygmunta Pytki i Ryszarda Chrupka. Składał się będzie z dwóch półfinałów oraz finału. W każdym z półfinałów zobaczymy po jednym zawodniku Grupy Azoty Unii Tarnów oraz po jednym najlepszym zawodniku z każdego zespołu.

Początek zawodów o godzinie 17:00. Bilety w cenie 10zł, karnety obowiązują, program gratis do odbioru w kasach. Bramy stadionu, jak i kasy główne będą otwarte od godziny 16:00.Zapraszamy!

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Kacper Gomólski
2.
Ernest Koza

SCKM Włókniarz Częstochowa
3.
Oskar Polis
4.
Artur Czaja

SPAR FalubazZielona Góra
5.
Kamil Adamczewski
6.
Alex Zgardziński
17.
Adam Strzelec

Carbon Start Gniezno
7.
Adrian Gała
8.
Marcin Wawrzyniak

Fogo Unia Leszno
9.
Piotr Pawlicki
10.
Tobiasz Musielak

Unibax Toruń
11.
Paweł Przedpełski
12.
Oskar Fajfer

ŻKS ROW Rybnik
13.
Kacper Woryna
14.
Kamil Wieczorek

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST