Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Unia Tarnów wygrywa z Orłem za „trzy”!

16/06/2019 16:48:42
Redakcja

Unia Tarnów pokonała w meczu wyjazdowym Orzeł Łódź 46:44 inkasując przy okazji punkt bonusowy za dwumecz. Jaskółki do zwycięstwa poprowadził niepokonany Peter Ljung.

Unia Tarnów 46
1. Viktor Kulakov 12+1 (1,3,3,3,2*)
2. Ernest Koza 0 (0,0,0,0,-)
3. Artur Czaja 3+1 (0,1,1*,1)
4. Daniel Kaczmarek 9 (2,3,2,1,1)
5. Peter Ljung 15 (3,3,3,3,3)
6. Mateusz Cierniak 5 (3,1,1,0)
7. Przemysław Konieczny 2 (1,1,0)

Orzeł Łódź 44
9. Tobiasz Musielak 3 (3,u/ns,,-,-)
10. Rohan Tungate 9+2 (2*,2,3,2*,0)
11. Rafał Okoniewski 8+2 (1,2,1*,2,2*)
12. Kai Huckenbeck 11+1 (3,1*,2,2,3)
13. Daniel Jeleniewski 10 (2,2,2,3,1)
14. Kamil Kiełbasa 0 (0,0,0,0)
15. Piotr Pióro 3+1 (2,t,1*,0,t)

Bieg po biegu:
1. Musielak, Tungate, Kulakov, Koza 5:1
2. Cierniak, Pióro, Konieczny, Kiełbasa 2:4 (7:5)
3. Huckenbeck, Kaczmarek, Okoniewski, Czaja 4:2 (11:7)
4. Ljung, Jeleniewski, Konieczny, Pióro – t 2:4 (13:11)
5. Kulakov, Okoniewski, Huckenbeck, Koza 3:3 (16:14)
6. Kaczmarek, Jeleniewski, Czaja, Kiełbasa 2:4 (18:18)
7. Ljung, Tungate, Cierniak, Musielak – u/ns 2:4 (20:22)
8. Kulakov, Jeleniewski, Pióro, Koza 3:3 (23:25)
9. Tungate, Kaczmarek, Czaja, Pióro 3:3 (26:28)
10. Ljung, Huckenbeck, Okoniewski, Konieczny 3:3 (29:31)
11. Jeleniewski, Tungate, Czaja, Koza 5:1 (34:32)
12. Kulakov, Okoniewski, Cierniak, Kiełbasa 2:4 (36:36)
13. Ljung, Huckenbeck, Kaczmarek, Kiełbasa, Pióro – t 2:4 (38:40)
14. Kuckenbeck, Okoniewski, Kaczmarek, Cierniak 5:1 (43:41)
15. Ljung, Kulakov, Jeleniewski, Tungate 1:5 (44:46)

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Unii Tarnów. Po starcie zapowiadało się na podział punktów, ale na drugim łuku Ernesta Kozę minął Rohan Tungate, a już na kolejnym także Viktora Kulakova. Rosjanin do końca próbował odbić jeszcze utraconą pozycję, ale niestety bezskutecznie. Z dużą przewagą triumfował Tobiasz Musielak.

Dużo lepiej Jaskółki spisały się w biegu młodzieżowców. Start i pierwszy łuk bardzo dobrze rozegrał Mateusz Cierniak, który pewnie zwyciężył. Z tył po dwa oczka jechał Przemysław Konieczny, ale na dystansie popełnił błąd, co wykorzystał Piotr Pióro. Mimo to tarnowianie wygrali bieg juniorów i odrobili straty.

Sporo działo się na drugim łuku trzeciego wyścigu. Tam świetny atak przeprowadził Kai Huckenbeck, który przedarł się na prowadzenie, a na domiar złego Artura Czaję wyprzedził Rafał Okoniewski. Do końca na ataki Okoniewskiego musiał jeszcze uważać Daniel Kaczmarek, ale zdołał dowieźć ważne dwa oczka.

Taśmy w biegu czwartym dotknął Piotr Pióro. W trzyosobowej powtórce problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał Peter Ljung. Szwed dobrze wystartował i z dużą przewagą zameldował się na mecie. Dwa oczka zapisał przy swoim nazwisku Daniel Jeleniewski, a ważne oczko Przemysław Konieczny.

Ładną walkę po równaniu toru stoczył Viktor Kulakov najpierw z Kai Huckenbeckiem, a później z Rafałem Okoniewskim. Co ważne na kresce to Rosjanin zameldował się pierwszy. Czwarty na kresce był Ernest Koza, który po dobrym starcie wydawało się, że włączy się w walkę o czołowe lokaty.

Start do biegu szóstego wygrał Daniel Jeleniewski, ale po szerokiej bardzo szybki Daniel Kaczmarek minął go na drugim łuku. Dowożąc ważne trzy oczka. Z tył Artur Czaja nie miał problemów z pokonaniem Kamila Kiełbasy.

Do fatalnego upadku doszło w biegu siódmym. Start wygrał Peter Ljung. A ciasno było między Mateuszem Cierniakiem, Tobiaszem Musielakiem i Rohanem Tungatem. Cała trójka upadła na tor. Szybko pozbierał się Australijczyk i Mateusz Cierniak, który niebezpiecznie uderzył barkiem. Niestety krajowy lider Orła tor opuścił w karetce i udał się na badania do szpitala. W powtórce pewne zwycięstwo odniósł Peter Ljung. Z tył ładną walkę o dwa oczka stoczyli Mateusz Cierniak i Rohan Tungate. Po niezłym starcie i wygranej walce na przeciwległej prostej prowadził junior Jaskółek, ale szybki Australijczyk na kolejnym łuku wyprzedził go.

Moment startowy w biegu ósmym należał do gospodarzy. Prowadzenie objął Daniel Jeleniewski, a z czwartego pola Viktora Kulakova założył Piotr Pióro. Gdy zanosiło się na podwójną wygraną gospodarzy, ale do odrabiania start wziął się Rosjanin, który najpierw uporał się z juniorem Orła, a później z Jeleniewskim. Niestety znowu słabo spisał się Ernest Koza, który nie nawiązał walki z rywalami.

Niewiele działo się w biegu dziewiątym. Pewne trzy oczka wywalczył Rohan Tungate, dzięki czemu uratował biegowy remis dla gospodarzy, bo jadący za kontuzjowanego Tobiasza Musielaka Piotr Pióro przyjechał na metę ostatni. Na drugim i trzecim miejscu na mecie zameldowali się tarnowianie.

W biegu dziesiątym zwyciężył Peter Ljung, który przegrał start jadąc spod płotu, ale mądrze przyciął do kredy na szczycie łuku wyprzedzając obu łodzian, którzy nieco się wywieźli. Później Szwed już tylko kontrolował przebieg wyścigu i z dosyć dużą przewagą pojawił się na mecie. Tym razem punktów nie przywiózł Przemysław Konieczny.

Po podwójnej wygranej Orła w biegu jedenastym gospodarze ponownie objęli prowadzenie w meczu. Para Czaja, Koza bardzo słabo wystartowała i nie nawiązała walki z gospodarzami.

Jaskółki odrobiły straty w biegu dwunastym doprowadzając do remisu w meczu. Po ładnej walce trzy punkty wywalczył Viktor Kulakov, który na dystansie poradził sobie z Rafałem Okoniewskim. Ważny punkt i co ważne po walce z Okoniewskim zdobył Mateusz Cierniak. W walce nie liczył się Kamil Kiełbasa.

W biegu trzynastym taśmy dotknął Piotr Pióro, a ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymali Peter Ljung i Kai Huckenbeck. W powtórce w ramach rezerwy za Piotra Pióro trener Lech Kędziora desygnował do walki Kamila Kiełbasę. W powtórce Peter Ljung pokazał, że nie ma dla niego straconych pozycji. Szwed po gorszym starcie znalazł się na trzecim miejscu. Na drugim łuku minął jednak Daniela Kaczmarka i rzucił się w pogoń za prowadzącym Kai Huckenbeckiem. Niemca dopadł na trzecim okrążeniu. Ważny punkt wywalczył Kaczmarek, co pozwoliło Jaskółkom odzyskać prowadzenie w meczu.

Dzięki podwójnej wygranej gospodarzy w biegu czternastym to Orzeł przed ostatnim biegiem objął dwupunktowe prowadzenie. Ze startu najlepiej ruszył Kai Huckenbeck, który zwyciężył. Początkowo na drugiej pozycji jechał Daniel Kaczmarek, ale już na drugim łuku po szerokiej minął go Rafał Okoniewski.

Wszystko rozstrzygnęło się w biegu piętnastym, który podwójnie na swoją korzyść rozstrzygnęli tarnowianie. Triumfował niepokonany Peter Ljung, a do końca odpierający ataki Daniel Jeleniewskiego Viktor Kulakov dorzucił dwa oczka. Tym samym Jaskółki nie tylko wygrały mecz, ale również zgarnęły punkt bonusowy za dwumecz.

Bezapelacyjnym liderem Jaskółek i najlepszym zawodnikiem meczu był dzisiaj Peter Ljung. Szwed nie tylko świetnie startował, ale również bardzo dobrze radził sobie na trasie, notując komplet punktów. Po słabszym pierwszym biegu w pozostałych czterech równych sobie nie miał Viktor Kulakov, który obok Ljunga wyrasta na lidera drużyny. Rosjanin dobrze odczytał dzisiaj łódzki owal, będąc bardzo szybkim na dystansie. Bardzo dobre zawody odjechał również Daniel Kaczmarek, który z każdym meczem notuje coraz lepsze występy. Niestety słabo spisali się Artur Czaja i Ernest Koza. Obu zawodnikom Jaskółek brakowało w Łodzi prędkości. Z dobrej strony zaprezentował się za to Mateusz Cierniak, który dorzucił bardzo ważne punkty do dorobku drużyny. Ważne punkty wywalczył także Przemysław Konieczny, który gdyby nie błąd w biegu młodzieżowym mógł zanotować jeszcze lepszy występ.

Po dzisiejszym spotkaniu Unia Tarnów awansowała na drugie miejsce w tabeli. Za tydzień w ramach XI kolejki Nice Pierwszej Ligi Żużlowej Jaskółki podejmą na własnym torze PGG ROW Rybnik. Początek spotkania w niedzielę 23 czerwca o 14:30.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST